Sirutiškyje įsikūrusio motelio ir kavinės šeimininkė Daiva Gronskienė jau kuris laikas brandina mintis pertvarkyti verslą. Šį pavasarį D. Gronskienė sutiks pakeitusi kavinės įvaizdį: „Keisis ne tik interjeras, bet ir prekybinis turinys: išpildau svajone įkurti specializuotą virtinukų maitinimo įstaigą ir parduotuvę. Joje taip pat atsiras vietos Kėdainių krašto amatininkų dirbiniams.“

Daiva Gronskienė įsitikinusi, kad jos atnaujintoje kavinėje atsiras vietos ir Eriko Augustinavičiaus gaminamam midui.

Daiva Gronskienė įsitikinusi, kad jos atnaujintoje kavinėje atsiras vietos ir Eriko Augustinavičiaus gaminamam midui.

Tokiu verslininkės sumanymu apsidžiaugė bendruomenių atstovai. Pasak Kėdainių vietos veiklos grupės pirmininkės Aušros Vaidotienės, įgyvendinant vieną tarptautinį projektą net buvo sukurtas prekinis ženklas „Kėdainių krašto produktas“, tačiau kol kas nebuvo nustatyta, kaip ir kam jį suteikti. „Atsiradus galimybei pradėti prekiauti Kėdainių krašto amatininkų gaminiais, mes sudarėme komisiją, kuri vertins gaminius ir suteiks arba ne jiems prekinį ženklą. Pagal nustatytą tvarką produktus vertins septynių asmenų ženklo suteikimo komisija: verslininkė Daiva Gronskienė, Nociūnų bendruomenės pirmininkė Vaida Stanevičienė, Plinkaigalio bendruomenės pirmininkė Lina Sabulienė, Miegėnų bendruomenės pirmininkė Dalia Cechanavičienė, Beinaičių bendruomenės pirmininkė Rita Lankelienė, Kalnaberžės bendruomenės pirmininkas Rimtautas Ardavičius ir Vikaičių bendruomenės pirmininkė Rita Kvilienė. Šie kraštiečiai tars lemiamą žodį – vertas ar ne produktas būti pažymėtas unikaliu prekiniu ženklu bei parduodamas kaip vienas mūsų krašto turtų“, – sakė A. Vaidotienė.
Daiva Gronskienė teigė gana daug bendraujanti su kraštiečiais ir matanti, kad ne viename kaime yra nagingų žmonių, tačiau jie neturi kur parduoti savo gaminių. „Noriu padėti smulkaus verslo atstovams bent po truputį žengti pirmuosius žingsnius į viešumą. Jei sūrių ar kepinių gamintojai jau parduoda po vieną kitą gaminį, tai kitiems amatininkams yra gana sudėtinga savo rankdarbius reklamuoti ir parduoti. Mes atrinksime kruopščiai, kokybiškai, tvarkingai padarytus produktus ir juos siūlysime tiek šalia gyvenantiesiems, tiek į mūsų kraštą užsukantiems svečiams“, – sakė D. Gronskienė.

Aušra Vaidotienė (kairėje) su bendruomenių pirmininkėmis diskutavo, kas galėtų gauti unikalų Kėdainių krašto gaminio ženklą.

Aušra Vaidotienė (kairėje) su bendruomenių pirmininkėmis diskutavo, kas galėtų gauti unikalų Kėdainių krašto gaminio ženklą.

Bendruomenių pirmininkai mano, jog jų bendruomenėse tikrai netrūksta nagingų amatininkų. Beinaičių bendruomenės pirmininkė Rita Lankelienė su pasididžiavimu kalbėjo apie Genutės Jasaitienės kuriamas unikalias vazas bei dėžutes. Šis kaimas taip pat garsėja gardžiais sūriais, konservuotais produktais, siuviniais. Mantviliškio bendruomenės pirmininkė Sigutė Miliukienė teigė, kad jų kaime netrūksta nei virėjų, nei siuvėjų. Pelėdnagiškė Zita Kazokevičienė manė, jog jų kaimui galėtų atstovauti gardusis morkų pyragas, kurio receptu „Pelėdų kaimo“ šeimininkės mielai dalijasi su visais lankytojais.
„Kaimų amatininkų produkcijos prekyba Sirutiškyje būtų tik pirmas žingsnis. Pokalbiuose su rajono vadovais esame sulaukę pažado, kad bus ieškoma galimybių bendruomenių turtais prekiauti ir mieste. Juk Kėdainius aplankantys turistai nori nusipirkti ko nors, kas primintų apsilankymą mūsų šauniame mieste. Smulkiųjų verslininkų gaminiai puikiai tinka vadintis tokiomis lauktuvėmis“, – sakė A. Vaidotienė.

Firminis „Pelėdų kaimo“ Veronikos Kymantienės morkų pyragas
bendruomenes_5144Reikės:

  • 4–5 kiaušinių;
  • 500 gramų cukraus;
  • 700 gramų sutarkuotų morkų;
  • 2 arbatinių šaukštelių vanilinio cukraus;
  • 2 arbatinių šaukštelių kepimo miltelių, 2 arbatinių šaukštelių sodos, 2 arbatinių šaukštelių acto arba citrinos sulčių;
  • 500 gramų miltų;
  • 300 gramų išlydyto sviesto;
  • 2 arbatinių šaukštelių maltų gvazdikėlių;
  • 30–50 gramų sezamo sėklų.

Kaip pagaminti:
Morkas, cukrų ir vanilinį cukrų išmaišyti ir palikti mažiausiai pusvalandžiui. Po gero pusvalandžio lydytą sviestą išsukti (į mažą puodą įpilti karšto vandens, uždėti gilią lėkštę, į ją sudėti supjaustytą gabalais sviestą ir ant viryklės pastačius ištirpinti). Supilti kepimo miltelius, išsukti. Sudėti gvazdikėlius ir vėl išsukti. Sudėti atskirai išplaktus kiaušinius su druskyte (plakti apie 5 minutes). Įkaitinti orkaitę kepimui iki 175 laipsnių. Palaipsniui pilti miltus, išsukti ir vėl pilti miltus per 4–5 kartus. Tešlą supilti į skardą, išklotą kepimo popieriumi, ant viršaus pabarstyti sezamo sėklų ir kepti 40–45 min. Skanaus.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.