Prieš daugiau, kaip dešimtmetį pradėtas projektas „Pirmas įvartis. Futboliukas kitaip“, po trejų metų pertraukos dėl pandemijos, vėl sugrįžo į Kėdainių miesto stadioną.

Keturios Kėdainių priešmokyklinio ugdymo įstaigos – „Žilvitis“, „Aviliukas“, „Pasaka“ ir „Obelėlė“ 2011 m. startavo projekte „Futboliukas“. Šiose įkimokyklino ugdymo įstaigose prasidėjo mažojo futboliuko treniruotės, bei „Pirmojo įvarčio“ šventės. Prie pirmų keturių fubtoliuko pionierių Kėdainiuose ilaginiui prisijungė ir visi kiti miesto darželiai.

„Vaikų prigimtis yra judėti, fizinis aktyvumas, judėjimas vaikams yra duotybė, – sakė Kėdainių lopšelio-darželio „Žilvitis“ vedėja Audra Pakštienė. – Vaikams įdomu ir jiems svarbus olimpinis principas – dalyvauti“.

„Tai yra vienas gražiausių sporto projektų, – teigė apdovanojimus šventėje teikęs pagrindinis projekto Kėdainiuose rėmėjas UAB „Daumantai LT“ direktorius Saulius Grinkevičius. – Esu dėkingas futbolo klubui „Nevėžis“ ir vadovui Sauliui Skibiniauskui, kad sugalvojo tokį turnyrą“.

Pasak S. Grinkevičiaus, svarbiausia yra, jog per tokius projektus vaikai pradeda sportuoti.

„Tikiuosi, kad po pandemijos sugrįžęs vaikų futboliuko turnyras sėkmingai tęsis, o mes, kaip visą laiką – rėmėm, remiam ir remsim sportą, o ypač vaikų sportą“, – sakė ilgametis ne tik sporto rėmėjas S. Grinkevičius.

Pasak „Nevėžio“ futbolo klubo vadovo S. Skibiniausko, svarbu, kad vaikai judėtų, bendrautų, išmoktų garbingai siekti pergalių. O su futbolu susipažinę dar darželiuose, šiandien kai kurie jau žaidžia aukščiausio lygio futbolo komandose.