Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį  Pernaravos sen., A1 kelyje įvyko skaudi eismo nelaimė. Automobiliui susidūrus su briedžiu, sužeistas vairuotojas, o gyvūnas nugaišo.

Kauno apskr. Vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, rugsėjo 7-ąją, prieš vidurnaktį, Mantigailių k., magistralinio kelio A1 179 kilometre automobilis ,,Škoda“, vairuojamas 41-erių metų vyro, susidūrė su į kelią išbėgusiu briedžiu. Po smūgio gyvūnas įlėkė į automobilio vidų.  Dėl patirtų sužalojimų vairuotojas pristatytas į gydymo įstaigą.

Po susidūrimo gyvūnas nugaišo. Policija paprašė ugniagesių ištraukti gaišeną iš automobilio salono. Briedis ištrauktas buksyravimo lynu. Ugniagesiai taip pat atjungė lengvojo automobilio akumuliatorių.

Policija įspėja, kad rudenį keliuose dar labiau padažnėja transporto priemonių susidūrimai su laukiniais gyvūnais., todėl prašo vairuotojų vairuojant atidžiai stebėti aplinką.

Važiuokite lėčiau nei leistina

Jei yra pastatyti kelio ženklai, įspėjantys, kad į kelią gali išbėgti žvėrys, reikėtų būti labai atidiems ir pasirinkti kuo saugesnį greitį – jie be reikalo nestatomi.

„Vairuotojai, pamatę įspėjamąjį ženklą „Laukiniai gyvūnai“, turi pasirinkti ne leistiną, o saugų greitį, kad prireikus suspėtų sustabdyti automobilį ir praleisti kelyje pasirodžius gyvūnus. Dažniausiai elninių šeimose, o taip pat ir šernų grupėse, vedlė yra patelė, kuri perbėgus kelią, paskui save veda likusius bandos narius. Taigi pastebėjus per kelią bėgantį gyvūną, visuomet galime tikėtis, kad jų bus ir daugiau“, – sako Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos Medžioklėtyros laboratorijos vadovas dr. Artūras Kibiša.

Svarbu pažymėti, kad tarp vairuotojų vis dar gajus mitas, kad važiuojant tamsiu paros metu, kelio pakraščiuose stovinčius žvėris nesunku pastebėti, nes jų akys žiba. Visgi, miško gyvūnas nebūtinai žiūri į artėjančią transporto priemonę, o apniukusį vakarą ar naktį žvėries kailis beveik niekuo nesiskiria nuo aplinkos. Todėl gali būti, kad gyvūnų nepastebėsite net ir tuo atveju, kai jis bus prie pat kelio ir užteks vos kelių šuolių, kad jis atsidurtų važiuojamojoje dalyje.

Elkitės apgalvotai

Pastebėjus kelkraštyje stovinį ar kelią kertantį gyvūną, svarbu važiuoti pro jį itin atsargiai ir lėtai, o prireikus sustoti. Tuo atveju, kai negalite sustoti prieš didelį gyvūną, apvažiuokite jį iš užpakalinės pusės. Taip pat jokiu būdu nespausti garsinio signalo ir nemirksėti žibintų šviesomis, nes apakinto ir išgąsdinto žvėries elgesys gali būti nenuspėjamas.

„Kai susidūrimas neišvengiamas, stenkitės išvengti smūgio priekine automobilio dalimi, ir prieš pat jį atleiskite stabdžio pedalą – stabdant automobilio priekis nusileidžia, todėl padidėja tikimybė, kad stambus gyvūnas trenksis į priekinį stiklą ir taip gali nukentėti transporto priemonėje esantys žmonės“, – pasakoja mokslininkas.

Jei susidūrimo metu buvo sužeistas arba nugaišo gyvūnas, nukentėjo arba žuvo žmonės, buvo apgadintas automobilis, kelio ženklai arba kitokie kelio elementai, informaciją apie eismo įvykį būtina pateikti bendruoju pagalbos telefonu 112.

„Kėdainių mugės“, Kauno apskr. VPK ir Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos inf.

Panašios naujienos