Kėdainių „Nevėžis“ dramatiškai žengė į Baltijos krepšinio lygos (Triobet-BBL) pirmenybių ketvirtfinalį.

Nors namuose „Nevėžis“ ir nusileido „Jekabpils“ ekipai, į BBL ketvirtfinalį kėdainiečiai pateko dėl geresnio tarpusavio taškų skirtumo.

Pauliaus Juodžio auklėtiniai atsakomosiose rungtynėse namuose 77:80 (14:17, 22:14, 18:17, 12:22, 11:10) po pratęsimo pralaimėjo Jekabpilso „Jekabpils“ krepšininkams, tačiau į kitą etapą pateko dėl geresnio tarpusavio taškų skirtumo.

Pirmąją tarpusavio dvikovą Latvijoje kėdainiečiai buvo laimėję 78:74.

Ketvirtojo kėlinio viduryje „Nevėžis“ pirmavo 60:54 ir dvikovos baigtis atrodė abejonių nebekelia. Visgi latviai surengė spurtą 16:4 ir mačo iniciatyvą perėmė į savo rankas. Paskutinėmis kėlinio sekundėmis pratęsimą išplėšė taiklus Vaidoto Volkaus dvitaškis.

Pratęsimo pabaigoje iniciatyvą savo rankose vėl turėjo „Jekabpils“, kurie po Rinaldo Širšinio dvitaškio įgijo 1 taško pranašumą ir kėdainiečiams paliko kiek daugiau nei 3 sekundes.

Tiek laiko pakako, kad Jermaine’as Love’as, suklaidinęs varžovus, prasiveržtų ir iš pro krepšio pelnytų pergalingus taškus.

„Nevėžio“ gretose rezultatyviausiai žaidė 21 tašką pelnęs Vaidotas Volkus 21, Karolis Petrukonis pridėjo 14, Paulius Petrilevičius ir Toni Prostranas po 11 taškų..

„Jekabpils“ ekipą į pergalę vedė Jurijus Aleksejevas, pelnęs 20 taškų.

Po rungtynių „Nevėžio“ treneris Paulius Juodis sakė, kad nors rungtynėse netrūko broko, labiausiai džiugina faktas, jog komanda – kitame etape: „Mums labiausiai trūko užtikrintumo ir pasitikėjimo tais momentais, kai varžovai pradėjo spausti. Vadinasi, trūksta įtemptų dvikovų patirties. Džiaugiamės tuo, jog esame ketvirtfinalyje.“

BBL ketvirtfinalyje „Nevėžis“ kovos su Tartu „TU/Rock“ ekipa.

O artimiausias rungtynes Kėdainių krepšininkai Lietuvos krepšinio lygoje žais vasario 25 dieną, šeštadienį, 16 valandą su „Vytauto“ komanda.