Liepos 6-ąją įvairiose Kėdainių rajono vietovėse suplazdės trispalvės vėliavos ir bus iškilmingai giedamas Lietuvos himnas.

veliavaBe to, Kėdainių rajonas prisijungia prie labdaros ir paramos fondo „Jauniems“ iniciatyvos: minėdami Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-metį, fondas inicijuoja projektą „Misija Lietuva“. Jis visas Lietuvos savivaldybes kartu su vietos bendruomenėmis kviečia Liepos 6-ąją, giedant Lietuvos himną, iškelti valstybines bei istorines vėliavas prie Lietuvai svarbių istorinių vietų. Kėdainių rajonas pasižymi tokių istorinių vietų gausa, tad vėliavos bus keliamos ne vienoje seniūnijoje.

„Labai apgailestaujame, jog šiais metais mums nepavyks taip greitai įrengti vėliavų stovus prie mūsų rajone esančių istorinių paminklų, kad galėtume taip aktyviai jungtis prie iniciatyvos „Misija Lietuvą“, kaip norėtųsi. Bet džiugu, jog iniciatyvių ir kūrybingų mūsų rajono žmonių dėka Kėdainiai yra projekto „Misija Lietuva“ žemėlapyje. Nepažeidžiant galiojančių taisyklių ir reikalavimų, Krakių bendruomenė rado sprendimą ir Liepos 6-ąją ant Plinkaigalio piliakalnio iškils Lietuvos trispalvė. Taip pat valstybinė vėliava bus iškelta Truskavoje prie kryžiaus pastatyto 1925 m. kovojusiems ir žuvusiems už Lietuvos Nepriklausomybę atminti. Mitėniškių kaime (Šėtos sen.) prie paminklo 1919 m. vasario 11 d. mūšiui dėl Lietuvos Nepriklausomybės atminti. Didžiuojamės, jog esame tarp 8 pirmųjų įsijungusių į šią gražią pilietiškumo akciją“, – kėdainiečių iniciatyvumu džiaugiasi Antanas Pavolis, rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas. Trispalvės bus keliamos 21 val.

Planuojama, jog kitais metais vėliavų stovai bus pastatyti bent prie vieno istorinio objekto kiekvienoje seniūnijoje.

Minėdami atkurtos Lietuvos 25-ąsias metines vis dar užduodame sau klausimus: kas yra pilietiškumas, kokie yra Lietuvos simboliai, kaip mes švenčiame valstybines šventes, minime istorines datas ir kodėl turėtume didžiuotis tuo, kad esame Lietuvos piliečiai? Į šiuos ir kitus klausimus atsakymų ieško labdaros ir paramos fondas „Jauniems“ inicijuojamas projektą „Misija Lietuva“.

Valstybės dieną – Liepos 6-ąją – kėdainiečiai ir svečiai kviečiami švęsti ir ant Bakainių piliakalnio. Liaudiškos muzikos ir dainos šventė „PO VASAROS DANGUM“, skirta Etnografinių regionų metams, vyks liepos 6 d. 18–22 val.

Kėdainių miesto gyventojai Tautinę giesmę kviečiami giedoti ir istoriniame Rotušės kiemelyje.

O iniciatyvūs rajono gyventojai bursis prie bendruomenės namų, vietos žmonių susibūrimo vietose ir visi kartu giedos Lietuvos tautinę giesmę.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.