Sausio 17-ąją šalyje buvo paskelbta akcija, kviečianti geros valios žmones paaukoti Ukrainos žmonėms dviračių, šalmų, šviesą atspindinčių liemenių, žibintų, bagažinių. Vieni miestai atsiliepė labai entuziastingai, o kėdainiečiai šįkart neparodė aktyvumo. Per mėnesį paaukotas vos vienas vaikiškas dviratukas. Akcija tęsis iki kovo 11-osios, tad dar nevėlu padėti karo alinamos šalies gyventojams.

Kaip teigia gerumo akcijos #DviratisUkrainai iniciatorė – Susisiekimo ministerija, akcijos ašimi dviračiai tapo ne šiaip sau. Jų poreikį tiesiogiai identifikavo patys ukrainiečiai, nes okupantai Ukrainoje nepaliauja gadinti infra­struktūrą, nemažai kelių arba susprogdinti, arba užversti įvairiomis pastatų nuolaužomis, tad važiuoti automobiliais ar autobusais kai kuriose vietovėse yra sudėtinga arba neįmanoma. Be to, trūksta ir kuro, tad dviratis tampa labai svarbia, papildomų resursų nereikalaujančia transporto priemone pasiekti gretimas gyvenvietes, gauti humanitarinę ar medicininę pagalbą.

Akcija įsibėgėja

Dviračiai bei kiti reikalingi aksesuarai yra renkami 25-iuose taškuose visoje Lietuvoje. Susisiekimo ministerijos duomenimis, per pirmąjį akcijos #DviratisUkrainai mėnesį šalyje surinkti 153 dviračiai. Čia lyderiauja kauniečiai, paaukoję 35, vilniečiai – 33, klaipėdiečiai – 17, panevėžiečiai – 14 dviračių. Ukrainiečiams lietuviai jau surinko daugiau nei 340 šalmų, 300 šviesą atspindinčių liemenių, per 100 dviračių žibintų ir kitų aksesuarų.

Kėdainiuose minėti daiktai yra surenkami „Kelių priežiūros“ Kėdainių kelių tarnyboje (Birutės g. 4) visomis darbo dienomis nuo 7 iki 11 val.

Ukrainiečiams dovanojamus dviračius, jų žibintus ir bagažines, taip pat šalmus, liemenes, atšvaitus prašoma iki kovo 11 d. atvežti į Kėdainių kelių tarnybą (Birutės g. 4, pro vartus tiesiai iki kairėje stovinčio pastato).

„Kėdainiai buvo vieni pirmųjų, atsiliepusių dalyvauti akcijoje. Šiuo metu esame gavę vieną vaikišką dviratuką. Per Lietuvą „Kelių priežiūra“ jau yra surinkusi 48 suaugusiesiems skirtus ir 28 vaikiškus dviračius. Dėkojame visiems pilietiškai nusiteikusiems žmonėms ir primename, kad dviračių, šalmų, liemenių, žibintų ir bagažinių lauksime iki kovo 11 dienos“, – teigia „Kelių priežiūros“ Komunikacijos skyriaus vadovas Rimantas Zagrebajev.

Prisidėti gali kiekvienas

Geros valios žmonių prašoma pasižiūrėti, galbūt garaže ar sandėliuke stovi metų metus nebenaudojamas dviratis (be didesnių defektų), galbūt vaikai jau išaugo ir dviratuku nebesivažinėja – šios transporto priemonės galėtų pasitarnauti ukrainiečiams. Dviračiais būtų galima atsivežti maisto, vandens, nuvykti pas gydytojus ar į humanitarinę pagalbą dalijančius centrus.

Jei patys neturite nebenaudojamo dviračio ar kitų jiems reikalingų aksesuarų, galite bent pasidalinti šia žinute socialiniuose tinkluose, darbovietėse, giminaičių ar draugų rate, kad kuo daugiau žmonių sužinotų apie tokią akciją ir, jei nori, galėtų prie jos prisidėti. Tikimasi, kad prie akcijos prisidės ir verslininkai, didesni darbo kolektyvai (surinkus lėšų galima nupirkti šalmų, liemenių, žibintų, dviračių ar jų bagažinių).

Jei turite klausimų ar pasiūlymų, kviečiame susisiekti tel. (8 37) 202 293 arba el. p. info@keliuprieziuta.lt

„Kuo platesnę auditoriją pasieks kvietimas dovanoti žmonėms Ukrainoje naujus ir naudotus dviračius, skirtus ir suaugusiems, ir vaikams, tuo didesnį stebuklą broliams ir seserims ukrainiečiams drauge sukursime!“, – teigia akcijos iniciatoriai.

Šios gerumo akcijos metu visoje Lietuvoje surinkti dviračiai bei kiti reikalingi aksesuarai į Ukrainą iškeliaus kovo pabaigoje.

L. Pranckevičiūtės nuotraukos

Titulinė nuotrauka: Per mėnesį Kėdainiuose ukrainiečiams paaukotas vos vienas vaikiškas dviratukas.

Panašios naujienos