Gardžią kavą mėgstantys kėdainiečiai jau pastebėjo, kad vietų kviečiančių paskanauti šio kvapnaus ir tonizuojančio gėrimo, Kėdainių senamiestyje pagausėjo. 

Jaukiame bare „Laffa coffe“ galima išgerti kavos, atsigaivinti sultimis ar užkąsti salotų bei pyragų.

Jaukiame bare „Laffa coffe“ galima išgerti kavos, atsigaivinti sultimis ar užkąsti salotų bei pyragų.

Pirmąjį gimtadienį atšventusios parduotuvės „Muilažolė“ šeimininkai praplėtė savo valdas – muilai pamažu vietą užleido kavai, sultims ir salotoms.

Santechniką iškeitė į kavos virimą
„Labai simboliška, kad savarankiško verslo pirmąjį gimtadienį pasitikome gerokai praplėtę ir pakeitę veiklą – atidarėme barą „Laffa coffe“. Čia galima patiems pasidaryti salotų iš siūlomų šviežių daržovių, atsigaivinti vietoje lėtaeige sulčiaspaude išspaustomis sultimis ar pagurkšnoti kvapnios kavos užkandant burnoje tiesiog tirpstančiu pyragu. Kavą verdame iš „Kavos banko“ atsivežtų šviežiai skrudintų ir vietoje sumaltų pupelų, o pyragus kasdien atsivežama iš kauniečių „Bella Toscana“ meistrų krosnių. Kavos siūlome labai įvairios – tikro šio gėrimo gurmanai mielai mėgaujasi juodąja kava, o skonių mėgėjai renkasi baltą kavą, paskanintą įvairiais priedais. Be to, siūlome paskanauti ir įvairių žolelių mišinių arbatų, kurias atsivežame iš Dzūkijoje įsikūrusios Pilnų namų bendruomenės. Mes norime sukurti jaukią vietą, kurioje kėdainiečiai norėtų ne tik išgerti skanių sveikų gėrimų ir lengvai užkąsti, bet ir maloniai pabendrauti. Tad neatsitiktinai visus klientus pakalbiname, pasidomime, kaip sekasi, su kokiomis nuotaikomis ir viltimis aplankė mus“, – šypsodamasi kalbėjo naujojo baro šeimininkė Julija.
Optimistiškai į gyvenimą žvelgianti moteris neslepia, kad jai labai svarbus vyro Jono palaikymas. Vyras tik nusišypso: „Ilgus metus buvau profesionalus santechnikas, o dabar stegiuosi gerai virti kavą. Panašu, kad kava mano ankstesnę veiklą išstumia. Dabar vis dažniau sukiojuosi prie kavos virimo aparato negu su įrankiais prie vamzdžių.“

Julija pati suskumba kiekvienam norinčiam išspausti šviežių sulčių.

Julija pati suskumba kiekvienam norinčiam išspausti šviežių sulčių.

Lemiamas ženklas – mugė
Julija ir Jonas apie kavos barą pradėjo svajoti dar praėjusių metų pabaigoje. Vyriškis pradėjo planuoti, kaip būtų galima pertvarkyti išsinuomotą krautuvėlę. „Ne kartą kalbėjome ir diskutavome, kur įrengti staliukus, barą, kokį įsigyti kavos aparatą, sulčiaspaudę. Viską mėgstu daryti pats, tad teko pavažinėti, lankyti bičiulius, tartis. Kai mintys susigulėjo, pradėjome abejoti, ar tikrai reikia Kėdainaims dar vieno kavos baro, tačiau čia galutinį ir tvirtą TAIP tarė Julija“, – plėtros istoriją pasakojo Jonas.
Julija tik šypsosi klausydamasi vyro kalbų: „Buvo ir man abejonių, tačiau savotišką ženklą likimas man pasiuntė, kai nuvykome į Kaziuko mugę Kaune. Kai nuvažiavome į mugę parduoti mano virtų muilų, prekybos vietą gavome greta kitų muilo gamintojų. Nuotaika subjuro, atrodė, kad nieko neparduosime ir teks tuščiomis grįžti namo. Tačiau viskas pakrypo visai kitaip: žmonės ėjo, klausinėjo, noriai pirko ne tik mūsų, bet ir kolegų muilus. Grįžome tikrai su geru pelnu. Tada ir pasakiau vyrui, kad vietos po saule visiems pakanka ir kavinukių Kėdainiuoise tikrai nebus per daug.“
Jonas paantrino optimistei Julijai: „Svarbu sukurti jaukią vietą ir lankytojams pasiūlyti kokybišką produktą už gerą kainą, tada jie sugrįš ne kartą ir dar bičiuliams patars aplankytii.“

Penkiametė Pranciška mielai lanko naująjį barą, kad galėtų paskanauti šviežiai spaustų sulčių.

Penkiametė Pranciška mielai lanko naująjį barą, kad galėtų paskanauti šviežiai spaustų sulčių.

Lankė kavos virimo pamokas
Pasak Julijos ir Jono, išvirti gerą kavą reikia mokėti. „Tikrai neužtenka vien geros žaliavos. Reikia ir žinių, ką ir kaip daryti. Be to, kavą virti reikia su nuotaika ir malonumu. Tai „gyvas“ gėrimas, kuris perduoda virėjo jausmus tam, kas tą gėrimą gers. Mes kantriai lankėme kavos virimo pamokas, diskutavome su profesionalais, kaupėme patirtį. Draugai buvo nuolat kviečiami degustuoti kavos, kad padėtų išrinkti gardžiausią“, – pasakojo Jonas.
Julija sako, kad vyras ir iki nuosavo baro atidarymo buvo kavos gurmanas, vis ieškodavęs, kur išgerti skanios kavos, o ji pati ne tokia pretenzinga kavos gėrėja – jai kava arba skani, arba neskani. „Dabar apie kavą žinau labai daug. Į ją žiūriu gerokai plačiau negu seniau. Tai puikus gėrimas ir priemonė susipažinti, bendrauti“, – sakė Julija.

Salotas renkasi patys
Kadangi senamiestyje yra ne viena vieta, kurioje galima išgerti kavos, tai Julija ir Jonas ieškojo, kuo gali būti unikalūs. Savo kavos barą jie praturtino galimybe atsigaivinti šviežiai spaustomis sultimis ar užkąsti pačių lankytojų susikurtomis salotomis. „Mes bandome propaguoti sveiką gyvenimo būdą. Patys maitinamės sveikai ir geriame sveikus gėrimus, tai ir savo lankytojams siūlome tą patį. Sultis lėtaeige sulčiaspaude, išsaugančia visas vaisių vertingas medžiagas, iš įvairių vaisių spaudžiame tada, kai sulaukiame užsakymo. Patys lankytojai gali pasirinkti, kokių sulčių nori: apelsinų, obuolių ar morkų, o gal visų vaisių po truputį. Salotas taip pat siūlome susikomponuoti patiems. Turime įvairių daržovių ruošinių, juos rekomenduojame pagardinti tunu ar vištiena. Visai neseniai susipažinome su „Šamūkio“ šeimininke Justina, tai greitai ant mūsų stalo atsiras ir salotų su Kėdainių rajone užaugintų šamų mėsyte. Stengiamės būti paprasti, bet ne prasti“, – juokėsi Julija.

kava_6266Vilios išskirtine aura
Barą „Laffa coffe“ jo įkūrėjai nori matyti nuolat šurmuliuojantį ir gyvą. „Mums norisi, kad čia nuolat būtų žmonių. Galbūt todėl nekeliame didelių kainų ir siūlome kokybiškų gėrimų bei užkandžių. Mums labai svarbu, kad mūsų lankytojai gerai jaustųsi. Būtų šaunu, kad mūsų baras taptų bendraminčių, mėgstančių gardžią kavą, susibūrimo vieta. Kaip smagu matyti, kai čia atėję kėdainiečiai su malonumu gurkšnoja kavą ar arbatą ir neskuba namo, o mielai leidžiasi į įvairias diskusijas. Planų turime įvairių. Žadame rengti kamerinius pokalbių vakarus, susitikimus, knygų pristatymus. Kėdainiuose gausu žmonių, kuriems viso to reikia. Jau dabar skaičiuojame nuolatinius klientus, kurie vieną kartą atėję ir atsigėrę mūsų išvirtos kavos, vėl sugrįžta ir atsiveda draugų. Kviečiame visus užsukti, paskanauti mūsų siūlomos kavos ir išsakyti savo pastabas bei pageidavimus“, – šypsojosi Julija.

Muilui – kuklus kampas
Ar Julijai negaila, kad startą verslui davęs muilo virimas nustumtas į antrą planą. „Muilo gamybos tikrai nenumečiau. Jam ir bare skirtas nedidelis kampelis. Tai mano poilsio ir atgaivos veikla. Kadangi muilo reikia ir mūsų šeimai, ir draugams, ir bičiuliams. Turime ištikimų pirkėjų ratą, tai šios veiklos tikrai neapleisiu. Kai nori laiko viskam pakanka. Dadar pirmoje vietoje kava, tačiau muilas irgi nėra pamirštas“, – sakė veikli kėdainietė.

Panašios naujienos