Gausus būrys gerai nusiteikusių sportininkų praėjusį savaitgalį grįžo iš pasaulio poledinės žūklės čempionato Ukrainoje. 

Gausioje Lietuvos žvejų rinktinėje – net trys kėdainiečiai.

Gausioje Lietuvos žvejų rinktinėje – net trys kėdainiečiai.

Komandinėje įskaitoje lietuviai iškovojo sidabrą, asmeninėje įskaitoje biržietis Aidas Šunta pasipuošė bronzos medaliu.
Tarp dešimties komandų čempionų medaliai atiteko Baltarusijos sportininkams, šeimininkai ukrainiečiai liko treti.
Asmeninėje įskaitoje ant pirmų garbės pakopos laiptelių kopė taip pat Baltarusijos sportininkai. Lietuvos komandos sudėtyje tradiciškai netrūko kėdainiečių. Komandos nario teises buvo iškovojęs Audrius Unikas. Izidorius Unikas šįkart papildė trenerių štabą, kurio gretose jau ne kartą buvo ir „Lifosos meškeriotojų“ klubo vadovas Raimundas Barkauskas.

Izidoriui Unikui Ukrainoje pirmąkart teko išbandyti trenerio duonos.

Izidoriui Unikui Ukrainoje pirmąkart teko išbandyti trenerio duonos.

„Galbūt patyrusiam ir vienam tituluočiausių ne tik mūsų klubo, bet ir visos Lietuvos žvejui Izidoriui kiek keista buvo atsidurti kitoje barikadų pusėje, bet jo indėlis į rinktinės sidabrą labai didelis. Izidorius ne tik dalijo naudingų patarimų treniruotėse, bet ir žvejams suruošė itin gerų pašarų, kurie tapo patraukliu masalu žuvims“, – sakė „Lifosos meškeriotojų“ klubo davovas R. Barkauskas.
Poledinės žūklės geriausi žvejai suvažiavę į Vakarų Ukrainos Ternopolio miestą sužinojo, kad gamtos sąlygos kiek koreguoja svarbiausias varžybas. „Vietoj organizatorių siūlyto Ternopolio miesto tvenkinio žvejams teko savo gebėjimus demonstruoti ant tvenkinio, nuo šio miesto nutolusio apie 150 kilometrų. Tiesiog orai šilo taip staigiai, kad net varžybas teko dviem dienomis paankstinti. Pirmąją varžybų dieną mes žvejojome, kaip ir numatyta nuostatuose, 3 valandas, o antrąją dieną laikas buvo sutrumpintas perpus. Tokių priemonių teko imtis dėl būtino saugumo, nes saulė taip smarkiai švietė ir ledą tirpdė, kad jis plonėjo tiesiog akyse“, – pasaulio poledinės žūklės čempionato įspūdžiais dalijosi R. Barkauskas.

Komandos nario teises buvo iškovojęs  Audrius Unikas.

Komandos nario teises buvo iškovojęs Audrius Unikas.

Lietuvos žvejai labai džiaugėsi antrąja vieta. „Iki čempionų mums trūko gana nemažo svorio žuvies, tačiau labai džiaugėmės, kad šeimininkams neleidome mūsų pavyti ir aplenkti. Juk jie labai gerai pažinojo vietovę, jos ypatumus ir žuvų įnorius. O žuvį šįkart gaudėme gana lietuvišką – ešeriukus, kuojas, karšiukus. Kai kam pavyko pagauti ir starkių, tačiau didžiąją jų dalį teko paleisti, nes paimti leidžiama ne mažesnes negu 40 centimetrų starkio žuvis. Tad visi lietuvių delno dydžio pagauti starkiai akimirksniu grįždavo į tvenkinį“, – pasakojo žvejai.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.