Apie pirties naudą kūnui ir sielai žino kiekvienas mūsų, o ir sena patarlė byloja: „Šiluma kaulų nelaužo“. Tad ne veltui pirties terapija yra taikoma kaip vienas sveikatinimo būdų. O ką daryti, jei norite pasimėgauti pirties malonumais, bet nei jūs, nei artimieji jos nesate įsirengę?

Pirties savininkė D. Meškauskienė (dešinėje) bei pirtininkė Alma visus kėdainiečius bei rajono gyventojus kviečia pasilepinti pirtimi.

Pirties savininkė D. Meškauskienė (dešinėje) bei pirtininkė Alma visus kėdainiečius bei rajono gyventojus kviečia pasilepinti pirtimi.

Ne bėda – Kėdainiuose, S. Jaugelio-Telegos gatvėje 32A numeriu pažymėtame name jau ne vienerius metus veikia viešoji Kėdainių pirtis, kurios durys atviros visiems norintiesiems.
„Mūsų paslaugos – tai rusiškos pirties malonumai. O kas yra rusiška pirtis? Tai geras garas, gera šiluma, gera nuotaika, bei, žinoma, vantos“, – šypsojosi pirties savininkė Daiva Meškauskienė.

Kiekvienas turi savų įpročių
Kas mėnesį pirtyje apsilanko apie 500-600 žmonių, ji populiari ir tarp pensinio amžiaus žmonės. „Pirtis atvira visiems Kėdainių miesto ir rajono žmonėms. Vienu metu mes galime priimti iki 9 norinčiųjų. Ypatingai džiaugiuosi tarpusavyje stipriai susidraugavusiais, pirties malonumais nuolat besilepinančiais nuolatiniais lankytojais. Jie sudaro tarsi savo bendruomenę, tačiau su džiaugsmu laukiame ir naujų klientų“, – sakė pašnekovė.
Kiekvienas atėjusysis turi savų pėrimosi įpročių: moterys mėgsta kūnus įtrinti druska, aliejais, net kavos tirščiais. Vyrai labiau mėgsta karštį – kartais jie taip įkaitina pirtį, kad termometro stulpelis peršoka net ir 100 laipsnių padalą. Žinoma, pirtyje nepamirštamos ir vantos – pasitaiko, kad pirties mėgėjai plakasi ne tik tradicinėmis, beržinėmis, bet ir kadaginėmis ar iš dilgėlių surištomis vantomis. Labai įkaitę, atsigaivinti gali išeiti į čia pat esantį kiemą. Tiesa, vienos pagrindinių taisyklių čia laikomasi ypatingai atidžiai – pirtyje alkoholis yra tabu.

Populiari tiek žiemą, tiek ir vasarą
Pasak D. Meškauskienės, pirtis populiari tiek žiemą, tiek ir vasarą. Štai, pavyzdžiui, lankytojų rekordas – 74 žmones per vieną dieną, buvo pasiektas būtent vasarą, liepos mėnesį.
Pirtininke jau ne vienerius metus čia dirbanti Alma teigė ypatingai mylinti visas savo klientes. „Labai mėgstu šį darbą, visas atėjusias moteris nutrinu, kavos arba arbatos išverdu. Jei ateina nauja lankytoja, ją supažindinu su visomis buvimo pirtyje taisyklėmis, mielai išlydžiu“, – šypsojosi savamokslė pirtininkė Alma.
Socialiai remtiniems žmonėms, pirties malonumai yra dalinai kompensuojami. „Jei mūsų pirtyje nori apsilankyti socialiai remtini ar pensinio amžiaus žmonės, jie turėtų kreiptis į Kėdainių bendruomenės socialinį centrą – ten jie gaus talonų, kurie padengia pusę paslaugos kainos. Tačiau apskritai, pirties paslaugos kainuoja labai nebrangiai, tad kviečiame visus pas mus apsilankyti“, – kvietė pirties savininkė D. Meškauskienė.
Moterys į pirtį ateina ketvirtadieniais (nuo 9 – 18 val.) ir šeštadieniais (9 – 14 val.), o vyrai penktadieniais (9 – 20 val.) ir šeštadieniais (14 – 20 val.).

D. Meškauskienė kviečia išbandyti ir dar vieną puikią sveikatinimo priemonę – specialią masažinę lovą.

D. Meškauskienė kviečia išbandyti ir dar vieną puikią sveikatinimo priemonę – specialią masažinę lovą.

Naujiena – relaksacinė lova
„Pirties nauda – labai didelė. Atsiveria visos odos poros, be to, pirtis labai naudinga kenčiantiems nuo kraujotakos sutrikimų. Žinoma, kartu tai – ir malonumas širdžiai bei puikiausias džiaugsmo šaltinis“, – teigė D. Meškauskienė.
Norintiesiems dar gilesnio atsipalaidavimo bei prarastų jėgų atgavimo, nuo šiol pirtyje siūlomos ir specialios, relaksacinės lovos paslaugos.
„Kiekvienas nugaros slankstelis atitinka tam tik­rą organą, tad specialūs ritinėliai išmasažuoja visą nugarą. Žmogus atsigula į lovą ir jos funkcijomis gali naudotis savarankiškai. Visas seansas trunka apie 40 minučių. Geriausiai ši masažinė lova veikia išėjus iš pirties, tačiau ja galima naudotis ir be pirties“, – dar viena, puikią sveikatinimo priemonę išbandyti siūlė D. Meškauskienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.