Atvykus ugniagesiams, gesinti beveik nebuvo ko, viskas buvo sudegę.

Atvykus ugniagesiams, gesinti beveik nebuvo ko, viskas buvo sudegę.

Kėdainių rajone ir toliau siaučia pragaištingos, aukas besirenkančios liepsnos. Praėjusį šeštadienį ugniagesiai gavo iškvietimą, kad dega namas. Deja, nuvykus į įvykio vietą ugniagesiams gesinti jau nebebuvo ko.

Sausio 16-ąją prieš vidurdienį ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą, kad Pelėdnagių seniūnijoje, Šilainėlių kaime, atokioje vietoje tarp miškų, dega namas. Sutapimas, tačiau šios nelaimės vieta – vos keliolika kilometrai nuo Saviečių…

Pamatė kaimynas

Skambinusysis prisipažino, kad ryte, apie 9 valandą girdėjo, kaip galimai sproginėja šiferis, tačiau dėl didelio rūko jam nepavyko įžiūrėti, ar kas dega. Pasitaręs su žmona kaimynas po kurio laiko nusprendė pasidairyti ir išsiaiškinti, iš kur sklinda įtartini garsai. Nuėjęs iki atokiau stovėjusios sodybos, kurioje gyveno du maždaug septyniasdešimtmečiai senoliai ir juos prižiūrėjusi taip pat pensinio amžiaus moteris, žmogus pamatė beveik sudegusį namą.

Paskubomis grįžęs namo iškvietė gelbėtojus. Į žvalgybą išsiųsti Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai. Jiems atvykus, atskirais židiniais vis dar degė sukritusios medinės namo konstrukcijos. Papildomai buvo išsiųstos dar dvi brigados.

Sudegęs namas – 100 kvadratinių metrų ploto, viena dalis medinė – rąstų, kita dalis mūrinė, dengtas dvišlaičiu šiferio stogu.

Žuvusieji nevengė alkoholio

Kadangi buvo turima žinių, kad itin atokiame vienkiemyje stovėjusiame sudegusiame name gyveno du pensininkai, pradėtos jų paieškos. Netrukus rastas pirmas sudegęs kūnas, už penkiolikos minučių – antras sudegęs kūnas. Po valandos rastas ir trečias sudegęs kūnas. Du kūnai smarkiai apdegę rasti medinėje dalyje, trečias kūnas mažiau apdegęs mūrinėje. Manoma, kad žuvę yra (Veronika N. (g. 1953 m.), Petras J. (g. 1945 m.), Falmira S.(g. 1945 m.).

Įvykis tiriamas.

Pasak Pelėdnagių seniūnijos seniūno Valentino Tamulio, gaisre sudegę senoliai nevengė išgerti:

„Mums jie buvo gerai žinomi. Nuolat po pensijų gavimo jie važiuodavo į parduotuvę ir pirkdavo alkoholio. Dabar mėnesio vidurys, matyt, jie buvo gavę pensijas ir vėl girtavo. Tokių žmonių nepakeisi – jie gyvena taip, kaip nori. Ne kartą esu juos lankęs ir prašęs, kad negirtuokliautų, tačiau visos pastabos buvo palydėtos pasakymais, kad viskas yra gerai“.

Seniūno teigimu, panašių sodybų, kuriose gyvena seni, tačiau alkoholio nevengiantys žmonės, seniūnijoje ne viena.

„Kartais pasakau, kad gyvename tarsi minų lauke, bet nieko pakeisti negalime – prie garbaus amžiaus žmonių auklių nepastatysime“, – sakė seniūnas.

Rajone sudegė penki asmenys

Vos per kelias pirmąsias šių metų savaites gaisruose jau žuvo per dvidešimt žmonių. Vien Kėdainių rajone gaisruose šiais metais jau sudegė net penki žmonės. Sausio 2-ąją gaisre Vilainiuose, daugiabutyje, sudegė du žmonės.

Kėdainių PGT nuotr.

IMG_0106 IMG_0100

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.