Trečiadienis, 5 vasario, 2025
2.8 C
Kėdainiai
PradžiaIš arčiauPolicija patruliuos arčiau teismų, tarpinės nutartys bus skelbiamos nuotoliniu būdu ar rašytine...

Policija patruliuos arčiau teismų, tarpinės nutartys bus skelbiamos nuotoliniu būdu ar rašytine tvarka

-

Teisingumo ministerija (TM) pranešė, kad siekiant didinti teismų saugumą, nutarta, jog policija patruliuose arčiau teismų rūmų, o tarpinės nutartys bus skelbiamos nuotoliniu būdu ar rašytine tvarka.

Kaip paskelbė TM, po diskusijų teisingumo ministro Rimanto Mockaus iniciatyva skubos tvarka sudarytoje tarpinstitucinėje darbo grupėje dėl teisėjų ir teismų apsaugos Lietuvos policija įsipareigojo siaurinti policijos pareigūnų patruliavimo zoną, kad pareigūnų ekipažai būtų arčiau teismų. Tai, anot ministerijos, leis užtikrinti dar operatyvesnę policijos pareigūnų reakciją į bet kokias pavojingas ir saugumui grėsmę keliančias situacijas teismų rūmuose.

„Tikimės, kad šie pokyčiai užtikrins, jog teismuose dirbantys teisėjai, teismų darbuotojai, proceso dalyviai bei kiti teismuose besilankantys asmenys galės jaustis saugūs, kad, prireikus, pareigūnai neatidėliotinai užtikrins situacijos kontrolę“, – TM pranešime cituojamas R. Mockus.

Taip pat nutarta, kad tarpinės teismų priimamos nutartys bus skelbiamos nuotoliniu būdu ar rašytine tvarka. Toks sprendimas, kaip pranešė ministerija, leis ne tik taupyti teismo bei proceso dalyvių laiką, finansinius kaštus, bet ir sumažinti teismų saugumui kylančias rizikas. 

Be to, darbo grupė dėl teisėjų ir teismų apsaugos nutarė inicijuoti dar nuo 2013 metų galiojančio Lietuvos policijos generalinio komisaro įsakymo dėl rimties ir tvarkos palaikymo teismuose kokybinį atnaujinimą, nes pagal esamą tvarką, anot TM, neatliepiami pagrindiniai teismų saugumo poreikiai.

„Lietuvos policija, bendradarbiaudama su teismais, taip pat iš naujo peržiūrės saugumui teismuose kylančių rizikų vertinimą, reagavimo į jas algoritmus ir ieškos glaudesnio bendradarbiavimo tarp teismų ir policijos būdų bei galimybių siekiant rizikingiausiais atvejais užtikrinti teismų bei teisėjų apsaugą viso teisminio nagrinėjimo metu“, – teigia R. Mockus.

Darbo grupė ir toliau ieškos sutarimo tiek dėl papildomų trumpalaikių saugumo priemonių, tiek dėl ilgalaikių, didesnio valstybės įsitraukimo bei finansavimo reikalaujančių priemonių, kurios užtikrintų visišką teisėjų, teismų darbuotojų bei proceso dalyvių saugumą vykdant teisingumą. 

Apie teismų ir teisėjų saugumo didinimą pradėta diskutuoti po to, kai sausio 16 d. Kauno apylinkės teisme vykusio posėdžio metu buvo sumušta teisėja. Jai skelbiant nutartį, kuria atmestas kaltinamojo prašymas dėl laikino asmens dokumento grąžinimo, kaltinamasis reagavo agresyviai – paeiliui į teisėją metė tris kėdes.

Vėliau, iškvietus policijos pareigūnus pagalbos mygtuku ir teisėjai su sekretore bandant iš posėdžių salės pasitraukti, pasivijęs teisėją kaltinamasis jai dar smogė kumščiu. Teisėja patyrė sumušimus, ji buvo apžiūrėta į įvykio vietą atvykusių medikų.

Įtariamasis sulaikytas konvojaus pareigūnų. Policijai jis yra žinomas, anksčiau teistas. 

Teisme buvo nagrinėjama byla dėl fizinio skausmo sukėlimo. Byla susijusi su smurtu kalinimo įstaigoje.

Taip pat skaitykite