Per vasarą Kėdainių lopšelyje-darželyje „Vaikystė“ įvyko kai kurių pokyčių. Teritorijoje nebeliko senų, sueižėjusių takelių, trinkelėmis išklotas naujas platus takas, pakeista sporto aikštyno danga – viskas dėl vaikų saugumo. Be to, kieme, kur mažieji ugdytiniai praleidžia nemažai laiko, atsirado daugiau žalumos. Apie įvykusius pokyčius „Vaikystės“ kieme kalbėjomės su įstaigos direktore Neringa Vaicekauskiene.

„Mūsų darželio kieme esantis pagrindinis takas buvo labai suskeldėjęs, ištrupėjęs, tad, kad mažiesiems nekliūtų kojos ir kas nors nesusižeistų, vis primindavau merui, kad reikėtų lėšų šiam takui atnaujinti. Mero dėka savivaldybė kiemui sutvarkyti skyrė 25 000 eurų, tad ėmėmės darbų. Juos planavome atlikti atostogų metu, tačiau dėl užsitęsusių liūčių procesas šiek tiek susivėlino. Šiuo metu darbai jau užbaigti. Pagrindinis takas sutvarkytas, danga lygi, tad bus patogiau vaikščioti, bėgioti ar važinėti.

Dar vienas svarbus darbas – atnaujintas sporto aikštynas. Jo danga irgi jau buvo nusidėvėjusi, po lietaus slidoka, todėl ji buvo pakeista. Dabartinė danga ne tik graži, bet ir saugesnė, be to, nuo jos atšoka kamuolys, bus gerai ir sportuoti, ir renginius rengti. Čia jau vyko Rugsėjo 1-osios šventė.

Atnaujintas sporto aikštynas tiks ir vaikams sportuoti, ir šventėms rengti.

Anksčiau įstaigos teritorijoje buvo likę nemažai asfalto-betono atkarpėlių, nutarėme jas panaikinti – tose vietose pasėjome žolytę. Tik, kai taip karšta buvo, ji sunkokai dygsta, bet ateityje turėsime daugiau žalumos. Pastebėjome, kad kuo mažiau betono, kuris nuo kaitrios saulės labai įšyla ir dar labiau kaitina orą, tuo geriau, dabar bus ir vėsiau, ir vaikams saugiau.

Visa tai, kas yra padaryta, bus daugeliui metų į priekį. Tai – ilgalaikė investicija į vaikų gerovę“, – sako lopšelio-darželio „Vaikystė“ direktorė Neringa Vaicekauskienė.

Takas – ir naujoms ugdymo erdvėms

Aprodydama tai, kas pasikeitė „Vaikystės“ kieme per vasarą, įstaigos vadovė prasitarė, kad norėtų naują, platų vienspalvių trinkelių taką šiek tiek „sugadinti“ – norima ant jo įrengti kelias vaikų ugdymui pritaikytas erdves, pavyzdžiui, skaitymo, matematikos zonas ar panašiai.

„Su mokytojai tarsimės, ką ir kaip galėtume padaryti ant naujojo tako. Naujai sukurtos erdvės netrukdys nei vaikščioti, nei bėgioti. Vaikai galės užsiimti įdomia veikla ir aplinka atrodys gyvesnė, žadinanti vaikų smalsumą. Mažiesiems labai patinka piešti kreidelėmis ant trinkelių, tad naujasis takas taps ir dailės erdve.

Darbus atlikusių darbininkų paprašėme, kad šalia tako įrengtų naują erdvę, kur mes galėtume pasistatyti suoliukus ir, pavyzdžiui, šnekėtis prie laužo, gal net kepti zefyrus!

Augina smalsius ir kūrybiškus vaikus

Nuo šio rugsėjo lopšelyje-darželyje „Vaikystė“ ugdoma 215 vaikų. Tėveliai, kurie ateityje norėtų savo atžalas vesti į šią įstaigą, jau teikia prašymus ir kitiems, ir 2024-iesiems metams.

„Tai, kad ugdytinių skaičius išlieka stabilus ir jau stojama į eilę ateinantiems metams, yra mūsų mokytojų darbo įvertinimas. Mums svarbi kiekvieno vaiko savijauta. Mažiesiems siūlome daug įvairios veiklos, mokome bendrauti, suprasti kitus, kuriame estetišką aplinką. Tokio amžiaus vaikai labai smalsūs, greitai mokosi, todėl labai svarbu šiuo laikotarpiu atsakingai ir kūrybiškai organizuoti ugdomąją veiklą, pratinti prie grožio ir gėrio“, – sako N. Vaicekauskienė.

Lopšelio-darželio „Vaikystė“, kurį nuo šio rugsėjo lanko 215 mažųjų kėdainiečių, aplinką puošia gėlės, teritorijoje daug žalumos.

Kaip paaiškėjo, vaikai šioje įstaigoje, be įprastos veiklos, gali atlikti įvairius stebėjimus bei eksperimentus tiek STEAM laboratorijoje, tiek ir kieme, kur pradėtas statyti vabzdžių miestas ir jau antrus metus auga „Vaikystės sodas“ – mažieji čia gali patys užsiauginti žemuogių, braškių, serbentų, prieskoninių žolelių, stebėti, kaip noksta obuoliai ar kriaušės, arba pasmalsauti, kas apsigyvens naujai įrengtuose vabzdžių viešbučiuose.

Tam, kad kieme būtų dar daugiau žalumos, o kaitrią dieną ir daugiau pavėsio, teritorijoje taip pat sodinami nauji medeliai, kad jie paūgėję ateityje pakeistų senuosius medžius, kurie neužilgo jau baigs savo gyvavimą. Darželio bendruomenė siekia, kad vaikai turėtų kuo daugiau natūralios gamtos aplink save, mokytųsi ją pažinti.

Pokyčiai – bendrų pastangų rezultatas

Neringa Vaicekauskienė lopšeliui-darželiui „Vaikystė“ vadovauja jau beveik ketverius metus. Per tą laikotarpį, pasak direktorės, buvo renovuota pastato išorė, teritorijoje įrengtas apšvietimas, atnaujintos kelios grupės, sporto ir muzikos salės, papildytas ir atnaujintas inventorius, įrengta bibliotekėlė ir STEAM laboratorija, atnaujintos lauko erdvės, planuojama ir naujų darbų.

„Nepaisant to, kad mane labai džiugina visi darželio atnaujinimo darbai, turbūt svarbiausias yra per šį laiką užgyventas tėvelių pasitikėjimas darželiu ir mokytojų tikėjimas naujomis galimybėmis. Pernai įsikūrė Tėvelių akademija, ir tuo labai didžiuojuosi. Aš labai džiaugiuosi savo mokytojais ir kitais darbuotojais, kurie visi kartu kuria „Vaikystės“ miestą. Įgyvendintos visų mūsų svajonės ir idėjos praturtina vaikų gyvenimą darželyje“, – teigė įstaigos vadovė.

Titulinė nuotrauka: (vaikyste01) Ant naujai trinkelėmis iškloto tako planuojama įrengti bent kelias vaikų ugdymui pritaikytas erdves. (L. Pranckevičiūtės nuotr.)