Kėdainių ligoninės akušerijos ir ginekologijos skyriaus darbuotojams darbinga buvo ir praėjusių metų pabaiga, ir šiųmečių pradžią. Gruodžio 31-ąją pasaulį išvydo du naujagimiai, o pirmasis šių metų mažylis gimė sausio 2-ąją.

Pirmasis šių metų naujagimis Kėdainių ligoninėje – beveik pusketvirto kilogramo svėręs pusmetrinis Nojus, kuris yra trečias vaikas šeimoje.

Pirmasis šių metų naujagimis Kėdainių ligoninėje – beveik pusketvirto kilogramo svėręs pusmetrinis Nojus, kuris yra trečias vaikas šeimoje.

Pirmasis pasaulį šįmet Kėdainių ligoninėje pasveikino besišypsantis Nojus – 3 kilogramų 480 gramų ir 51 centimetro ūgio berniukas. Jis trečias vaikas Šėtos seniūnijoje gyvenančioje šeimoje. Pasak sveiko naujagimio mamos Elenos Grigelienės, broliuko namuose laukia Lukas ir Lėja.

Kėdainių ligoninės akušerijos ir ginekologijos skyriaus vedėjo Dariaus Kaminsko teigimu, praėjusiais metais iš viso Kėdainių medikai pasaulį išvysti padėjo 293 naujagimiams. „Gimdymų turime vienu mažiau negu vaikučių, mat pernai mūsų skyriuje gimė viena dvynių pora. Pernai iš viso Kėdainių ligoninėje gimė 158 berniukai ir 135 mergaitės“, – statistiką vardijo D. Kaminskas.

Gydytojo teigimu, pernykščiai metai – pirmieji, kai Kėdainiuose negimė 300 vaikų. „Tokia liūdna situacija yra ne tik pas mus. Visoje šalyje gimstamumas mažėja. Jei mažėja žmonių, tai natūralu, kad mažėja ir gimimų. Pastebėjome, kad pirmi vaikučiai gimsta vis vyresnių kraštiečių šeimose, nors pernai turėjome labai įvairaus amžiaus gimdyvių – nuo 17 iki 43 metų“, – sakė patyręs medikas. D. Kaminskas pasidžiaugė, kad praėję metai jo vadovaujamam skyriui buvo sėkmingi: „Turime šaunų jaunų, patikimų medikų kolektyvą. Be to, pernai sulaukėme dosnios šveicarų paramos – gimdymo stalų, lovyčių, įvairios aparatūros. Gavome pažadą, kad ta draugystė tęsis. Esame pasiruošę padėti visiems, kam tik reikia mūsų pagalbos.“

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.