Trečiadienį ir ketvirtadienį pro Lietuvą praūžusi audra daug kur sugadino Joninių šventę, vartė medžius, pažėrė žaibų ir liūčių, paliko žmones be elektros, bet Kėdainiai audros epicentru netapo.

Remiantis Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pateikiama informacija, Kėdainių rajone ugniagesiai keletą kartų vyko patraukti škvalo nuverstų medžių.

Nuvirtę medžiai patraukti birželio 23-osios vėlų vakarą, 22:41 val., Josvainių seniūnijos Kampų II kaime, o birželio 24-osios rytą, 06:37 val., Pernaravos seniūnijos Grinių kaime.

Joninių naktį, 01:32 val., taip pat gautas pranešimas, kad Josvainiuose, Ariogalos gatvėje, kibirkščiuoja laidai. Degimo požymių nebuvo, informuota ESO tarnyba, teritorija aptverta STOP juosta.

Po praūžusios audros, ketvirtadienio rytą, 06:40 val., Šėtos seniūnijos Pagirių miestelyje, Ramiojoje gatvėje, nuvirtę medžiai buvo patraukti nuo važiuojamosios kelio dalies.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pranešė, kad didžiausia žala Joninių išvakarėse ir naktį buvo padaryta Kauno bei Alytaus apskričiai. Visoje Lietuvoje dėl kelius užvirtusių medžių teko vykti apie pusšimtį kartų.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, šiandien, penktadienį šalyje daug kur numatomi trumpi lietūs su perkūnija, kai kur lis smarkiai, iškris kruša, kils škvalas, per škvalą vėjo gūsiai sieks 15–20 m/s.

Papildytas 13.45 val.: Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) atstovai informavo, kad šiuo metu Kėdainių rajone elektros tiekimo gedimų nėra. Gedimai buvo fiksuojami visoje Lietuvoje trečiadienį ir ketvirtadienį tose vietose, kuriomis slinko audra. Pastebėję elektros gedimą, gyventojai kviečiami apie tai pranešti tel. 1852 arba internetu www.eso.lt.

„Kėdainių mugės“ inf.

Asociatyvi nuotr.

Panašios naujienos