Lapkričio 27-osios naktį Bendruoju pagalbos telefonu pranešta, kad Dotnuvos sen., Piliamanto kaime dega gyvenamasis namas.

„Apie pirmą valandą 20 minučių paskambino moteris. Ji tepasakė, kad „degam, reikia ugniagesių“, nurodė seniūniją ir kaimo pavadinimą, tada pokalbis nutrūko. Gali būti, kad skambino namo gyventoja. Bandyta pranešėjai perskambinti, bet su ja susisiekti nepavyko.

Bevažiuojant, 01.32 val. gautas dar vienas pranešimas, kad namas dega Pilėnų gatvėje, skambino kaimynas. Jis teigė, kad mato atvirą liepsną, tad ugniagesiai iškart paprašė išsiųsti papildomas pajėgas.

Ugniagesiai į gaisravietę važiavo labai slidžia kelio danga, pirmasis automobilis įvykio vietą pasiekė  po 17-os minučių nuo pranešimo gavimo. Pasiekus nelaimės vietą, rąstinis, pusiau karkasinis, 6×8 m dydžio namas degė atvira liepsna. Žmonių name jau nebuvo.

Pastate buvo atjungta elektra ir vyko gesinimo darbai. Į gaisravietę buvo atvykusios 4-ios autocisternos. Ugniagesiai gaisravietėje darbavosi ne tik naktį, darbai tęsėsi ir dienos metu“,  – teigė Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyresnioji specialistė Džiuginta Vaitkevičienė.

Iš namo – tik nuodėguliai

Įsisiautėjusios liepsnos padarė didžiulių nuostolių – sudegė namo stogas, sukrito pusė stogo perdangos, išdegė visas namo vidus ir jame buvę baldai, namų apyvokos daiktai, apdegė rąstinės sienos. Dūmų detektoriaus name nebuvo.

Gaisrų priežastis tiriantis inspektorius konstatavo, jog pirminiais duomenimis gaisras galimai kilo dėl kietojo kuro krosnies eksploatavimo reikalavimų pažeidimų. Tyrimas tebevyksta, priežastys tikslinamos.

Galima kreiptis dėl paramos

Dotnuvos seniūnas Modestas Tvaravičius pirmadienio rytą „Kėdainių mugei“ teigė, kad apie Piliamonto kaime įvykusią nelaimę dar nieko nežinojęs. Šią žinią iš mūsų išgirdęs seniūnas sakė būtinai nuvažiuosiąs į kaimą pasiteirauti, gal nukentėjusiems gyventojams reikia kokios pagalbos.

„Kol kas į mus dar niekas nesikreipė. Tokiais atvejais, kai sudega namas, žmonės gali kreiptis į seniūnijos socialinės paramos skyrių. Mūsų specialistai, gavę prašymą, nuvažiuoja apžiūrėti ir, įvertinę situaciją, kreipiasi į rajono savivaldybę dėl paramos skyrimo. Jei gyventojai neturi kur prisiglausti, irgi yra ieškoma patalpų“, – sakė seniūnas.

Prašoma laikytis reikalavimų

„Tam, kad būtų išvengta skaudžių pasekmių, gyventojų prašoma laikytis Krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų, kuriuose yra nurodyta, kad būtina susitvarkyti krosnis. Svarbu, kad nebūtų jokių plyšių, durelės būtų tvarkingos, jos kūrenimo metu turi būti uždarytos. Prie pakūros ant grindų būtinai turi būti pritvirtintas nedegios skardos lakštas. Draudžiama prie krosnies laikyti malkas, popierius ar drabužius, kurie nuo įkaitusių paviršių gali užsidegti. Dūmtraukiai turi būti išbalinti, kad matytųsi galimi įtrūkimai. Taip pat privaloma reguliariai valyti kamine susikaupusius suodžius“, – akcentuoja Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Andrius Eidimtas.

„Kėdainių mugės“ ir  Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos inf.

Kėdainių PGT nuotr.