Didžioji dauguma Lietuvoje esančių pastatų – tiek daugiabučių, tiek nuosavų namų, tiek kitos paskirties statinių – yra su plastikiniais langais. Pagrindinė priežastis, kodėl psirenkami plastikiniai langai – gera kaina. Tačiau vien jos nepakanka, kad gaminys rinkoje užimtų vieną iš aukščiausių pozicijų. Kodėl plastikiniai langai jau daugybę metų yra vieni iš populiariausių pasirinkimų ir kaip juos išsirinkti, kad džiugintų savo ilgaamžiškumu ir kokybe?

Vieni plastikiniai langai – daugybė privalumų

Vien tai, kad plastikiniai langai savo populiarumą ir paklausą išlaiko daugybę metų, rodo, kad jie patikimi ir verti dėmesio. Net ir dabar, atlikus atsitiktinę apklausą gatvėje, žmonės nurodo, kad jeigu reikėtų rinktis, jų pasirinkimas – plastikiniai langai, nes vieniems gražiau, kitiems pigiau, tretiems patogiau naudoti ir lengviau prižiūrėti. Ir iš tiesų plastikiniams langams būdinga daug vertingų savybių. Vertėtų jas pristatyti plačiau.

Pirmiausia, tai – puiki šilumos ir garso izoliacija. Šios savybės yra vienos svarbiausių, nulemiančios bendrą langų kokybę. Visi plastikiniams langams keliami reikalavimai yra nustatyti Statybos techniniame reglamente STR 2.04.01:2018 „Pastatų atitvaros. Sienos, stogai, langai ir išorinės įėjimo durys“. Šiame dokumente nurodyta, kad projektuojant langus turi būti įvertinti šilumos pralaidumo, oro garso izoliavimo, atsparumo vėjo apkrovai, vandens nepralaidumo, oro skverbties, mechaninio atsparumo, stiprumo, atsparumo įsilaužimui, įstiklinimo, saulės šilumą ribojančio stiklo naudojimo, natūralaus apšviestumo poreikio įvertinimo, ženklinimo ir montavimo pastatuose reikalavimai. Tačiau esminis dalykas, kurį reikia žinoti – plastikinių langų šilumos perdavimo koeficiento vertė turi atitikti statinio energinio efektyvumo klasę. Taip pat žinotina, kad bendrai plastikinio lango klasė apibūdina ne lango kokybę, o lango šilumos laidumą, t. y. kuo aukštesnė klasė, tuo mažesni šilumos praradimo nuostoliai.

Dar viena svarbi plastikinių langų savybė – ilgas eksploatavimo laikas. Plastikas yra atsparus UV spinduliams ir oro sąlygoms, jis ypač atsparus šalčiui ir lietui – gamtos reiškiniams, kurie būdingi Lietuvos klimatui. Tai reiškia, kad net ir naudojami keliolika metų, jeigu yra kokybiški ir įsigyti iš patikimų gamintojų, plastikiniai langai nesideformuoja ir nepraranda savo puikios išvaizdos bei gerų savybių.

Taip pat vertinama ir tai, kad plastikiniai langai yra saugūs naudoti ir lengvai prižiūrimi. Kadangi premium langai gaminami iš dirbtinės medžiagos – plastiko – tai juose nesiveisia vabzdžių ir kitokių kenkėjų, ant jų nesiformuoja pelėsis. Be to, plastikinių langų ir priežiūra labai paprasta. Jų nereikia nuolatos perdažyti, jie neblunka, neskilinėja, yra atsparūs aplinkos veiksniams. Reguliariai jų priežiūrai pakanka nuplauti rėmus ir stiklus vandeniu, kartais sutepti sandariklius silikonine alyva, retkarčiais nuvalyti ir sutepti jungiamąsias detales, o pastebėjus defektų reikėtų išsikviesti profesionalius meistrus, kurie gali langus tinkamai sureguliuoti, pakoreguoti.

Kokybiški langai – tik iš patikimų gamintojų

Norint, kad plastikiniai langai atitiktų visas aukščiau išvardytas savybes, reikia juos įsigyti iš patikimų gamintojų. „Megamas“ veikia nuo 1996 metų ir  teikia kokybiškus, klientų poreikius atliepiančius plastikinių langų, medinių langų ir durų sprendimus. Jie taip pat siūlo inovatyvius, patikimus ir aukštos klasės gaminius, kurie ne tik suteikia komforto žmogui, bet ir gali padidinti aplinkos vertę.

„Megamas“ siūlo labai platų plastikinių langų asortimentą, leidžia rinktis ne tik iš įvairių spalvų gamos, bet ir stiklų sluoksnius, varstymo galimybes, profilių klasę. Tiesa, langų ekspertai visuomet akcentuoja, kad kaip iš aukščiausios klasės profilių galima pagaminti žemos kokybės langą arba netinkamai jį sumontuoti, taip ir iš žemesnės klasės profilio galima pagaminti aukščiausios kokybės langą, sumontuoti jį pagal visus montavimo reikalavimus ir turėti puikias konstrukcijas už priimtiną kainą. Visa tai priklauso nuo meistrų profesionalumo.

Norėdami įsigyti kokybiškus plastikinius langus ar gauti atsakymus į labiausiai dominančius klausimus arba jei reikalinga profesionali konsultacija plastikinių langų pasirinkimo ar montavimo klausimais, visuomet galite kreiptis į geriausiai savo sritį išmanančius profesionalus. Tai padaryti galima telefonu +370 646 09870, el. paštu info@megamas.lt arba užpildžius specialią formą internetu. „Megamas“ – komanda, kuri visuomet pasirengusi pasiūlyti aukščiausios kokybės plastikinius langus.

https://www.megamas.lt/

Užs. Nr. 102

Panašios naujienos