Pirmadienio naktį policijoje gauti 3 elektroniniai laiškai (tekstas identiškas), kuriuose teigiama, kad įvairiuose objektuose padėti sprogmenys, kurie sprogs šiandien 12.12 val.

Iš viso tokie laiškai išsiųsti apie 1500 adresatų, praneša policija. Gavus tokį laišką, policijos pareigūnai prašo nepanikuoti, o nedelsiant skambinti telefonu 112.

Neperdavinėti tokio pranešimo per E-policijos portalą ir nepersiųskite pranešimo kaip elektroninio laiško policijai. Perdavus informaciją apie sprogmenį policijai iki pareigūnų atvykimo reikėtų išlaikykite rimtį ir suburti grupę sprendimus galinčių įgyvendinti žmonių.

Tokiems asmenims turėtų būti pavesta įvertinti ar esant poreikiui evakuoti žmones visi praėjimai yra laisvi ir atsidaro, informuoti kitus organizacijos narius apie priimtus ir priimamus sprendimus, tą daryti reguliariai, skatinti išlaikyti ramybę, informuoti, kokių veiksmų prašoma imtis.

Taip pat prieinamuose viešuose šaltiniuose įvertinti ar tai ne koordinuota ir masinė informacinė ataka, jeigu yra vaizdo stebėjimo kameros, peržiūrėti patekimo į teritoriją/patalpas kamerų duomenis ar nėra įtartinų asmenų ar veiklos.

Gydymo, globos ir panašaus profilio įstaigose, kuriose yra negalinčių savarankiškai judėti žmonių, nedelsiant suburti ir instruktuoti grupę žmonių, kurie pradėtų rengtis galimai evakuacijai, organizacijos prieigose sudaryti galimybę sklandžiai privažiuoti policijai ir kitoms pagalbos tarnyboms.

ELTA