Kėdainietis Regimantas Miniotas šį sezoną, kurio praėjo nepilni trys mėnesiai, bene labiausiai nustebinęs krepšinio bendruomenę krepšininkas ir pirmasis mūsų kraštietis, pakviestas atstovauti Lietuvai vyrų krepšinio rinktinės sudėtyje.

Po beveik pusės metų, dėl pandemijos praleistų be didžiojo krepšinio, R. Miniotas, pastaruosius sezonus rungtyniavęs Prienų „CBet“ ekipoje, šį sezoną iškart tapo komandos lyderiu. Tapo „Betsafe-LKL“ mėnesio MVP. Buvo pakviestas ir puikiai debiutavo Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės sudėtyje atrankoje į Europos čempionatą, įvykusioje „Vilniaus burbule“. O kitą dieną po pergalingų rungtynių su Belgija išskrido karjeros tęsti į Ispanijos aukščiausią lygą.

Visa tai įvyko „žaibo greičiu“, nors dar prieš keletą savaičių krepšininkas kalbėjo apie tai, jog šį sezoną užbaigs Prienuose.

Darbas ir rezultatai

„Sužinojus, kad Regimantas pakviestas į Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę, neslėpsiu, tikrai atrodė kad širdis iššoks iš laimės, – „Kėdainių mugei“ sakė pirmasis R. Minioto treneris Kėdainiuose Arnas Argustas. – Tačiau pažiūrėjus iš kitos pusės – rinktinėje žaidžia tik geriausieji, o kad Regimantas toks yra, įrodo jo nuolatinis darbas ir rodomi rezultatai. Naujas kontraktas ir šuolis į Ispaniją parodo tik tai, kad šio žaidėjo galimybės dar neišsemtos. Visada tikėjau, kad jis toli eis.“

MVP

Kaip lapkričio pradžioje rašė LKL.lt, neįmenama mįsle varžovams tapęs prieniškių lyderis R.Miniotas per visas keturias spalį žaistas rungtynes pasižymėjo dvigubais dubliais, o tai atsispindi ir statistinėse eilutėse – vid. 19,5 taško ir 14,3 atkovoto kamuolio.

Pagal naudingumo balus arčiausiai R. Minioto buvo Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ puolėjas Julius Kazakauskas, tačiau šių žaidėjų vidurkius skyrė daugiau nei 9 naudingumo balai – R. Miniotas rinko po 30,5, kai J. Kazakauskas – tik po 21,3.

24-erių 208 cm ūgio krepšininkas džiaugėsi sulaukęs tokio įvertinimo, tačiau pažymėjo, kad jam svarbu ir tai, kaip kol kas atrodo „CBet“ ekipa, esanti įnirtingoje kovoje dėl 3-6 pozicijų turnyrinėje lentelėje.

„MVP apdovanojimas man reiškia daug, malonu jį gauti, bet svarbiausia yra tai, kad komanda laimi, nesame lentelės dugne. Pergalės ir geras žaidimas prie to prisideda“, – kalbėdamas su LKL.lt teigė geriausias spalio mėnesio žaidėjas.

Kas galėjo lemti tokį dominavimą „Betsafe-LKL“ arenose?

„Viskas susidėjo – treneris liko iš praeitų metų, sistema ta pati, todėl žinant ją yra lengviau žaisti. Komandos komplektacija irgi gera – visi esame susirinkę vienam tikslui.

Prisidėjo ir darbas vasarą. Daugiausiai dirbau ties fizine kondicija, jėga ir svoriu, nes to trūko. Nepasakyčiau, kad dirbau tik tam, tobulinau viską po truputį, nes dar daug ko trūksta – kažkurio vieno aspekto stipriai neišskyriau, tokios prabangos neturiu“, – apie savo patobulėjimo priežastis užsiminė Prienų komandos vedlys.

Prieš mėnesį apie karjeros šuolį dar negalvojo

„Natūralu, kad išlaikęs tokius skaičius ne tik sezono pradžioje, bet ir jam įsibėgėjus, R. Miniotas turėtų sulaukti skambučių ir iš daugiau klubų. Galbūt šie metai jam taps lūžio metais?“ – lapkričio pirmomis dienomis rašė LKL.lt.

„Į tokią galimybę nežiūriu, reikia pabaigti sezoną, nes dar vyksta tik pirmasis ratas. Kaip gausis, taip, viskas bus gerai. Reikia stengtis išlaikyti tą formą ir komandinius rezultatus. Galvoti apie karjeros šuolį dar nesinori, nes tai gali baigtis kitą savaitę ar po mėnesio, o tada vėl nebūsiu niekam įdomus“, – tada teigė R. Miniotas.

Debiutas rinktinėje

Kaip savo šansu pasinaudojo pirmą kartą Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėn pakviestas R. Miniotas?

„Manau, kad labai gerai pasinaudojo. Esu juo labai patenkintas, – po „Vilniaus burbulo” portalui krepsinis.net sakė Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyr. treneris Darius Maskoliūnas. – R. Miniotas per trumpą laiką viską įsisavina ganėtinai greitai ir supranta situaciją. Taip, dar yra pasimetimo, nes buvo naudojamas per dvi pozicijas. bet esu juo labai patenkintas, nes mums labai padėjo. Labai džiaugiuosi, kad jis vyksta į stipriausią lygą Europoje ir linkiu jam sėkmės.”

Europos čempionato atrankos mače su Danijos komanda jis per 15 minučių pelnė 8 taškus, atkovojo 5 kamuolius bei surinko 12 naudingumo balų. Lietuvos rinktinėje jis buvo naudingiausias krepšininkas.

Pakėlė sparnus į Ispaniją

Dar vykstant „Vilniaus burbului“ buvo paskelbta, kad Lietuvos rinktinės debiutantas, Prienų „CBet“ komandos kapitonas R. Miniotas pakėlė sparnus.

Prienų klubas pranešė, kad 24 metų 208 cm ūgio kėdainietis keliasi rungtyniauti į Ispanijos čempionate bei FIBA Čempionų lygoje rungtyniaujantį Bilbao „RetaBET“ klubą. Prienų „CBet“ komanda už persikėlimą gaus susitarto dydžio išpirką.

„Džiaugiamės už Regimantą, kuris tikrai nusipelnė keltis į aukštesnį lygį, – teigė komandos direktorius Adomas Kubilius. – Aišku, gaila tokiu metu prarasti savo lyderį ir komandos ramstį, kapitoną, tačiau tikrai didžiuojamės, jog galime tęsti klubo viziją ir būti tramplinu žaidėjams į plačiuosius vandenis.“

„Dėkoju Prienų komandai už suteiktą galimybę tobulėti ir parodyti save. Ačiū visiems už pagalbą ir palaikymą, tikiuosi komanda nesustos ir toliau gerins savo žaidimą“, – sakė išvykstantis R. Miniotas.

Šį sezoną LKL čempionate R. Miniotas sužaidė 11 rungtynių ir per vidutiniškai 32 aikštelėje praleistas minutes pelnė po 18,5 taško, atkovojo po 10,5 kamuolio, atliko po 2,8 rezultatyvaus perdavimo bei rinko po 24,5 naudingumo balo.

Krepšininkas pirmavo lygoje pagal atkovojamus kamuolius ir renkamus naudingumo balus, o pagal pelnytus taškus antrąja vieta dalijosi kartu su komandos draugu Marquisu Wrightu.

Ekipoje Ispanijoje, į kurią nuvyko R. Miniotas, žaidžia ir lietuvis Arnoldas Kulboka. Bilbao klubas per pirmąsias 10 ACB lygos rungtynių laimėjo du kartus. FIBA Čempionų lygoje ekipa per du mačus patyrė dvi nesėkmes.

Dėl kritikos būdavo ir pikta, ir liūdna

LKL.lt „Bzz! Pokalbiai” rubrikoje, kalbėdamas apie praeityje sulauktas kritikos strėles, krepšininkas teigė dabar tokių dalykų nebesureikšminantis.

„Karjeros pradžioje galvodavau, kad nurašė. Būdavo ir pikta, ir liūdna. Kai žaidžiau Kėdainiuose, sezono pradžioje buvau nurašytas, o kovo mėnesį jau rašė, kad esu vienas geriausių. Toks žurnalistų darbas, dėl to neašarosi“, – sakė R. Miniotas.

R. Minioto sėkme džiaugiasi Kėdainių krepšinio bendruomenė. Paklaustas, ar tada įžvelgė būsimą Lietuvos rinktinės žaidėją, pirmasis R. Minioto treneris A. Argustas prisiminė: „Regimantas į krepšinį atėjo ne nuo pirmųjų klasių, jis jį pradėjo lankyti vėliau. Pradžioje bandė kelias treniruotes pas trenerį Saulių Gaurilčiką su dviem metais vyresniais vaikinais, bet po to pasuko pas mane.

Labai puikiai atsimenu pirmą jo treniruotę, kuomet jis į ją atėjo su tėčiu ir po trumpo pokalbio pabandė ir treniruotis. Kadangi tuometiniai mano auklėtiniai jau treniravosi ne vienerius metus ir turėjo varžybų patirties, tai Regimantui pirmosios treniruotės nebuvo lengvos, koją kišo ir krepšinio įgūdžių trūkumas ir fizinės savybės“.

A. Argustas sako nuo pat pirmų dienų matęs didelį Regimanto potencialą – buvo labai gražiai nuaugęs, taip pat tėtis yra labai aukštas, todėl, pasak trenerio, matėsi, kad jis bus aukštaūgis krepšininkas.

Darbštumas, talentas ir intelektas

„Visas mano nuojautas patvirtino ir tai, kaip jis nuo pat pirmos treniruotės atsidavė darbui. Dirbo treniruotėse negailėdamas savęs ir viską stengėsi kuo greičiau išmokti. Jo darbštumas atsispindėjo ne tik treniruotėse ir rungtynėse, bet jis nuolat papildomai dirbdavo vasaromis, – apie pirmuosius R. Minioto žingsnius Kėdainių sporto mokykloje pasakojo A. Argustas. – Kelias vasaras praleidome sporto salėje, kur jis labai ištobulino tam tikrus krepšininko įgūdžius ir tai jam leido tapti tuometinės komandos lyderiu.

„Sužinojus, kad Regimantas pakviestas į Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę, neslėpsiu, tikrai atrodė kad širdis iššoks iš laimės, – „Kėdainių mugei“ sakė pirmasis R. Minioto treneris Kėdainiuose A. Argustas.

Nepaisant didelio jo noro, darbštumo ir talento, Regimantas yra aukšto intelekto žmogus ne tik krepšinio aikštelėje, bet ir už jos ribų. Visada į krepšinį žiūrėjo profesionaliai, pykdavo, jei kas treniruotėse tinginiaudavo ar kuomet komanda pralaimėdavo. Mokėdavo padaryti išvadas iš savo klaidų ir jų nekartoti.“

R. Miniotą jo pirmasis treneris priskirtų prie vienų iš mandagiausių ir taktiškiausių sportininkų, kokius yra tekę sutikti per savo visą karjerą sporte.

„Regimantui norėčiau palinkėti, kad tos akys, kurios „dega“ krepšiniu, visada būtų pilnos aistros šiai sporto šakai ir, aišku, sveikatos, kad traumos nesustabdytų jo tobulėjimo, – linki R. Miniotui jo pirmasis treneris A. Argustas. – Visas kitas ypatybes tapti nuostabiu krepšininku jis jau turi. Tad kuo didžiausios sėkmės ir puikių rezultatų. O man, kaip ir kiekvienam treneriui, yra didžiausia laimė, kuomet tavo auklėtinis žiba krepšinio padangėje ir dar visu ryškumu.“

LKF ir KK „Nevėžis” nuotraukos.