Utenos „Juventus“ (20/10) namuose 92:73 (22:25, 24:25, 23:11, 22:12) nugalėjo Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ (8/22).

Nugalėtojai toliau žaidžia katės-pelės žaidimą su „Lietkabeliu“. Uteniškiai viena pergale lenkia savo tiesioginį oponentą dėl trečiosios pozicijos, tačiau varžovai turi vienerias rungtynes atsargoje.

Kėdainiai vis dar gaudo priešininkus turnyrinės lentelės dugne. Iki reguliariojo sezono pabaigos liko 6 rungtynės.

„Juventus“ atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (24:13) ir net 69 proc. tikslumu realizavo dvitaškius. Nugalėtojams Vytautas Šulskis pelnė 22 taškus.

Pralaimėjusių gretose maloniu siurprizu tapo Domantas Vilys – 18 taškų, iš kurių 15 pirmoje rungtynių dalyje.

Uteniškiams šeštadienį nepadėjo Bryantas Crawfordas, Redas Šukšta ir naujokas Aurimas Urbonas.

Lygiai prasidėjusias rungtynes greitai perlaužė Domantas Vilys. Kėdainių ekipos atstovas sumetė 7 taškus, o jo komanda išsiveržė į priekį 16:21.

Pranašumą svečiai laikė iki antrojo kėlinio pabaigos, o D. Vilys savo sąskaitoje jau sukaupė 15 taškų. Visgi savų atsakymų turėjo Mindaugas Kupšas su Vytautu Šulskiu – jų pastangomis rezultatas tapo lygus (37:37).

Kėlinio pabaigoje „Nevėžis-Optibet“ pasismagino prie tritaškio linijos ir į rūbinę išsinešė trapų pranašumą (46:50).

Po pertraukos šeimininkai suprato, kad namų arenoje 50 taškų per pusę rungtynių yra per daug. Aukštesnę pavarą gynyboje įjungę „Juventus“ greitai sutvarkė reikalus ir kitoje pusėje. Rezultatas netrukus pakrypo jiems naudinga linkme (55:54).

Galiausiai 23:5 spurtą vainikavo Vaidas Kariniauskas, kurio užtikrintas žaidimas puolime leido įgyti dviženklį pranašumą (69:58).

Paskutiniame ketvirtyje svarbiu dūriu tapo Martyno Gecevičiaus tritaškis likus mažiau nei 5 minutėms (80:66). Svečiai dar pakedeno plunksnas dviem tritaškiais iš eilės, bet naikinti deficitą jau buvo per vėlu.

„Skirtingos dvi rungtynių dalys. Utena pakeitė gynybos sistemą ir negalėjome prisitaikyti. Itin trūko mums Jokūbo Gintvainio antroje pusėje, jis nežaidė dėl tam tikrų priežasčių. Viską, ką buvome sutarę, gerai vykdėme, bet gynyboje pridarėme vaikiškų klaidų. Negali kartais pykti, nes turime jaunų žaidėjų“, – sakė kėdainiškių vyr. treneris Marius Kiltinavičius.

„Juventus“: Vytautas Šulskis 22, Mindaugas Kupšas 18 (6/7 dvit., 6/6 baud. met., 24 naud. bal.), Vaidas Kariniauskas 14 (9 rez. perd.), Žygimantas Skučas 11, Ignas Vaitkus 10 taškų.

„Nevėžis-Optibet“: Domantas Vilys (4/6 dvit., 2/7 trit., 19 naud. bal.) ir Sedrickas Barefieldas po 18, Arielis Hukporti 14, Abramo Canka 9 taškai.

Kitas „Betsafe-LKL“ čempionato rungtynes Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ žais šiandien, antradienį, balandžio 20 d., namuose su Alytaus “Dzūkija” (9/19).

Algimanto Barzdžiaus nuotr. Domantas Vilys – 18 taškų, iš kurių 15 pirmoje rungtynių dalyje.