Jei Kėdainių rajone būtų renkamas gražiausias vietovardžio pavadinimas, juo greičiausiai taptų Pelėdnagiai. Ir nors seniūnijos simbolį – pelėdą – gali matyti daugelyje vietų, tačiau šios seniūnijos išskirtinumas ne tai. „Kėdainių mugės“ žvilgsnis į Pelėdnagius –verslą, kultūrą ir kokie pokyčiai laukia šiemet.

Pelėdnagiai – ūkininkų, verslininkų ir bendruomenių kraštas, taip pat tai didelė savo plotu seniūnija. Pasak seniūno Edvino Pagirsko, čia kuriasi naujakuriai, o nekilnojamojo turto kainos panašios kaip Kėdainiuose, o kartais – ir didesnės.

Seniūne, sakote, kad jūsų kraštą atranda naujakuriai. Jūsų nuomone, kuo seniūnija yra patraukli būsto ieškantiems žmonėms?

– Visų pirma, patogus susisiekimas tiek su Kėdainiais, tiek su Kaunu. Daug žmonių kuriasi Pašilių soduose, Labūnavoje, Nociūnuose.

E. Pagirskas sako, kad šiais metais dėmesys bus nukreiptas į gatvių asfaltavimą, apšvietimo gerinimą.

Pamenu, vienu metu Paobelyje, kuris ribojasi su Kėdainiais, buvo kritusios nekilnojamojo turto kainos. Bet dabar, kiek žinau, nebėra parduodamų namų. Kuriasi jauni žmonės, namus čia perka ir kėdainiečiai, ir kauniečiai. Patrauklumas ne tik dėl geografijos, tačiau ir dėl gamtos – čia išties gražus kraštovaizdis.

Taip pat mėgiami ir Pašilių sodai. Tačiau gyvenimas soduose turi savų niuansų. Iki šiol sodų kelių priežiūra nėra perduota savivaldybėms. Nors toks projektas buvo pateiktas Seimui, tačiau taip ir liko nepatvirtintas. Todėl yra bėdų su kelių priežiūra, taip pat su apšvietimu, nuotekomis. Bet čia ne tik pas mus, o visoje Lietuvoje.

Kuriasi jauni žmonės, namus čia perka ir kėdainiečiai, ir kauniečiai. Patrauklumas ne tik dėl geografijos, tačiau ir dėl gamtos – čia išties gražus kraštovaizdis.

Gyvenimo kokybę lemia ne tik graži, bet ir saugi aplinka. Sakykim, svarbu, kad einant į parduotuvę niekas neatimtų piniginės.

– Pelėdnagių seniūnijoje yra aktyvios bendruomenės, seniūnaičiai. Kad panašus įvykis nutiktų visoje seniūnijoje – nėra buvę. Vagysčių kartais pasitaiko, bet jų pasitaiko visur. Tuos ketverius metus, kai dirbu čia, buvo labai ramu. Be to, geri santykiai su Kėdainių policija. Didelis žmonių antplūdis pas mus būna vasaromis – žmonės atvažiuoja į pliažą, tad tokiu metu policijos pareigūnai čia prevenciškai lankosi dažniau.

Dar vienas gyvenimo kokybės akcentas – verslas, kuris lemia ir pakankamai darbo vietų.

– Įsikūrę nemažai įmonių, yra ir jaunų verslų. Neseniai jauna verslininkė įkūrė grožio saloną, yra automobilių servisas, o kelios baldų įmonės – vienos geriausių baldų gamintojų Lietuvoje.

Pelėdnagiuose yra ir kavinė, kurią įkūrė ir dirba šeimos nariai – dienos pietų čia atvažiuoja ir kėdainiečiai. Ir skanu, ir nebrangu.

Šiemet ketinama atnaujinti tiltelį.

Jau treti metai Pelėdnagiuose veikia granules gaminanti įmonė, seniūnijoje yra krovininių automobilių remonto dirbtuvės ir kitų įmonių. Be to, pas mus daug stiprių ūkininkų, didelių ūkių – Macijausko, Talmanto, Sabulio, Mickevičiaus, Bieliausko, Kuprevičiaus, o Labūnavoje veikia žemės ūkio bendrovė.

Beje, ūkininkai padeda ir seniūnijai – kai reikia žiemą valyti kelius, dažnai tą padaro ir neatlygintinai.

Kokius svarbiausius darbus seniūnija planuoja atlikti šiemet?

– Pernai ir užpernai buvome susikoncentravę į kelių asfaltavimą, apšvietimo gerinimą. Šiuos darbus, kurie yra vieni brangiausių, tęsime ir šiemet. Pelėdnagiuose liko neasfaltuota viena gatvelė, Paobelyje – dvi, kelios – Nociūnuose. Taip pat norėtųsi pagerinti apšvietimą Pelėdnagiuose, Nociūnuose, Beinaičiuose, Juciūnuose. Dar vienas iš svarbių darbų – vandentiekio ir nuotekų tinklai Labūnavoje, Nevėžio ir Vainikų gatvėse.

Seniūnijos simbolis jau daug metų yra pelėda, tačiau Pelėdnagiai garsūs ne tik jomis.

Prioritetas šiemet ir gražinti pliažą, esantį Pelėdnagiuose. Norime sutvarkyti tiltelį, įrengti trampliną.

Sakoma, kad gali statyti tiltus ir tiesti gatves, tačiau svarbu, kad būtų kas visu tuo naudojasi. Jūsų gyventojai – aktyvūs bendruomenės nariai?

– Seniūnijoje oficialiai gyvena apie 4000 žmonių. Tačiau šie skaičiai didesni, mat ne visi, ypač kauniečiai, čia yra deklaravę savo gyvenamąją vietą.

Pačioje seniūnijoje yra erdvė jaunimui, kur jie gali susirinkti pažaisti, pavyzdžiui, stalo žaidimų. Seniūnaitis Nerijus Jakubauskas yra įrengęs sporto klubą ir daug dėmesio skiria sportui, jo populiarinimui, organizuoja bėgimus, žiemos maudynes. Pačiuose Pelėdnagiuose aktyvi kultūros ir socialinė darbuotoja, todėl čia vyksta įvairios vakaronės. Labūnavoje žmonės irgi aktyviai dalyvauja bendruomenės veikloje. Apibendrinant – taip, mūsų žmonės aktyvūs ir bendruomeniški.