Praėjusią savaitę prasidėjus pėsčiųjų tilto per Nevėžį rekonstrukcijai, policijos pareigūnai prašo kėdainiečių šioje kelio atkarpoje elgtis ypač saugiai ir atsakingai.

Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos mokiniai, darbuotojai bei visi kiti kėdainiečiai, kurie kitą Nevėžio krantą buvo įpratę pasiekti pėsčiųjų tiltu, laikinai turi keliauti pagrindiniu tiltu Tilto gatvėje, skirtu automobiliams ir pėstiesiems. Padidėjus pėsčiųjų srautui, o taip pat progimnazijos papėdėje, Kauno gatvėje, įsikūrus statybiniam transportui ir įrangai, šioje kelio atkarpoje pradėjo budėjimą Kėdainių policijos pareigūnai.

Progimnazijos bendruomenei atkreipus dėmesį į vaikų saugumą, rytais šioje atkarpoje budi policijos pareigūnai. Jie stebi, ar pėstieji ir automobilių vairuotojai laikosi Kelių eismo taisyklių. „Prašome ne tik vaikų, pėsčiųjų, bet ir vairuotojų, kad šioje atkarpoje būtų ypač budrūs. Tėveliai, išleisdami vaikus į mokyklą, taip pat turėtų atkreipti vaikų dėmesį į saugumą“, – sakė Kėdainių policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Aušra Mickevičienė.

Kelias dienas budėję pareigūnai atkreipė dėmesį į pažeidimus, kuriuos daro ir pėstieji, ir vaikus atvežę tėveliai. Kai kurie vaikai gatvę kerta ne pėsčiųjų perėjoje, kiti nepastebi raudono šviesoforo signalo ar nenuspaudžia pėsčiųjų reguliuojamo šviesoforo mygtuko ir išbėga į gatvę. Treti įnikę į mobiliuosius telefonus ir užsidėję ausines, tad nei mato, nei girdi atvažiuojančių automobilių.
„Pastebime, kad kai kurie tėveliai, atvežę vaikus automobiliu, sustoja ir išleidžia vaikus bet kur gatvėje. O juk progimnazija turi automobilių stovėjimo aikštelę, tereikia užvažiuoti į viršų ir joje saugiai išleisti vaikus“, – sakė bendruomenės pareigūnė.

Pirmadienį policijos pareigūnai taip pat apsilankė J. Paukštelio progimnazijoje ir priminė mokiniams, kaip saugiai elgtis gatvėje. Pareigūnai taip pat prašo visų vairuotojų šioje sudėtingoje atkarpoje būti pastabiems, sumažinti greitį, laikytis visų kelių eismo taisyklių.

Reidus, kurių metu tikrinama, kaip pėstieji laikosi taisyklių, Kėdainių policijos pareigūnai vykdo ir kitose miesto vietose, prie kitų mokyklų. Šie reidai vyksta jau keletą mėnesių ir truks iki balandžio pabaigos. Taisyklių pažeidimai – nemenka problema, tad jei nepadeda įspėjimai, tenka imtis ir baudų. Pėstiesiems skiriamos baudos siekia nuo 20 iki 200 eurų.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.