Nors šią žiemą orai labai permainingi, čia pusto, čia atodrėkis, čia pašąla – vairuotojai nevengia spustelėti greičio pedalo. Vien Kauno apskrities keliuose per savaitę sulaikyti 669 leistiną greitį viršiję asmenys.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, sausio 8-14 dienomis, tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių.

Praėjusios savaitės lakstūnas užfiksuotas penktadienį. Sausio 12 d. apie 12.10 val. Kėdainių r., kelyje Betygala–Ilgižiai–Krakės, automobilis BMW, vairuojamas vyro (g. 1994 m.), kur leistinas važiavimo greitis – 90 km/val., važiavo 149 km/val. greičiu. Vairuotojui surašytas administracinio nusižengimo protokolas.

Vairuoja ir daug neblaivių asmenų

Pasak Kelių policijos pareigūnų, didžiausią pavojų kelyje tiek sau ir kitiems eismo dalyviams kelia vairavimas išgėrus arba greičio viršijimas (dėl ko neretai įvyksta ir skaudūs eismo įvykiai), todėl šios kontrolės vykdomos nuolat. Pareigūnai imasi visų galimų policinių priemonių, jog užkirstų kelią greičio mėgėjams, neblaiviems vairuotojams ir kitiems pažeidėjams.

Savaitgalio metu Kelių policijos pareigūnai, kaip ir įprastai, vykdė policines priemones, skirtas neblaiviems vairuotojams ir kitiems KET pažeidimams išaiškinti. Jų metu policijos pareigūnai Kauno, Kėdainių ir Jonavos miestuose bei rajonuose patikrino apie 4,5 tūkst. transporto priemonių. Nustatyti 8 neblaivūs vairuotojai (jų girtumo laipsnis svyravo nuo 0,43 prom. iki 1,44 prom.). Sulaikytas ir vienas neblaivus dviratininkas, jis pripūtė 1,98 prom. Už pažeidimą teks atsakyti įstatymų numatyta tvarka.

Iš viso per praėjusią savaitę Kelių policijos pareigūnai nustatė 9 neblaivius vairuotojus (dar 5 nustatė kolegos iš kitų padalinių) ir 11 asmenų, kurie vairavo transporto priemonę neturėdami tam teisės. Vykdytų priemonių metu pareigūnai nustatė ir kitus KET pažeidimus.

Policijos pareigūnai įspėja visus eismo dalyvius laikytis Kelių eismo taisyklių ir nerizikuoti tiek savo, tiek aplinkinių žmonių sveikata ar gyvybe. Už greičio viršijimą gresia ne tik baudos, bet ir teisių atėmimas, o jei vairuoja labai apsvaigęs asmuo, jis gali netekti ir automobilio ar net savo laisvės.

Kauno apskr. VPK inf.

Asociatyvi nuotr.

Panašios naujienos