Sukčiai atrado naują būdą pasipelnyti patiklių žmonių sąskaita. Paskambinę gyventojams jie praneša apie neva rastą jų asmens dokumentą. Apie tokį sukčiavimo būdą policija informuoja savo paskyroje „Facebook“.

„Pastaruoju metu žmonės sulaukia skambučių iš numerio +370 5 271 6444 (įdomiausia, kad tai policijos informacijos tel.) ar kitų numerių. Skambinantysis kalba rusiškai, prisistato policijos darbuotoju ir teigia, kad rastas asmens dokumentas. Žmogaus prašoma padiktuoti savo prisijungimo duomenis, kad galėtų patikrinti asmens duomenis ir užblokuoti jo paskyrą. Prisijungus prie asmens el. bankininkystės duomenų, sąskaita greitai ištuštinama. Būkite budrūs ir niekam niekuomet telefonu neatskleiskite savo el. bankininkystės prisijungimo duomenų“, – įspėja Policijos departamentas.


Vienas tokių sukčiavimo atvejų buvo užregistruotas vasario viduryje. Asmeniui paskambinęs nepažįstamas asmuo, prisistatęs policijos pareigūnu, apgaule išviliojo elektroninės bankininkystės ir asmens duomenis bei iš jo banko sąskaitos pasisavino 1 590 eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Policijos departamento inf.