„Mūsų seniūnijos žemdirbiai tikrai šaunūs ir bendruomeniški. Jie negaili jėgų nei darbuose, nei padėdami vienas kitam, niekada neatsako pagalbos, kai paprašome padėti seniūnijos labui. Už tai visiems geradariams esame labai dėkingi“, – šventinį vakarą darbščiuosius žemdirbius gyrė Pelėdnagių seniūnijos seniūnas Valentinas Tamulis. 

Su pelėdnagiškiais derliaus šventėje linksimosi ir žemės ūkio ministrė V. Baltraitienė, rajono meras S. Grinkevičius, Seimo narys J. Kondrotas, savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis ir Žemės ūkio bei aplinkosaugos skyriaus vedėjas Algimanats Žvikas.

Su pelėdnagiškiais derliaus šventėje linksimosi ir žemės ūkio ministrė V. Baltraitienė, rajono meras S. Grinkevičius, Seimo narys J. Kondrotas, savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis ir Žemės ūkio bei aplinkosaugos skyriaus vedėjas Algimanats Žvikas.

Į tradicinę derliaus šventę atvyko apie pusšimtis Pelėdnagių krašto žemdirbių. Nė vienas jų nesiskundė nei prastais derliais, nei nesibaigiančiais darbais.
„Ar dejuosime, ar ne – niekas nepasikeis. Šįmet buvo kiek sunkiau dirbti, nes daug kam pakenkė sausra. Sausas oras buvo palankus doroti kiek menkesnį derlių. Tačiau skųstis nėra ko – kiek ko turime, tiek visko ir užteks“, – sakė ūkininkas Bronius Mickevičius.
Pelėdnagių seniūnijoje ūkininkaujantis Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas sakė, kad rūpesčių į šventes niekada nesineša: „Šiandien apie problemas kalbėti nesinori. Nors jų tikrai netrūksta. Jau trejus metus supirkimo kainos beveik nesikeičia, o gerus derlius užauginti gamta mums nelabai padeda. Optimistinių prognozių kol kas neturime, juk ir dabar kamuoja sausra, kuri neleidžia padėti gerų pamatų žiemkenčių augimui. Visada sakau, kad mums svarbiausia, jog Dievas mylėtų ir valdžia netrukdytų dirbti. Lieka tikėtis, kad taip ir bus.“
Pelėdnagiškius aplankiusi žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė gyrė šio krašto žmones už darbštumą: „Pelėdnagiuose netrūksta nei augalininkystės, nei daržininkystės, nei gyvulininkystės ūkių. Čia gyvena ir dirba stiprių, inovatyvių ūkių šeimininkai, kurie siekia ne tik pelno, bet ir niekada neatsisako padėti šalia esančiam. Labai džiugina, kad čia netrūksta tikrų šeimos ūkių, kai tėvų patirtį perima vaikai ir sėkmingai darbuojasi.“
Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius dėkodamas pelėdnagiškiams už jų atsidavimą ir meilę žemei sakė, kad be žemdirbių indėlio savivaldybės gyvenimas nebūtų pilnas: „Man labai džiugu, kad kalbėdamas su kolegomis užsieniečiais galiu pasigirti, jog gyvenu krašte, kurio ūkininkai užaugina tokius derlius, kokių jų kolegos, turintys gilesnę ūkininkavimo patirtį, dar nepasiekia. Neretai mums pavydi ir danai, ir vokiečiai, ir lenkai. Tačiau visa, kas gera ir pažangu, pasiekta sunkaus darbo dėka. Visiems žemdirbiams linkiu palankių gamtos sąlygų ir gerų supirkimo kainų.“
Šventės metu padėkos žodžiai skambėjo visiems Pelėdnagių krašto žemdirbiams, tačiau daugiausia šiltų žodžių nusipelnė patys aktyviausieji ir bendruomeniškiausieji. Meras S. Grinkevičius padėką įteikė Ilonai ir Virgilijui Kuprevičiams, kurie visas seniūnijos švietimo įstaigas nemokamai aprūpina daržovėmis ir niekada neatsisako padėti problemų prispaustam seniūnui. Ministrė V. Baltraitienė už aplinkos puoselėjimą apdovanojo Saviečių ūkio direktorę Eleną Tankevičienę bei visada visiems pagalbos ranką ištiesiantį pelėdnagiškį Vacį Gembickį. Seimo narys Jonas Kondrotas už kelių priežiūrą padėkojo Virgilijui Kuprevičiui ir kooperatyvo „Mūsų ūkis“ vadovui Aušriui Macijauskui.
Gerą nuotaiką šventės dalyviams dalijo humoro grupės „Bobų radijas“ narės ir jaunieji krašto talentai.

Panašios naujienos