Šiandien ankstų rytą, Kėdainiuose, J. Basanavičiaus g., pėsčiųjų perėjoje ties „Senukais“ automobilis partrenkė vyrą. Smūgio būta gana stipraus, nukentėjusysis išvežtas į ligoninę.

Kauno apskr. vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, nelaimė įvyko apie 06.45 val. Pirminiais duomenimis, automobilis „Nissan“, vairuojamas 64-erių metų vyro, pėsčiųjų perėjoje kliudė 55-erių metų vyrą, kuris, kaip paaiškėjo, buvo neblaivus. Jam nustatytas vidutinis girtumo laipsnis (1,94 prom.).

Pasak policijos pareigūnų, eismo įvykis galimai nutiko dėl prasto matomumo, pėsčiasis tamsiu paros metu nedėvėjo atšvaito, neturėjo ir kitų matomumą gerinančių saugos priemonių, kas pagal kelių eismo taisykles yra privaloma.

Nukentėjusysis greitosios medicinos pagalbos automobiliu nugabentas į gydymo įstaigą.

Dėl šio nelaimingo įvykio Kauno apskrities vyriausiajame policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Socialiniuose tinkluose užvirė diskusijos

Apie nelaimę pėsčiųjų perėjoje išgirdę kraštiečiai, atrodytų, susiskirstė į dvi grupes – vieni dėl tokių įvykių kaltina pėsčiuosius, kiti – vairuotojus.

„Vairuotojai nežiūri, kur važiuoja. Pavyzdžiui, praėjusį ketvirtadienį, iki perėjos galo liko vos 4 žingsniai, taksi vairuotoja vos manęs nenunešė nuo perėjos su mažu vaiku ant rankų, sustojo tiesiai prie kojų“, – tvirtino Sandra.

„Pėstieji, išmokite dėvėti atšvaitus, nustokit žaisti telefonais, eidami per perėją ir lakstyti su paspirtukais. Lekia akis išdegę, neapsidairę, po to vairuotojai būna kalti.

Praeitą dieną mačiau, stovi mama, telefonas rankose, vežimukas išstumtas ant važiuojamosios kelio dalies. Svarbu, pati ant šaligatvio, per feisbuką, instagramą, nemato kur vežimas stovi“, – piktinosi Ligita.

„Šita perėja labai prastai apšviesta, apaugusi medžiais. Jei koks žmogus staiga išlenda iš tamsos, gali nespėti sustabdyti.

Yra žmonių, kurie pamatė perėją ir eina, nesvarbu, kad mašina visai šalia. Pėstiesiems reiktų daugiau atšvaitų turėti, tada geriau matytųsi“, – tikino Alma.

Dar kiti žmonės išsakė nuomonę, kad šioje vietoje reikėtų šviesoforo, nes „neįmanoma, ten vieną dieną užmuš žmogų… Kiek sykių vos nenunešė, pirštų neužteks suskaičiuoti. Viena mašina praleidžia, kita užsimano ją aplenkti. Nesaugu“.

Visi turi būti labai atidūs

Policijos pareigūnai tvirtina, kad atsargūs turi būti visi eismo dalyviai, tiek vairuotojai, tiek pėstieji, dviratininkai ar paspirtukininkai.

„Dažniausiai nelaimės pėsčiųjų perėjose įvyksta tamsiuoju paros metu, kai asmenys į gatvę išbėga staiga, nedėvi atšvaitų, nepaiso šviesoforo signalų, per ausines klausosi muzikos ir todėl negirdi atvažiuojančių transporto priemonių arba nepastebi, kas vyksta aplinkui, nes yra sutelkę dėmesį į mobilųjį telefoną.

Atidumo kartais pritrūksta ir vairuotojams. Pasitaiko atvejų, kai šie pradeda stabdyti automobilį tik, kai pėsčiasis jau žengia į gatvę, nors pagal galiojančias Kelių eismo taisykles, yra privaloma sustoti prie perėjos, kai pėsčiasis dar tik ruošiasi eiti per gatvę, o vėl pradėti važiuoti tik įsitikinus, kad perėjoje nebėra pėsčiųjų. Jei vienoje eismo juostoje automobilis stabdo ar yra sustojęs, kitoje eismo juostoje esantis vairuotojas taip pat turi sustoti ir praleisti einančius žmones.

Aišku, reikia įvertinti ir gamtines sąlygas. Kai šviečia saulė, ji gali apakinti vairuotoją ir šis pėsčiojo gali ir nepamatyti. Jei lyja ar yra slidu, pėstieji negali staiga pulti į gatvę, nes pailgėja automobilio stabdymo kelias. Reikia palaukti, kol automobilis visiškai sustos ir tik tada eiti“, – pataria policijos pareigūnai.

Nepadairumo pasekmės – skaudžios

Kauno apskr. VPK duomenimis, nuo metų pradžios Kėdainių rajone eismo įvykiuose nukentėjo 7 pėstieji (1 iš jų žuvo, kiti 6 sužeisti), taip pat nukentėjo 3 dviratininkai ir 1 elektrinio paspirtuko vairuotojas.

Tamsiuoju paros metu nukentėjo keturi eismo dalyviai: vienas pėsčiasis žuvo, 2 pėstieji ir vienas automobilio vairuotojas sužeisti.

„Kėdainių mugės“, Kauno apskr. VPK ir Letuvos kelių policijos tarnybos inf.

Nuotr. Pėsčiųjų perėjoje ties „Senukais“ yra nukentėjęs ne vienas žmogus. Policijos pareigūnai ragina būti labai atidžiais, ypač tamsiuoju paros metu.

Panašios naujienos