Antradienis, 14 sausio, 2025
1 C
Kėdainiai
PradžiaVerslas PLIUSPlaukų aliejukai - kada naudoti?

Plaukų aliejukai – kada naudoti?

-

Augaliniai aliejai plaukams padeda prisotinti juos vitaminais ir maistinėmis medžiagomis, skatina jų augimą ir suteikia blizgesio. Tačiau norint pasiekti norimą rezultatą, svarbu pasirinkti tinkamą aliejų ir naudoti jį pagal rekomendacijas.

Kodėl plaukams reikia aliejaus?

Natūralūs aliejai plaukams – nepakeičiamas vitaminų, riebalų rūgščių ir mikroelementų šaltinis. Nuo seniausių laikų jie buvo naudojami liaudies grožio receptuose, siekiant suteikti plaukams žvilgesio ir tankumo. Poveikis pastebimas beveik akimirksniu: apgaubus kiekvieną plauką, aliejus išlygina jo odelę ir pamaitina ją naudingomis medžiagomis, saugo nuo agresyvaus išorės poveikio, palaiko drėkinimą ir suteikia neįtikėtinai gražaus blizgesio. Kokių rezultatų turėtumėte tikėtis naudodami aliejų, priklauso nuo pasirinkto aliejaus. Tiesą sakant, aliejai plaukams suteikia tokį patį efektą, kaip ir plaukų kaukės.

Kuo naudingi plaukų aliejai?

Reguliarus plaukų džiovintuvo naudojimas, tiesinimas ir kiti veiksniai neigiamai veikia plaukų būklę. Tačiau natūralūs aliejai plaukams šią būklę gali pagerinti. Tad, ką daro plaukų aliejus?

  • Skatina plaukų augimą.
  • Suteikia plaukams blizgesį ir padidina jų elastingumą.
  • Suteikia galvos odai maitinimo ir drėkinimo, o tai laikui bėgant padeda išspręsti pleiskanų ir plaukų slinkimo problemas.
  • Intensyviai drėkina per visą plaukų ilgį.
  • Prisotina plaukus mikroelementais ir vitaminais.
  • Padidina plaukų apsaugą nuo pažeidimų, kuriuos sukelia šiluminis poveikis formuojant.
  • Panaudojus aliejų, plaukai tampa lengviau iššukuojami, nustoja lūžinėti ir skilinėti.
  • Atkuria stipriai pažeistų, sausų ir lūžinėjančių plaukų elastingumą.
  • Apsaugo nuo neigiamo išorinių veiksnių poveikio. Tokio tipo produktai ant plaukų paviršiaus sukuria ploną plėvelę, kuri apsaugo juos nuo UV spindulių ir kitų neigiamų veiksnių.

Plaukų aliejų sudėtis

Jei nežinote, kokį aliejų naudoti savo plaukams, išstudijuokite jo savybes ir sudėtį. Aliejuose, kaip ir plaukų kaukėse, gali būti papildomų komponentų:

Vitaminai. Maitina plaukus ir suteikia jiems tvirtumo.

Baltymai. Užpildo plaukų struktūrą, todėl jie tampa elastingesni.

Lengvi silikonai. Suteikia plaukams blizgesio, palengvina iššukavimą ir formavimą.

Hialurono rūgštis. Drėkina plaukus per visą ilgį, todėl juos tampa lengviau valdyti.

Eteriniai aliejai. Dažniausiai naudojami rozmarinų, arbatmedžio, citrinų, apelsinų, mėtų ir cinamono eteriniai aliejai. Eteriniai aliejai gerina kraujotaką, pažadina miegančius plaukų folikulus, taip pat kovoja su pleiskanų susidarymu.

Žinodami produkto sudėtį, galite pasirinkti tinkamą variantą pagal savo plaukų tipą. Pavyzdžiui, sausiems ir pažeistiems plaukams reikalingi aliejai plaukams stiprinti, kuriuose yra hialurono rūgšties ir vitaminų. Riebiems plaukams prižiūrėti patartina pasirinkti priemonę su mėtų ar arbatmedžio eteriniu aliejumi. Tokiu atveju plaukai ilgiau išliks tvarkingi ir švarūs. Kompozicija su vitaminais ir baltymais padės atkurti plaukų blizgesį. O norint pagreitinti plaukų augimą, rekomenduojama naudoti priemones, kuriose yra rozmarinų ir cinamono eterinių aliejų. Šie komponentai gerina mikrocirkuliaciją ir stiprina plaukų folikulus.

Kokį aliejų pasirinkti pagal plaukų tipą?

Normaliam plaukų tipui tinka kamelijų, argano, linų ir brokolių sėklų aliejus. Sausiems plaukams puikiai tinka migdolų aliejus, graikinių riešutų aliejus, taukmedžio sviestas, taip pat kokoso, vynuogių,

argano ir kukurūzų aliejai. Tuo tarpu riebiai galvos odai ir plaukams, linkusiems greitai susiriebaluoti, tinka makadamijos riešutų, migdolų, simondsijų, kokosų, babasu, sojų ir varnalėšų aliejai. Riebalų pertekliui pašalinti taip pat naudojami rozmarinų ir arbatmedžio eteriniai aliejai. Be to, jie taip pat yra geri antiseptikai. Sausus ir pažeistus plaukus reikia prižiūrėti kakavos, avokadų, kanapių, simondsijų ir argano aliejais.

Kita vertus, kokosų, alyvuogių ir kviečių gemalų aliejai yra universalūs, kurie gali būti naudojami visų tipų plaukams. Avokadų ir simondsijų aliejai padeda išspręsti pleiskanų, galvos odos niežėjimo ir pleiskanojimo problemas. Su plaukų slinkimu susidoroti padeda linų sėmenų, garstyčių, varnalėšų, ricinos aliejai, taip pat šaltalankių.

Geriausi aliejai plaukams

Bet kurios natūralios priemonės veiksmingumą lemia vitaminų, mineralų, nesočiųjų riebalų rūgščių ir flavonoidų kiekis. Be to, kiekvienas aliejus turi savo unikalią formulę. O labiausiai tinkami aliejai plaukų priežiūrai:

Argano aliejus. Tai išties unikali medžiaga, kuri intensyviai drėkina ir suteikia sausiems plaukams žvilgesio, atkuria jų viršutinio sluoksnio struktūrą ir pažeidimus užpildo keramidais. Jo naudojimas taip pat veiksmingas kovojant su pleiskanomis. Argano aliejus reguliuoja riebalinių liaukų veiklą, mažina plaukų riebalavimosi greitį ir sumažina pleiskanojimą.

Taukmedžio sviestas. Šis aliejus gali būti gera apsauga nuo ultravioletinės spinduliuotės ir kitų neigiamų veiksnių. Jis taip pat stimuliuoja kolageno sintezę ir gali pagreitinti plaukų augimą.

Kokosų aliejus. Skirtingai nuo daugelio kitų produktų, jis suteikia ne tik išorinę apsaugą, bet prasiskverbia į plaukų stiebus, sulaiko juose drėgmę ir atkuria sausų ir pažeistų plaukų struktūrą. Naudojimo rezultatas – glotnumas, švelnumas, lengviau iššukuojami plaukai ir sveikas blizgesys.

Kakavos sviestas. Savo savybėmis jis daugeliu atžvilgių panašus į kokosų – drėkina ir maitina, prasiskverbdamas į kiekvieno plauko vidų. Be to, taip pat stabdo plaukų slinkimą ir skatina augimą.

Migdolų aliejus. Tikras išsigelbėjimas sausiems ir suskilinėjusiems galiukams – maitina, lygina ir palengvina šukavimą. Tačiau žmonėms, kurių galvos oda ir plaukai linkę riebaluotis – jis visiškai netinka, kadangi apsunkina plaukus ir dar labiau pagreitina riebalavimasi.

Makadamijų aliejus. Šis aliejus rekomenduojamas net ir ploniems plaukams, kadangi drėkina ir maitina jų neapsunkindamas, taip pat įsiskverbia į plaukų struktūrą, sumažindamas jų trapumą ir skilinėjimą.

Kviečių gemalų aliejus. Šiame aliejuje yra vitamino E ir taip pat didelis mineralų kiekis, kurie maitina, stiprina plaukus ir skatina jų augimą.

Varnalėšų aliejus. Tai plaukų augimo stimuliatorius, universaliai tinkantis visų tipų plaukams. Taip pat veiksmingai padeda kovoti su pleiskanomis ir padeda atkurti dažytų plaukų blizgesį.

Ricinos aliejus. Šis aliejus gerina plaukų folikulų mitybą, skatina plaukų augimą ir padeda išsaugoti pigmentą – gali padėti sulėtinti žilų plaukų atsiradimą.

Avokadų aliejus. Turtingas polinesočiųjų riebalų rūgščių, mineralų ir antioksidantų, kurie užtikrina patikimą apsaugą ir drėkinimą sausiems plaukams. Veiksmingai kovoja su pleiskanomis, niežuliu ir galvos odos sudirgimu.

Kaip dažnai galima naudoti plaukų aliejų?

Aliejai plaukams, kaip ir plaukų kaukės, turėtų būti naudojami ne dažniau nei kartą per savaitę. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį ir į nurodymus ant produkto pakuotės. Kai kurie aliejai gali būti naudojami kasdien, tepant plaukų galiukus, o kai kurie kartą per savaitę ar net rečiau.

Užs. Nr. 364.

Taip pat skaitykite