Aštuoniolikametis kėdainietis krepšininkas Domas Šelekas kelias savaites svečiavosi tolimojoje Kinijoje. Perspektyvus jaunuolis ten, kartu su kitais geriausiais šalies aštuoniolikamečiais krepšininkais bei treneriu Sauliumi Štombergu sužaidė devynerias rungtynes su Gruzijos, JAV bei Kinijos komandomis. Svarbiausias kelionės tikslas – atsirinkti U18 rinktinės, kuri vasarą žais Europos čempionate, branduolį. 

D. Šelekas kartu su kėdainių sporto centro treneriu K. Kundrotu.

D. Šelekas kartu su kėdainių sporto centro treneriu K. Kundrotu.

Kėdainietis D. Šelekas turi visas galimybes patekti į rinktinę. Jau visai netrukus turėtų paaiškėti 16 kandidatų, kurie rengsis Europos čempionatui Samsuno mieste Turkijoje. Čempionatas vyks liepos 30–rugpjūčio 7 dienomis.

Treniruoja aštuonerius metus
Kėdainių sporto mokyklos auklėtinis jau aštuonerius metus treniruojasi pas krepšinio trenerį Kastytį Kundrotą.
„Domas kurį laiką treniravosi pas Saulių Gaurilčiką. Aš pradėjau rinkti 1998 metais gimusių berniukų grupę krepšinio treniruotėms, tada pas mane Domas ir atėjo. Į treniruotes jis žiūrėjo labai rimtai, nepraleidinėdavo. Buvo ir yra tikras komandos lyderis. Jei reikėdavo, kitus krepšininkus užvesdavo. Šiuo metu Domas yra komandos kapitonas“, – sakė jaunuolio treneris.
K. Kundrotas negailėjo pagyrų vaikinui – treniruotėse visada būdavo drausmingas, klausydavo, žinoma, turėdavo ir savo nuomonę, kuri ne visada sutapdavo su trenerio.
K. Kundrotas džiaugiasi, kad rinktinės atstovai atkreipė dėmesį į Domą. „Vaikinas yra kovingas, jaučia kamuolį aikštelėje. Moksleivių krepšinio lygoje jis jau kelerius metus iš eilės perima daugiausiai kamuolių. Turi puikių perspektyvų – žinoma, viskas priklauso nuo jo paties, kiek jis dirbs, tiek ir pasieks“, – sakė K. Kundrotas.

Ryžtas rimtai padirbėti
1,92 cm ūgio D. Šelekas sakė, kad šią vasarą pasiruošęs aikštelėje stipriai tobulinti savo žaidimą.
„Stengsiuosi vasarą kaip reikiant padirbėti. Aišku, yra kur tobulėti. Niekada nėra taip, kad viskas, esu geriausias. Tobulėti reikia nuolat, dirbti ir šlifuoti judesius, techniką“, – sakė jaunuolis.
Iki šiol apie ateitį rimtai negalvojęs vaikinas šiuo metu vis rimčiau svarsto apie krepšininko karjerą. Ypač dabar, kai į jį buvo atkreiptas dėmesys.
D. Šelekas tikina, kad žaidžiant krepšinį reikia aikštėje būti maksimaliai dėmesingu.
„Žaviuosi Pauliumi Jankūnu – jis labai protingas aikštelėje, moka ir nešvariai pažaisti. Žiūrovui gali pasirodyti, kad žaidžiant krepšinį tik varaisi kamuolį ir mėtai taškus. Tačiau labai svarbu stebėti žaidimą, kovoti, gintis. Visa tai reikia nuolat tobulinti, dirbti“, – sakė D. Šelekas.
Treniruotis vaikinas eina kiekvieną dieną, sezono metu savaitgaliais žaidžia varžybose. „Tačiau iki šiol man krepšinis tikrai nenusibodo“, – šyptelėjo perspektyvusis krepšininkas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.