Policijos pareigūnai, vykdydami eismo saugumo prevencines priemones, praėjusią savaitę vėl užfiksavo šimtus pažeidimų. Vairuotojai viršijo greitį, prie vairo sėdo būdami apsvaigę ar net neturėdami vairavimo teisių. Kėdainiuose į policijos akiratį pateko ir girtutėlis dviratininkas.

Pastarasis pažeidėjas įkliuvo birželio 5 d., Kėdainiuose, ties J. Basanavičiaus – Kęstučio g. sankirta. Vairuotojui (gim. 1952 m.). nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 2,65 prom.

Pareigūnai primena, kad vairuoti dviratį leidžiama, jei vairuojančio asmens girtumas neviršija 0,4 prom. Kai ši riba viršijama, vairuotojui surašomas administracinio nusižengimo protokolas ir skiriama bauda.

Pagal ANK 428 str., dviračių, motorinių dviračių, elektrinių mikrojudumo priemonių vairavimas, taip pat ir vadeliojimas bei jojimas, kai tai daro neblaivūs asmenys (ne mažiau negu 0,41 promilės, bet ne daugiau negu 1,5 promilės), užtraukia baudą nuo 80 iki 150 eurų.

Jeigu neblaivumas siekia 1,51 promilės ir daugiau arba asmuo yra apsvaigęs nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų, arba vengia pasitikrinti dėl neblaivumo ar apsvaigimo, jam gresia bauda nuo 150 iki 200 eurų.

Apstu girtų, greitį viršijančių vairuotojų

Iš viso per savaitę Kauno apskrityje policijos pareigūnai nustatė 21 neblaivų automobilių vairuotoją. Vien per savaitgalį, patikrinus beveik 1 600 transporto priemonių, išaiškinti 5 neblaivūs vairuotojai (girtumo laipsnis svyravo nuo 0,55 prom. iki 1,04 prom.).

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnai praėjusią savaitę mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais užfiksavo 907 greičio viršijimo atvejus. Ir tai tik Kauno apskrityje, vos per keletą dienų. Lietuvos mastu šių pažeidimų skaičiuojama tūkstančiais.

Pareigūnai ragina visus eismo dalyvius laikytis Kelių eismo taisyklių, būti drausmingiems kelyje, nes nuo to priklauso ne tik jūsų pačių, bet ir kitų eismo dalyvių saugumas.

Nuo šių metų pradžios iki birželio 6-osios šalyje jau įvyko 1 063 įskaitiniai eismo įvykiai, kuriuose žuvo 40 asmenų, o sužaloti net 1 196 žmonės.

Parengta pagal Kauno apskr. VPK ir policijos departamento inf.

Asociatyvi nuotr.

Panašios naujienos