Metams baigiantis, nenorime skubėti įprastai peržengti senųjų metų slenksčio, bet atsisukus atgal norisi peržvelgti, kas juose buvo gero, prasmingo, naujo, įdomaus. Besibaigiantys metai ne vieno kėdainiečio gyvenimą paženklino svarbiais poky­čiais. Deja, apie juos ne visi išdrįso kalbėtis – neva naujame darbe dar neapšilo kojų, nesijaučia ką nors svarbaus nuveikę ar tiesiog nenorėjo dalintis šiandienos darbais, ateities svajonėmis.
Mūsų pašnekovės, mielai sutikusios trumpai pristatyti šiemetinius savo gyvenimo pokyčius ir atsakyti į dešimt pateiktų klausimų – tai Kėdainių ,,Ryto“ progimnazijos direktorė Svetlana Denisova ir Kėdainių rajono savivaldybės gydytoja Sandra Buinovskienė.

Linki ieškoti pozityvumo

Kėdainių ,,Ryto“ progimnazijos direktorė Svetlana Denisova.

Kuo dirbote prieš tapdama direktore?

– Dirbau direktoriaus pavaduotoja ugdymui Kėdainių „Ryto“ progimnazijoje.

Kėdainių ,,Ryto“ progimnazijos direktorė Svetlana Denisova su naujuoju mokyklos prezidentu Gustu Morkūnu po inauguracijos.

Ar manote, jog tapote direktore dėl to, kad Jums paprasčiausiai pasisekė, ar tai buvo sąžiningo, nuoširdaus, gero darbo rezultatas?

– Tapti direktore tikrai nebuvo loterija, kur ištraukiamas laimingas ar nelaimingas bilietas. Manau, kad tai yra sąžiningo, nuoširdaus, gero darbo rezultatas.

Ar ilgai svarstėte prieš žengdama šį žingsnį teikti savo kandidatūrą Kėdainių rajono savivaldybės rengtame konkurse Kėdainių ,,Ryto“ progimnazijos direktoriaus vietai užimti?

– Tai buvo ilgų apmąstymų kelias.

Kas lėmė šį Jūsų apsisprendimą?

– Vadovauti šiai įstaigai ryžausi padrąsinta kolektyvo.

Su kokiais iššūkiais pirmiausia teko susidurti tapus direktore?

– Teko prisiimti sprendimų atsakomybę. Kiekviena diena turi naujų iššūkių ir situacijų, kurias reikia operatyviai išspręsti. Turint tinkamą komandą, visi iššūkiai yra įveikiami.

Ką smagaus ir malonaus teko patirti užėmus šias pareigas?

– Pirmiausia tai buvo Kėdainių „Ryto“ progimnazijos kolektyvo sveikinimo staigmena.

Kokiu savo darbu labiausiai didžiuojatės?

– Džiaugiuosi kiekvienu kokybiškai atliktu darbu, kai pasiekiami numatyti rezultatai.

Kaip manote, koks turi būti geras vadovas?

– Geras vadovas – tai lyg dirigentas, girdintis, kuris instrumentas groja ne į taktą, kuris per daug jausmingai, kuris paprasčiausiai pritaria kitiems. Vadovas turi būti emociškai stiprus žmogus, drąsus klysti, bandyti, kartais paprieštarauti ieškant teisingų sprendimų, turėti lyderio savybių. Vienas pagrindinių iššūkių vadovui – ne tapti administratoriumi, o būti autoritetu, randančiu laiko pabendrauti su kiekvienu progimnazijos bendruomenės nariu.

Kokie malonūs pokyčiai įvyko Jūsų asmeniniame gyvenime?

– Ypatingų pokyčių neįvyko. Turiu mylimą šeimą, mėgstamą darbą, judu į priekį, o ne žengiu atgal, darau tai, kas teikia džiaugsmą.

Ko palinkėtumėt savo kolektyvui artėjančių Naujųjų metų proga?

– Linkiu kolegoms išlikti optimistais, ieškoti net ir pačiais sunkiausiais momentais pozityvumo. Ateinančiais metais linkiu atrasti naujus kelius įgyvendinant slapčiausias svajones, išsikeltus tikslus ir idėjas!

Asmeninio archyvo nuotraukos

Linki sveikatos ir profesinės ištvermės

Kėdainių rajono savivaldybės gydytoja Sandra Buinovskienė.

Kuo dirbote prieš tapdama savivaldybės gydytoja?

– Prieš pradėdama eiti Kėdainių rajono savivaldybės vyr. specialisto (savivaldybės gydytojo) pareigas beveik 14 metų išdirbau NVSC prie SAM Kauno departamento Kėdainių skyriuje (pradžioje įstaiga vadinosi Kauno visuomenės sveikatos centro Kėdainių skyrius) vyriausiąja specialiste, vėliau skyriaus vedėja ir metus Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure visuomenės sveikatos specialiste, vykdančia visuomenės sveikatos stebėseną.

Ar manote, jog tapote tuo, kas esate, dėl to, kad Jums pasisekė, ar tai – sąžiningo, nuoširdaus, gero darbo rezultatas?

– Aš nuoširdžiai manau, kad eiti į priekį man padeda darbinė patirtis, profesionalumas, gebėjimas atlikti darbą kokybiškai bei asmeninės savybės.

Daug malonių akimirkų patirta su Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistėmis.

Ar ilgai svarstėte prieš žengdama šį žingsnį teikti savo kandidatūrą savivaldybės gydytojos pareigoms užimti?

– Žinojau, kad šis darbas atsakingas ir nelengvas, o ir iššūkių sveikatos srityje netrūksta, todėl, prieš teikdama dokumentus dalyvauti konkurse, tikrai gerai viską apsvarsčiau.

Kas lėmė šį Jūsų apsisprendimą?

– Įvertinau savo darbinę patirtį, gebėjimus ir priėmiau sprendimą dalyvauti paskelbtame konkurse. Artimųjų palaikymas taip pat mane paskatino šiam žingsniui.

Su kokiais iššūkiais teko susidurti tapus savivaldybės gydytoja?

– Pradėjau dirbti metų pabaigoje, tikras iššūkis – įšokti į nuvažiuojantį metų traukinį. Kuo skubiau susipažinau su jau nuveiktais darbais, su esamomis aktualijomis ir kibau į darbą.

Ką smagaus ir malonaus teko patirti užėmus šias pareigas?

– Malonu yra susipažinti su naujais žmonėmis, atrasti naujus dalykus ir pažinti naujas sritis.

Kokiu savo darbu labiausiai didžiuojatės?

– Dirbu šioje vietoje dar visai neseniai, tikiu, kad ateityje tikrai atsiras darbų, kuriais galėsiu didžiuotis.

Kaip manote, koks turi būti geras savivaldybės gydytojas?

– Mano manymu, šis specialistas turi mokėti analizuoti tiek duomenis, tiek informaciją, pastebėti problemas, teikti sprendimų pasiūlymus, mąstyti kritiškai, kartais ir kūrybiškai bei turėti platesnį konteksto matymą. Svarbu ir gebėjimas komunikuoti, aiškiai pateikti informaciją ne tik specialistams, bet ir gyventojams.

Kokie malonūs pokyčiai šiemet įvyko Jūsų asmeniniame gyvenime?

– Šiuo metu gyvenu džiugiomis prieššventinėmis nuotaikomis, džiaugiuosi atėjusia tikra žiema ir mėgaujuosi jaukiomis akimirkomis su šeima.

Ko palinkėtumėte savo pavaldžių įstaigų kolektyvams, galbūt rajono medikams Naujųjų metų proga?

– Šiuo nuolatinių pokyčių laikotarpiu asmens sveikatos priežiūros ir visuomenės sveikatos specialistams norėčiau palinkėti sveikatos ir profesinės ištvermės, kantrybės ir darnos bei nuoširdaus žmonių dėkingumo. Tegul ateinantys metai dovanoja kuo daugiau šviesių akimirkų!

Asmeninio archyvo nuotraukos

Titulinė nuotrauka:
(kairėje) Kėdainių ,,Ryto“ progimnazijos direktorė Svetlana Denisova džiaugiasi kiekvienu kokybiškai atliktu darbu.

Kėdainių rajono savivaldybės gydytoja Sandra Buinovskienė teigė žinojusi, kad šis darbas atsakingas ir nelengvas, o ir iššūkių sveikatos srityje netrūksta.