„Mes neturime kada sėdėti ir nieko neveikti. Turime tiek veiklų, kad vos spėjame iš vieno užsiėmimo į kitą“, – sakė Pelėdnagių bendruomenės centro pirmininkė Virginija Vilkelienė.

Alvina Vyšniauskienė (dešinėje) džiaugėsi sulaukusi naudingų Birutės Šinkūnienės pynimo pamokų.

Alvina Vyšniauskienė (dešinėje) džiaugėsi sulaukusi naudingų Birutės Šinkūnienės pynimo pamokų.

Šiomis dienomis pelėdnagiškiai įgyvendina projektą „Pelėdnagiškių integravimas į bendruomeninį gyvenimą per bendruomenės centro veiklą“. Projektas suteikia galimybių į įvairias veiklas įsitraukti ir mažiesiems, ir suaugusiems bendruomenės nariams.
„Pelėdganiškiai labai bendruomeniški, smalsūs ir nuolat nori užsiėmimų. Mes savo žmones savotiškai išlepinome vis pakviesdami į renginius. Šįkart drauge su patyrusiais meistrais mokėmės piešti ant šilko, su istoriku Vaidu Baniu pažinome savo krašto praeitį, o garsi Kėdainių krašto pynėja Birutė Šinkūnienė dalijasi pynimo iš vytelių paslaptimis. Džiugu, jog į užsiėmimus ateina ir močiutės, ir jų anūkai. Vieni kitiems pataria ir talkina. Smagu mokytis kažko naujo kartu“, – sakė V. Vilkelienė.

Norinčiųjų išmokti pinti Pelėdnagiuose netrūksta.

Norinčiųjų išmokti pinti Pelėdnagiuose netrūksta.

Vien šiais užsiėmimais pelėdnagiškių vasaros veiklos nesibaigs. Netrukus bus organizuota išgyvenimo stovykla su žinomu sveikuoliu Egidijumi Valskiu, o vaikai bus pakviesti į tradicinę vasaros stovyklą. „Aš su bendruomene esu nuo pirmųjų jos veiklos dienų. Kai ką duodu pati kolegoms, ko nežinau, mokausi iš kitų. Labai gerai, kad turime centrą, į kurį galime susirinkti, pabendrauti, pasidalinti patirtimi, pasimokyti. Čia mes neturime kada nuobodžiauti ir neleidžiame sau pramogos – tuščiai senti“, – šypsodamasis sakė Alvina Vyšniauskienė. Moteris džiaugėsi, kad padedama B. Šinkūnienės vėl galėjo atgaivinti pynimo įgūdžius: „Kažkada jaunystėje mokėjau pinti iš vytelių, bet tą užsiėmimą buvau visai numetusi. Per laiką net primiršau, kaip pinti, tačiau dabar pradedu prisiminti pynimą. Manau, kad imsiuosi net kokį krepšelį nusipinti. Jei pavyks, tai ir kitų darbų padarysiu.“
pelednagiai_6757Pelėdnagiškiai džiaugiasi, kad jų sukurtas „Pelėdų kaimas“ tampa vis populiaresnis ir žinomesnis. „Mes sulaukiame vis daugiau ekskursijų. Atvykėliai nori pažinti mūsų bendruomenę, išbandyti įvairias pramogas. Mielai laukiame visų norinčiųjų pažinti Pelėdnagius. Tačiau gyvename ne tik dėl svečių. Mums svarbiausia savų žmonių gerovė“, – sakė V. Vilkelienė.

Panašios naujienos