Nors pirmąjį rugsėjo šeštadienį Lančiūnavos gyventojai ir sakėsi turį įvairių ūkio darbų, tačiau daugelis rado laiko užsukti į bendruomenės centrą, kad pasidžiaugtų įkurtuvėmis. 

Lančiūnavos bendruomenės centro jaunimo erdvėje laiką noriai leidžia net kelių kaimų jaunimas.

Lančiūnavos bendruomenės centro jaunimo erdvėje laiką noriai leidžia net kelių kaimų jaunimas.

Prabėgus metams nuo bendruomenės centro atidarymo jame duris atvėrė jauki jaunimo erdvė.
„Atidarydami bendruomenės centrą turėjome viziją, kad jame lankysis visi lančiūnaviškiai. Laikas parodė, kad aktyvesni buvo vyresnio amžiaus mūsų bendruomenės nariai. Tad suskubome pildyti nišą, kad rastume veiklų ir jaunimui. Ne paslaptis, kad jam reikia žaidimų, vietos diskusijoms. Rankų sudėję nesėdėjome – parašę du projektus juos sėkmingai įgyvendinome ir šiandien visus kviečiame į jaunimo erdvės atidarymą. Joje pačių jaunuolių paprašyti žaidimai, partogūs baldai, televizorius. Dar iki oficialaus atidarymo turėjome keletą susibėgimų, tai visi labai patenkinti, kad atsirado vieta jaunimui turiningai leisti laiką“, – sakė Lančiūnavos bendruomenės centro projektų vadovė Jolanta Vasilienė.

Jolanta Vasilienė įsitikinusi, kad jaunimo erdvė tuščia nebus.

Jolanta Vasilienė įsitikinusi, kad jaunimo erdvė tuščia nebus.

Pasak aktyvių lančiūnaviškių, įgyvendinti sumanymus jiems pavyksta ne tik projektų, bet ir dosnių ūkininkų dėka. „Savo krašte turime puikius ūkininkus Vidmantą Kvedarą, Vidmantą Girdzijauską, Alfonsą ir Vilmantą Galinius, Danutę Rutkauskienę. Jie padeda ir renginius suorganizuoti, ir projektus papildo“, – gražia draugyste su ūkininkais džiaugėsi J. Vasilienė.
Lančiūnavos bendruomenė vienija keturis kaimus: Lančiūnavą, Stasynę, Rudžius ir Būdus. „Tikrai turime daug šaunių veiklių žmonių, kurie nenori sėdėti užsidarę namuose, o renkasi į užsiėmimus, prašo organizuoti renginius, susitikimus. Džiaugiamės ir jaunimu. Tačiau jie labiau pasyvesni negu vyresnieji mūsų bendruomenės nariai. Jaunimui reikia iniciatorių, kad užvestų, paragintų, įsuktų į veiklas. Gerai, kad savo kaime turime kultūros darbuotoją, tai tikrai puoselėjame kultūrą“, – sakė J. Vasilienė.

Erikas ir Vitalijus dar iki oficialių įkurtuvių pamėgo lankytis jaunimo erdvėje.

Erikas ir Vitalijus dar iki oficialių įkurtuvių pamėgo lankytis jaunimo erdvėje.

O jaunimas labiausiai džiaugiasi, jog susibūrė į klubą „Polėkis“ ir dabar sėkmingai planuoja jo veiklą. „Tikrai smagu, kad bendruomenė rado noro aktyvinti jaunimą. Kaime netrūksta jaunimo. Labai pamėgome bendruomenės centrą, o dabar, kai atidaroma jaunimo erdvė, tai jame gyvybė verda kiekvieną popietę“, – sakė lančiūnaviškis Erikas. Jam pritarė ir Vitalijus: „Labai smagu atbėgti į centrą ir pažaisti. Jau rengiame biliardo turnyrus tarp savų narių. Galbūt ir rajonines varžybas suorganizuosime.“

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.