Praėjusį savaitgalį Bublių tvenkinį vėl buvo okupavę geriausi šalies žvejai. Jie varžėsi dėl „Preston Innovations“ taurės. 

Olimpinę ramybę varžybose demonstravęs Izidorius Unikas sugavo 13,672 kilogramo žuvies ir užėmė trečiąją vietą.

Olimpinę ramybę varžybose demonstravęs Izidorius Unikas sugavo 13,672 kilogramo žuvies ir užėmė trečiąją vietą.

Tarp trisdešimties patyrusių meškeriotojų buvo ir trys iššūkių nebijantys Kėdainių krašto žvejai: „Lifosos meškeriotojų“ klubo nariai Izidorius Unikas bei Henrikas Miškinis bei aristaviškis Rolandas Buožys.
Varžybas Kėdainiuose surengęs bendrovės „Anglinga“ direktorius Vidmantas Aleknavičius sakė, kad jam malonu žvejus pakviesti į savo gimtinę ir pasiūlyti jiems pasivaržyti: „Bublių tvenkinys yra labai dėkingas žvejybai. Čia geros pakrantės, o ir žuvies netrūksta. Mes su bendraminčiais nutarėme surengti ne tradicines, bet angliško stiliaus varžybas. Jose žvejai gali pasirinkti, kokia meškere nori žvejoti: plūdine ar dugnine. Smagu, kad varžybomis susidomėjo daug žvejų iš visos Lietuvos. Jie dvi dienas gaudo žuvis dėl nemenko prizinio fondo – pirmajai vietai numatyta 500 eurų, antrajai – 300, trečiajai – 200. Be to, pasižymėjusių žvejų lauks žvejybos reikmenys.“

Henrikui Miškiniui iki prizininkų pakylos trūko labai nedaug – jis liko penktas.

Henrikui Miškiniui iki prizininkų pakylos trūko labai nedaug – jis liko penktas.

Po aštuonių valandų žvejybos per dvi dienas paaiškėjo, kad pirmąją vietą iškovojo gargždiškis Martynas Baranauskas, antras liko kaunietis Jonas Jablonskis, o trečią vietą pelnė šeimininkų garbę gynęs Izidorius Unikas. Jis per dvi dienas sugavo per 13 kilogramų žuvies.
Henrikui Miškiniui iki prizininkų pakylos trūko labai nedaug – jis su trylika ir puse kilogramų žuvies užėmė penktąją vietą.
Pasak žvejų, šįkart jiems geriausiai kibo mažosios aukšlės. Įsibėgėjus varžyboms jų traukimas tapo kone rekordiniu: per minutę patyrę žvejai ištraukdavo net po dešimt žuvyčių. „Vanduo nėra šaltas, žuvys aktyvios, ruošiasi neršti, lieka tik gerai jas pašerti ir traukti. Pasirinkau plūdinę meškerę ir ja sėkmingai traukiu aukšles“, – sakė vienas tituluočiausių Kėdainių krašto žvejų Izidorius Unikas.
Henrikas Miškinis taip pat žvejojo plūdine meškere ir vos spėjo gaudyti aukšles: „Jau pirmos žvejybos minutės rodo, kad aukšlių netrūks. Jas gaudau ant musių lervų, tai vos spėju traukti. Tokiu tempu per keturias valandas galima ir dešimt kilogramų ištraukti“, – geros nuotaikos prasidėjus varžyboms neslėpė H. Miškinis.

Panašios naujienos