Po mokinių žiemos atostogų šią savaitę toliau tęsiasi nuotolinio mokymo iššūkiai vaikams, mokytojams ir tėvams. Tačiau ir toliau lieka neaišku, kaip reikėtų šiuo laikotarpiu rūpintis namuose likusių priešmokyklinukų ugdymu.

Darželiai dirba

Kėdainių rajono darželiai kontaktiniu būdu dirba: juos lankyti galima, tačiau nerekomenduojama. Pagal Vyriausybės nutarimą, ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo programose rekomenduojama dalyvauti tik tiems vaikams, kurių tėvai neturi galimybių dirbti nuotoliniu būdu.

Tėvams rekomenduojama nevesti vaikų į darželius, tad turintys galimybę stengiasi taip ir daryti. Sausio pradžios Kėdainių rajono savivaldybės Švietimo skyriaus duomenimis, miesto darželius lanko maža dalis, po 20–30 vaikų, kai kur – po 40. Tačiau, pasak skyriaus vedėjo Juliaus Lukoševičiaus, jungti grupių negalima, tad susidaro situacija, kad atskirose grupėse būna po 2–3 vaikučius.

Kaip ugdyti liekančius namuose?

Priešmokyklinukų ugdymui skirta 620 metinių valandų, tačiau jiems, kaip ir kitiems darželinukams, rekomenduojama likti namuose, saugantis susirgimų koronavirusu ir infekcijos plitimo. Kas turėtų tuo laikotarpiu rūpintis jų pasirengimu pirmajai klasei, nėra aišku.

Nepaisant to, kad priešmokyklinukų ugdymas yra privalomas, Vyriausybė neįteisinusi nei ikimokyklinio, nei priešmokyklinio nuotolinio ugdymo. Tad namuose likusių darželinukų ugdymas vyksta gera valia – darželių iniciatyva. Sumanios auklėtojos ir kiti darbuotojai su mažaisiais dirba nuotoliniu būdu, rengia užduotis, virtualioje erdvėje rengia darbų parodėles ir konkursus. Tokį poreikį išsako ir vaikų tėvai.

„Praėjusių metų gruodžio 31 d. per pasitarimą ministerijos atstovams kėliau šį klausimą“, – sakė Švietimo skyriaus vedėjas. Buvo paaiškinta, kad metuose yra 52 savaitės, tad laiko ugdyti priešmokyklinukus pakaksią, pavyzdžiui, vasarą.

Švietimo, sporto ir mokslo ministerija komentaro šiuo klausimu dar nepateikė, jį gavę, informaciją papildysime.

Papildyta Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos informacija:

Priešmokyklinio ugdymo programos vykdymui minimaliai yra skirta 640 valandų per metus.  Ugdymas gali būti organizuojamas labai įvairiai. Jeigu pasirinktas priešmokyklinio ugdymo organizavimo modelis yra 4 val. (20 val. per savaitę) per dieną, tai per 8 mėn. apytiksliai ir susidaro 640 val. Tačiau ugdymas pagal priešmokyklinio ugdymo programą gali būti vykdomas ir  6, 8 ,10 ar 12 ar dar daugiau val. per dieną. Tokiu atveju  640 val.  dalyvavimo priešmokyklinio ugdymo programoje skaičius gali būti pasiekiamas dar per trumpesnį laikotarpį.

Taip pat yra galimybė priešmokyklinį ugdymą organizuoti ne tik iki mokinių mokslo metų pabaigos, bet ir vasaros laikotarpiu, t. y. iki pat rugsėjo  pradžios, kada pradedama teikti pradinio ugdymo programa. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos informacija

Mokymas – nuotolinis

Nuo sausio 4 dienos, pirmadienio, pradinukai mokosi nuotoliniu būdu. Pagrindinio ir vidurinio ugdymo programų mokiniai atostogauti baigė sausio 6-ąją. Jie taip pat mokosi nuotoliniu būdu. Neformaliojo ugdymo įstaigos po atostogų tęsia darbus nuotoliniu būdu.

Kėdainių specialioji mokykla, vadovaudamasi Ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo nurodymu, nuo sausio 4 d. tęsia ugdymo procesą kontaktiniu būdu.

Privalantiems dirbti pradinukų tėvams – yra galimybė

Pradinio ugdymo mokinių tėvams, kurie neturi galimybės dirbti nuotoliniu būdu ir neturi, kas prižiūrėtų mažuosius mokinukus, sudaryta galimybė nepalikti vaikų be priežiūros. Pasak Kėdainių rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjo Juliaus Lukoševičiaus, pradinukų tėvai, kurie privalo dirbti savo darbovietėse, gali kreiptis į savo vaiko lankomą mokyklą, kuri sudarys sąlygas pradinuko ugdymui ir priežiūrai. „Pirmadienio duomenimis, tokio poreikio savivaldybėje nebuvo, tačiau jei jis bus, tėvai turi kreiptis į mokyklą“, – informavo Švietimo skyriaus vedėjas.

Pasak J. Lukoševičiaus, mokyklose atliktos apklausos rodo, kad 70–80 proc. Kėdainių pradinių klasių mokinių tėvų ir mokytojų pasisako už kontaktinį ugdymą, tačiau turime laikytis Vyriausybės sprendimų, kuriais siekiama suvaldyti koronaviruso epidemiologinę situaciją.

Karantinas visoje Lietuvoje pratęstas iki sausio 31 d.