VšĮ Kėdainių PSPC Pelėdnagių ambulatorijoje darbą pradėjo nauja bendrosios praktikos slaugytoja Augustė Sabeckytė. Gimusi šiame krašte, ji ir vėl sugrįžo į gimtinę, džiaugiasi, jog pasirinkusi specialybę, apie kurią svajojo, šiandien turi mėgstamą darbą.

Pasirinkimu nesuabejojo

Augustė, baigusi Kėdainių šviesiąją gimnaziją, bendrosios praktikos slaugytojo kvalifikaciją įgijo besimokydama Vilniaus kolegijoje.

Rinkdamasi profesiją, Augustė pirmiausia svajojo apie bendrosios praktikos slaugytojo darbą, tačiau, savo pasirinkimu pradėjusi abejoti, norėjo būti radiologė, kiek vėliau – burnos higienistė. Atėjus metui padaryti galutinį sprendimą ir rinktis specialybę, pagalvojo, kad reikia būti tuo, kuo pirmiausia ir norėjo būti – bendrosios praktikos slaugytoja. Ir teikdama prašymą stoti, ji užpildė prašymą vienintelei specialybei ir savo apsisprendimu visais studijų metais, praktikos metu bei pradėjusi dirbti nė karto nesuabejojo.

,,Sunkiausi buvo pirmieji dveji studijų metai – nauji žmonės, nauja aplinka, kitas mokymosi režimas, galiausiai, naujas miestas“, – teigė Augustė.

Geri prisiminimai apie praktiką

Paklausta, kodėl ji pasirinko darbą Kėdainiuose, jaunoji specialistė atsako, kad ją labai traukė grįžti į Kėdainius. Jai patiko atlikti praktiką VšĮ Kėdainių ligoninėje. Pirmąją praktiką ji atliko Kėdainių ligoninės traumatologiniame skyriuje, tačiau pandemijos metu, padidėjus COVID-19 sergamumui, šiame skyriuje buvo įrengtas kovidinis skyrius, todėl jai teko dirbti su COVID-19 sergančiais pacientais. Kitais metais ji atliko praktiką Chirurgijos skyriuje – pačiame skyriuje bei operacinėje. Specializuotą praktiką ji pasirinko atlikti Psichiatrijos skyriuje, kur jai labiausiai ir patiko.

,,Buvo labai įdomu sužinoti, su kokiomis problemomis susiduria žmonės, dėl ko atsiduria šiame skyriuje ir pan. Bet labiausiai patiko pats skyriaus kolektyvas, tiesiog gera atmosfera. Paskutinei praktikai nuo praėjusių metų rugsėjo iki gruodžio mėnesio vėl pasirinkau tą patį Psichiatrijos skyrių. Aš ten taip gerai jaučiausi, gal todėl, kad manimi labai pasitikėjo – ne tik vykdydavau nurodymus, bet ir leisdavo savarankiškai priimti sprendimus, skyriaus vedėjas bei visas personalas geranoriškai daug ką paaiškindavo, pakomentuodavo – tiesiog kreipė dėmesį į būsimą jauną specialistę“, – dėkinga jiems už tai Augustė Sabeckytė.

Atlieka įvairias procedūras

Baigusi Vilniaus kolegiją, Augustė labai apsidžiaugė išgirdusi, kad VšĮ Kėdainių PSPC yra laisva bendrosios praktikos slaugytojos vieta, o gavusi pasiūlymą dirbti Pelėdnagių ambulatorijoje – sutiko. Juk kažkada Pelėdnagiuose ji pati yra gyvenusi, čia gyvena jos tėvai. Šioje ambulatorijoje lankėsi ir kaip pacientė.

Šiandien Augustė dirba registratūroje ir procedūrų kabinete. Pacientams ji matuoja kraujo spaudimą, užrašo elektrokardiogramą, ima veninio ir kapiliarinio kraujo mėginius tyrimams atlikti, skiepija, matuoja pacientų ūgį, svorį ir kt. Sunkiausia, kaip pati prisipažino, kai visas atliekamas procedūras reikia dokumentuoti kompiuteriu.

Ji dėkinga Pelėdnagių ambulatorijos kolektyvui, kuris ją šiltai priėmė, o kai reikia, visuomet padeda, pataria, paaiškina.

Tenka ir su barškučiais pašokti

Paklausta, kaip sekasi bendrauti su pacientais, Augustė teigė, kad pasitaiko įvairių pacientų, priekabesni būna skambinantieji į registratūrą. Jei nėra talonų reikiamai dienai, pasitaiko, kad pacientas pradeda šaukti, tujinti. Ypač vyresnio amžiaus žmonės paskambinę į registratūrą pasakoja, kaip jautėsi anksčiau ir kaip jaučiasi dabar. ,,Jaučiasi, kad žmonėms trūksta bendravimo, atėjusieji labai nori pakalbėti apie anūkus, net savo augintinius“, – pastebėjimais dalijasi naujoji slaugytoja.

Iššūkis Augustei būna tada, kai tenka procedūras atlikti kūdikiams. Tenka ir su barškučiais pašokti, kad tik nuramintų paskiepytą kelių mėnesių kūdikį. Tai ,,sudėtingiausi“ slaugytojos pacientai. Be to, tenka raminti ir tėvus, kai pravirksta jų kūdikis, jie reaguoja labai skaudžiai, tarsi jų kūdikį kankintum, nors būna atliekamas tik profilaktinis skiepijimas.

Ko palinkėtum savo pacientams?

,,Linkiu būti kantriems ir supratingiems registruojantis ir laukiant paslaugos“, – nusišypso A. Sabeckytė.

Panašios naujienos