Kėdainių daugiakultūrį centrą iki vasario pradžios puoš Sigutės Ach miniatiūrų paroda „Pilnaties upių keliai“.

Sigutė Ach noriai dalijo patarimus, kaip išlieti akvareles.

Sigutė Ach noriai dalijo patarimus, kaip išlieti akvareles.

Ši paroda, pasak jos autorės, atostogų paroda. „Ne taip dažnai galiu kurti be įsipareigojimų. Dažniausiai tenka kurti iliustracijas knygoms ar atvirukus bei skirtukus, kuriuos atiduoti leidyklai. O tai, ką noriu daryti ir galėjau padaryti, sukūriau po dvylikos metų pertraukos. Piešiau sau ir į niekur. Tik staiga pamačiau, kad darbų susikaupė labai nemažai ir galiu surengti parodą. Taip mano „Pilnaties upių keliai“ 2014 metų pabaigoje pradėjo kelionę Klaipėdoje ir vis tebekeliauja po Lietuvą“, – apie parodą trumpai sakė S. Ach.

 

Norinčiųjų paimti teptukus į rankas netrūko.

Norinčiųjų paimti teptukus į rankas netrūko.

Žinoma kūrėja neslepia, kad ją džiugina maži dalykai. „Kūryba mane lydi visą gyvenimą. Kai maža būdama paėmiau į rankas pieštuką, taip jo nepaleidžiu iš rankų iki šiol. Kurdama aš dalinuosi tuo, kas mane džiugina ir atrodo g ražu. Kūryba man yra savotiška oazė, kurioje galiu pasislėpti nuo didelio pasaulio. Piešiu tai, ko man reikia, o dar smagiau, kad tie kūriniai pradžiugina ir šalia esančiuosius. Gal kam ir naiviai atrodo avytė su sparnais ar žiedais apipiltas medis, bet man tai – miela, jauku ir šilta. Aš jaučiuosi palaiminta – tarsi gyvenčiau Dievo delnuose“, – šypsojosi Sigutė Ach.

Dailininkė ir pasakų vaikams rašytoja Sigutė Ach juokais vadinama pačia nerimčiausia Lietuvos kūrėja, mat paklausta, ką veikia, šypsodamasi atsako: „Nieko rimto“.

Už tokią iš pirmo žvilgsnio nerimtą, tarsi juokais, netyčia atsiradusią žaismingą kūrybą ši dailininkė Lietuvoje mylima jau daugiau kaip dešimtmetį. Piešti miniatiūras, atvirukus, iliustracijas vaikų knygoms ir rašyti tekstus Sigutė Ach pradėjo 1995 metais.

Kūrybiniam žingsniui ryžosi ir draugiškas Dailės mokyklos mokytojų kolektyvas.

Kūrybiniam žingsniui ryžosi ir draugiškas Dailės mokyklos mokytojų kolektyvas.

Vėliau su savo draugu A. Vereckiu menininkė įkūrė leidyklą „Nieko rimto“ ir į pasaulį išleido daugybę savo pieštų paveikslų reprodukcijų bei įvairių autorių pasakų knygelių, džiuginančių ir vaikų, ir suaugusiųjų širdis. Jos paveikslėlių ir iliustracijų veikėjai – linksmi, sparnuoti, gėlėti gyvuliukai, žvėreliai, augalai, besišypsantys angelėliai…

Savo kūrybinėmis nuotaikomis S. Ach noriai dalijasi su visa Lietuva. „Man Lietuva ne tik Vilnius. Aš mielai keliauju per Lietuvą, susitinku ne tik su vaikais, bet ir suaugusiais, kalbu apie kūrybą, skatinu pačius nebijoti paimti į rankas teptuką ir išlieti jausmus popieriuje. Jau septynerius metus po devynis mėnesius būnu kelyje. Susitikimai, kūrybinės dirbtuvėlės – mano kasdienybė, atnešanti nesibaigiantį džiaugsmą“, – sakė S. Ach.

Susitikime sukurti darbai pradžiugino ne vieną jo kūrėją.

Susitikime sukurti darbai pradžiugino ne vieną jo kūrėją.

Kėdainiečiai taip pat noriai bendravo su Sigute Ach kūrybinėse dirbtuvėlėse: klausinėjo apie spalvų derinius, liejo akvareles, stebėjo kitų kūrybinius bandymus. „Smagu, kad šaltis kūrybiškų kėdainiečių neišgąsdino ir jie gausiai susirinko į susitikimą. Ačiū Kėdainių krašto žmonėms už šiltą priėmimą ir nuoširdumą“, – sakė žinoma kūrėja.

Panašios naujienos