Praėjusią savaitę suėjo 100 dienų, kai darbą pradėjo Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Joana Kleivienė. Pasak vadovės, įstaigoje ne tik tęsia­mi jau pradėti darbai – yra ir naujovių.

Įdiegiama eilių valdymo sistema

„Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro tikslas, vizija ir misija yra teikti kokybiškas, prieinamas, savalaikes paslaugas pacientams.

Mano uždavinys – šią įstaigą paversti jaukesne ir prieinamesne pacientams bei, žinoma, sukurti geresnes darbo sąlygas darbuotojams. Pertvarkos yra pradėtos jau nuo liepos 8 d., orientuojantis į darbuotojų išsakytas mintis, jų pastebėjimus bei pasiūlymus. Taip pat – į pacientų poreikius ir lūkesčius. Tai mums ypač svarbu.

Yra tęsiami jau pradėti svarbūs darbai – buvo užbaigtas šiais metais planuotas kondicionierių diegimas. Kitą vasarą mūsų įstaigos kabinetuose bus vėsiau – tai bus geresnės sąlygos darbuotojams ir, žinoma, pacientams“, – teigė įstaigos vadovė.

Peržiūrėjus darbuotojų priėmimo laiką, jis suvienodintas – pailgėjo pediatrų, chirurgų, ginekologų darbo laikas

Įstaigoje įdiegiama ir funkcionaliau naudojama pacientų eilių valdymo sistema. Šis poreikis buvo išsakytas labai aiškiai, prašyta, kad įstaigoje būtų darbuotojas, kuris pagelbėtų orientuotis naujoje technologijoje – supažindintų su valdymo sistema ir pamokytų ja naudotis. Toks žmogus yra, jis pasitinka pacientus prie eilių valdymo įrenginio, juos pamoko, paaiškina.

„Matome, kad ši naujovė nėra tokia atgrasi mūsų pacientams. Eilių valdymo sistema bus plečiama ir toliau. Atsižvelgiant į pacientų poreikius ir tam, kad jiems nereikėtų klaidžioti ir ieškoti kabinetų, nusprendėme ir perkėlėme procedūrų kabinetus iš antro aukšto į pirmą. Dabar vienoje vietoje bus visi procedūrų kabinetai: atliekama kardiograma, šlapimo tyrimų kabinetas, kraujo tyrimų laboratorija, didysis procedūrų kabinetas.

Laboratorija, buvusi Kėdainių PSPC terapijos skyriaus II aukšte, perkelta į I-ą aukštą.

Šiuo metu taip pat labai aktualu vakcinacija nuo sezoninio gripo ir kitomis vakcinomis, t. y. COVID-19 infekcijos bei kitos planinės ir neplaninės vakcinos“, – kalbėjo J. Kleivienė.

Prie procedūrų bloko planuojama įrengti ir artimiausiu metu bus įdiegta eilių valdymo sistema.

Pailgėjo priėmimo laikas

Peržiūrėjus darbuotojų priėmimo laiką, jis suvienodintas – pailgėjo pediatrų, chirurgų, ginekologų darbo laikas, užtikrinant paslaugų teikimą ir priėmimą visas penkias darbo dienas.

Pasak J. Kleivienės, nėra nė vienos dienos, kad tokia paslauga nebūtų teikiama – eilių pirminiame lygmenyje neliko.

„Iškilo didelis vairuotojų komisijos paslaugų poreikis. Išsprendėme tą problemą – eilių taip pat nėra. Labai džiaugiamės, kad šią populiarią paslaugą galime suteikti pacientui čia ir dabar“, – teigė Kėdainių PSPC direktorė.

Galimybė registruotis internetu

Pasak J. Kleivienės, sukurta galimybė pacientams registruotis elektroniniu būdu toms paslaugoms, kurioms anksčiau tokios galimybės nebuvo, t. y., registruotis pas chirurgus, ginekologus, psichiatrus, psichologus, odontologus, pediatrus, vairuotojų komisijai, slaugytojo diabetologo konsultacijoms.

„Planuojama ir toliau plėsti šią galimybę – registruotis internetu, nes toks poreikis yra. Įstaigos vadovė tikisi, kad pacientų eilės toms paslaugoms gauti turėtų sutrumpėti.

Terapijos skyriaus II aukšte, kabinetuose, kur buvo laboratorija ir procedūrų kabinetas, bus įrengti kabinetai šeimos gydytojams. Laukiama artimiausiu metu po motinystės atostogų grįžtančios šeimos gydytojos, kuri galės tęsti savo darbą, taip pat aktyviai ieškoma naujų šeimos gydytojų, kuriems bus sukurta darbo vieta ir suteiktos darbo sąlygos.

Atskirtos patalpos

„Labai svarbu pažymėti, kad bendraujant su VšĮ Kėdainių ligonine bei su ligoninės direktore pasidalinome patalpas“, – sakė J. Kleivienė.

Ligoninės konsultacinė poliklinika, gydytojai specialistai perkelti į vieną vietą, perimta dalis kabinetų, kurie buvo vaikų poliklinikoje, taip sudarant galimybę ir sukuriant geresnes darbo sąlygas slaugos namuose tarnybos darbuotojams: „Nes iki šiol jų darbo sąlygos buvo labai apsunkintos.“

Situacija – sudėtinga, nes pacientai sunkiai nuvyksta į ambulatoriją, jau nekalbant, kad jie galėtų atvykti pas specialistus į Kėdainius.

Pacientų patogumui, neseniai buvo atnaujintos rūbinės vaikų poliklinikoje ir Psichikos sveikatos skyriuje. Savo viršutinius rūbus ar asmeninius daiktus dabar galima saugiai palikti užrakinamose daiktų saugojimo spintelėse.

Naujame kabinete įsikūrė įstaigos audito grupės vadovas.

Plečiama Mobilaus medicinos punkto veikla

„Galiu pasidžiaugti, kad slaugos namuose tarnybą padidinome nuo dviejų iki devynių darbuotojų, taip suteikėme galimybę mūsų rajono gyventojams gauti slaugos ambulatorines paslaugas namuose.

Procedūrinis kabinetas, kuriame vyksta vakcinacija nuo sezoninio gripo, COVID-19 infekcijos bei atliekamos kitos procedūros, taip pat įsikūrė I-ame aukšte.

Devyni darbuotojai yra pakankamai daug, šių paslaugų poreikis mūsų rajone yra ypač didelis, matome potencialą tokių paslaugų teikti dar daugiau. Planuojama ir sprendžiama dėl socialinio darbuotojo įtraukimo į komandą. Reiktų ir koordinatoriaus, kuris galėtų labai efektyviai, dirbdamas tą patį darbą, koordinuoti slaugos namuose tarnybos veiklą, išvažiavimus į namus ir pan.

Dėl slaugos paslaugų teikimo namuose plečiame Mobilaus medicinos punkto veiklą. Anksčiau medicinos punktas išvažiuodavo kas antrą savaitę į tam tikras kaimiškąsias vietoves. Tačiau tokių paslaugų poreikis kaimiškose vietovėse yra ypač didelis.

Situacija – sudėtinga, nes pacientai sunkiai nuvyksta į ambulatoriją, jau nekalbant, kad jie galėtų atvykti pas specialistus į Kėdainius.

Ateityje mobilus punktas tiesiog važiuos kiekvieną savaitę tam tikromis dienomis į konkrečią kaimišką vietovę ir ten aplankys visus pacientus, suteiks paslaugas arčiausiai jo, tai yra paciento namuose. Apie tai kalba Pasaulinė sveikatos organizacija, tai akcentuoja atliekanti reformas Sveikatos apsaugos ministerija, į tai orientuojamės ir mes,“ – teigė VšĮ Kėdainių PSPC direktorė.

Astos Raicevičienės nuotraukos

Titulinė nuotrauka: ,,Mano uždavinys – šią įstaigą paversti jaukesne ir prieinamesne pacientams bei, žinoma, sukurti geresnes darbo sąlygas darbuotojams“, – sako J. Kleivienė.

Panašios naujienos