„Esame parengę Babėnų šilo pažintinio tako rekonstrukcijos projektą, tačiau norime jį antram gyvenimui prikelti ne paprastą, bet su intriga. Esame sugalvoję take įrengti retų augalų saleles, tačiau tam reikia aplinkosaugininkų pritarimo“, – svarstant Kėdainių rajono aplinkosaugos problemas sakė Kėdainių miškų urėdijos urėdas Juozas Girinas.

Kėdainių urėdijos urėdas J. Girinas norėtų, kad Babėnuose rekonstruotas pažintinis takas kraštiečius viliotų ir retų augalų kaimynyste.

Kėdainių urėdijos urėdas J. Girinas norėtų, kad Babėnuose rekonstruotas pažintinis takas kraštiečius viliotų ir retų augalų kaimynyste.

Kėdainių miškininkai tako prieigas norėtų paįvairinti saugomais Lietuvos augalais. Pagal planą keturiolikoje salelių būtų atvežta ir pasodinta įvairiose šalies vietose augančių retų augalų. „Toks sumanymas nėra nepagrįstas. Norime, kad takas būtų ne tik puiki pasivaikščiojimo vieta, bet ir pagalbinė priemonė mokiniams pažinti gamtą. Mokytojai galėtų retus augalus vaikams per pamokas parodyti ne tik paveikslėliuose, bet ir atėję į Babėnų šilą. Turime pripažinti, kad retas kuris iš mūsų esame geras gamtos turtų žinovas. Tad gal ir ženkime žingsnį pažinimo link“, – sakė J. Girinas.
Urėdas pasidžiaugė, kad tokiam miškininkų sprendimui pritarimą davė rajono vadovai, dabar reikia sulaukti tik Aplinkos ministerijos klerkų leidimo atsivežti retų augalų. Kol kas vyksta intensyvus susirašinėjimas ir tikslaus atsakymo nėra. Aplinkos ministerijos Saugomų teritorijų strategijos skyriaus vyriausiojo specialisto Tomo Tukačiausko teigimu, tako įrengimui ministerija tikrai neprieštarauja, tačiau retų augalų perkėlimui nepritaria: „Reti augalai turi augti ten, kur auga natūraliai. Jei juos perkelsime į kitą aplinką, jie gali susikryžminti su kitais augalais ir nežinia, kuo tokie eksperimentai pasibaigs. Botanikai retus augalus siūlo stebėti botanikos soduose, o ne dirbtinai pasodintuose mėgėjiškuose darželiuose. Mes galime tik inicijuoti mokslininkus parengti galimų Kėdainiuose auginti retų augalų sąrašą. Tokiam sprendimui pritartume be ginčų.“
Taigi miškininkams teks apsišarvuoti kantrybe – pažintinio tako rekonstrukciją jie gali rengti ir pradėti, o norai jį paįvairinti gali ir likti tik norai.

Panašios naujienos