Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) turnyro lentelės viršuje trivaldystę grąžino Kauno „Žalgiris“ (11/2). Kazio Maksvyčio auklėtiniai savo arenoje atsitiesė po prasto starto ir 102:98 (23:25, 23:32, 37:15, 19:26) nugalėjo Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ (2/11).

Abi komandos rungtynes pradėjo rezultatyviai, tritaškiu į jas įsijungė ir jaunasis žalgirietis Nedas Montvila, jam tolimu metimu iškart atsakė Seanas McNeilas (25:21). Antrojo kėlinio starte „Nevėžio-Optibet“ legionierius išprovokavo Tomo Dimšos pražangą mesdamas iš toli, vėliau pridėjo tritaškį su Rolando Šmito taisyklių pažeidimu (31:25).

Iki ilgosios pertraukos Kėdainių klubas sugebėjo atsiplėšti 57:46, tačiau pailsėję žalgiriečiai šį deficitą sudegino per pustrečios minutės, rezultatą persvėrė R. Šmitas (60:59). Netrukus T. Dimšos tritaškis sukrovė šeimininkams dviženklę persvarą (73:63).

„Žalgiris“ vien trečiajame kėlinyje suvertė 37 taškus, bet pergalės tuo negarantavo – likus žaisti pusketvirtos minutės Courtney Ramey mažino skirtumą iki vienženklio (88:96). Zane’as Watermanas metimu iš vidutinio nuotolio dar labiau apkarpė deficitą (92:98). Techninė pražanga skirta Gediminui Petrauskui, T. Dimša baudų metimais pelnė šimtąjį komandos tašką, Z. Watermanas tritaškiu palaikė intrigą – 95:100.

Justino Marcinkevičiaus ir C. Ramey baudų metimai paliko šeimininkams vos dviejų taškų persvarą (98:100). Favoritų pergalę baudų metimais įtvirtino R. Šmitas.

Nugalėtojų gretose universalų pasirodymą surengė Laurynas Birutis – 25 minutės, 10 taškų (4/5 dvitaškių, 2/4 baudų metimų), 7 atkovoti ir perimtas kamuolys, 6 rezultatyvūs perdavimai, 3 blokai, klaida, pražanga ir 25 naudingumo balai.

Galingą asmeninę seriją pratęsė Z. Watermanas – 39 minutės, 31 taškas (9/9 dvitaškių, 3/5 tritaškių, 4/5 baudų metimų), 4 atkovoti ir prarastas kamuolys, 3 rezultatyvūs perdavimai, 4 pražangos bei 35 naudingumo balai. Amerikietis per keturis pastaruosius savo mačus palaiko įspūdingus 30,8 taško ir 33 naudingumo balų vidurkius.

„Nevėžis-Optibet“ rungtynes pasitiko gerokai nukraujavęs – komandai padėti negalėjo Ignas Vaitkus ir Lovre Bašičius, ketvirtajame kėlinyje susižeidė Carlosas Jurgensas. Gausus ir po dvigubos Eurolygos savaitės žaidusio „Žalgirio“ netekčių sąrašas – sveiksta Brady Manekas, Arnas Butkevičius ir Lukas Lekavičius.

Tai buvo antrasis ekipų susidūrimas šį sezoną. Spalį Kėdainiuose žalgiriečiai triumfavo taip pat nelengvai – 76:70.

Po tokios rungtynių baigties „Žalgiris“ dalinasi pirmąją vietą lygoje su Vilniaus klubais „Rytu“ (11/2) bei „Wolves“ (11/2). Tuo tarpu Kėdainių ekipa lenkia tik „Šiaulius“ (1/11).

„Žalgiris“: Rolandas Šmitas 17, Tomas Dimša 16 (4/7 tritaškių, 5 atk. kam.), Keenanas Evansas (5 rez. perd., 3 per. kam.) ir Dovydas Giedraitis (3/4 tritaškių) po 14, Edmondas Sumneris 11 (4 rez. perd.), Laurynas Birutis 10 (7 atk. kam., 6 rez. perd., 3 blokai), Danielius Lavrinovičius 8 (2 blokai).

„Nevėžis-Optibet“: Zane’as Watermanas 31 (9/9 dvitaškių), Seanas McNeilas 29 (5/7 tritaškių), Carlosas Jurgensas 20 (7 rez. perd.), Courtney Ramey 11, Francis Okoro 4 (11 atk. kam.).

Kitas „Betsafe-LKL” čempionato rungtynes „Nevėžis-Optibet” žais gruodžio 17 d., sekmadienį, Kėdainių arenoje su Panevėžio „Lietkabeliu” (8-4).