Jau kuris laikas menininko Felikso Paulausko dėka Senojoje gatvėje 12 numeriu pažymėtas pirklio Šiglio namas tapo savotišku Kėdainių miesto simboliu.
Šį namą F. Paulauskas, padedamas bendraminčių, jau ne pirmą kartą papuošia nepakartojamomis unikaliomis instaliacijomis.
Apgriuvusio ir kone vaiduokliu tapusio statinio langai buvo papuošti kėdainiečių eilėraščiais, vėliau juos pakeitė daugelį kėdainiečių ir miesto svečių sužavėjusios langinės, dekoruotos kraštiečių suneštomis sagomis. O pastaruosius penkerius metus šis namas buvo pagyvintas instaliacija „Pirklio Keidangeno užvažiuojamieji namai“. Ji sutalpino pagrindinius ir reikšmingiausius Kėdainių krašto praeities pėdsakus.
Tačiau kiekvienas reiškinys, kad ir koks puikus būtų, turi ne tik pradžią, bet ir pabaigą. Artėjant 643 miesto gimtadieniui, pirklio Šiglio namas keičia drabužį – puošybos iniciatoriaus prašymu seniūnijos darbuotojai jau nukabina senąsias instaliacijas. F. Paulausko teigimu, ne vienerius metus Šiglio namą puošę darbai per Kėdainių gimtadienio šventę vyksiančio „Radviliados“ festivalio metu virs paprasčiausiais stalais. „Turėjau minčių tuos darbus sudeginti, bet atsisakiau. Tegul dar pasitarnauja praktiškam reikalui“, – sakė F. Paulauskas.
Rugpjūčio pradžioje unikaliai dabinamą namą papuoš instaliacija „Kėdainių aukso amžiaus sapnas“. Pasak sumanymo autoriaus, tai bus tikrai išskirtinis vaizdas: „Vėl atsigręšime į praeitį, tačiau šįkart tai padarysime kiek kitaip. Manau, kad idėja turėtų patikti miestelėnams.“
Menininkas dėkingas Kėdainių krašto muziejaus direktoriui Rimantui Žirguliui už naujos instaliacijos kūrimo palaikymą. „Aš manau, kad Kėdainiai turi tokią įdomią ir turtingą praeitį, jog ją šlovinti būtų galima vis kitais sumanymais. Tačiau mano gražūs norai vis atsimušą į pinigų stygių. Tad pagal galimybes naujus projektus kuriame tada, kada galime juos įgyvendinti“, – sakė F. Paulauskas.