Gatvėse daugėja elektrinių paspirtukų. Deja, jų vairuotojai ne visada elgiasi atsakingai – vežasi kartu vaikus ar draugus, važiuodami keliu nedėvi šalmo, kalba telefonu, būna išgėrę arba viršija leistiną greitį, todėl susižaloja patys, susiduria su automobiliais ar partrenkia šaligatviais einančius pėsčiuosius.

Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, eismo įvykių skaičius, kuriuose dalyvauja elektrinių paspirtukų vairuotojai, didėja eksponentiniu greičiu: 2018 m. fiksuota 14 eismo įvykių, 2019 m. – 64, 2020 m. – 99, 2021 m. – 202, o per šių metų I ketvirtį užfiksuoti 82 eismo įvykiai. Atitinkamai didėjo ir sužeistų žmonių skaičius: 2018 m. sužeista 14 žmonių, 2019 m. – 67, 2020 m. – 101, 2021 m. – 209, o šiemet per I ketvirtį sužeisti 88 žmonės. Pora atvejų 2020 m. baigėsi žmonių žūtimi.

Šaligatviais lekia „su vėjeliu“

Lietuvos kelių policijos tarnybos fiksuojami duomenys byloja, kad paspirtukininkai neretai kelia grėsmę ir pėsčiųjų saugumui, todėl primena, kokiu greičiu reikėtų važiuoti.

„Dviračio ar elektrinio paspirtuko vairuotojas, judėdamas kelkraščiu, pėsčiųjų ir dviračių taku, šaligatviu, privalo duoti kelią pėstiesiems ir neturi jiems niekaip trukdyti ar juo labiau kelti pavojaus. Pro pėsčiąjį važiuojant reikia pristabdyti ir važiuoti 3–7 km/val. greičiu, kuris yra artimas pėsčiojo judėjimo greičiui, ir palikti saugų tarpą iš šono. Dviračio ar elektrinio paspirtuko vairuotojas visada turi pasirinkti saugų greitį bei atstumą ir iki pėsčiojo, ir iki kitos transporto priemonės.

Dviračių bei elektrinių paspirtukų vairuotojams primename, kad jie yra viešojo judėjimo dalyviai, kuriems galioja nustatytos taisyklės, o už jų nesilaikymą skiriamos baudos“, – teigia kelių policijos tarnybos atstovė.

LKPT inf.