Per pirmąsias telefono linijos, skirtos pranešti apie narkotikų platinimą, veiklos savaites sulaukta beveik 200 skambučių.

Kaip ELTA informavo Policijos departamentas, specialia linija „Narkotikams – ne“ dėl narkotinių medžiagų platinimo policija sulaukė 182 gyventojų skambučių, iš jų užregistruoti – 75.

Policijos duomenimis, daugiausia pranešimų sulaukta didžiosiose apskrityse – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

Anoniminė skambučių linija „Narkotikams – ne“, skirta pranešti apie narkotikų platinimą, pradėjo veikti kiek daugiau nei prieš pora savaičių. Informacija šia linija galima pateikti lietuvių, rusų ir anglų kalbomis, į skambučius atsiliepia specialiai apmokyti darbuotojai.

Kaip anksčiau skelbė policijos komisaras Renatas Požėla, šia telefono linija galima anonimiškai pranešti apie visas su narkotikais susijusias problemas. Pasak jo, tai bus dar viena priemonė kovojant su narkotikų vartojimu ir plitimu ne tik naktinio gyvenimo vietose, bet ir mokyklose.

Pernai vien pirmąjį pusmetį iš viso registruoti 75 nepilnamečiai, įtariami padarę nusikalstamas veikas, susijusias su disponavimu narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis ir jų kontrabanda, o 2022 m. tuo pačiu laikotarpiu – 66 nepilnamečiai.

ELTA