Nors policijos pareigūnai nuolat primena gyventojams apie sukčių atakas, žmonės vis dar užkimba ant sukčių kabliuko. Penktadienio vakarą,  apie 19.30 val. Krakių seniūnijos gyventojai (gim. 1998 m.), gavus SMS žinutę su nuoroda ir suvedus elektroninės bankininkystės duomenis, iš jos banko sąskaitos buvo nuskaičiuota 280 eurų.

Ši moteris, kaip teigia pareigūnai, atsipirko palyginti nedideliais nuostoliais, nes būna nemažai atvejų, kai sukčiai iš žmonių išvilioja net ir po keliasdešimt tūkstančių eurų.

Sukčiai atakuoja įvairiausiais būdais

Policijos virtualus patrulis kone kasdien informuoja apie naujus sukčiavimo internete būdus – gyventojai gauna SMS žinutes arba el. laiškus, kuriuos, neva siunčia Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), Sodra, Lietuvos paštas, kuris nors šalies bankas ar net teismai bei policija. Tuose laiškuose pranešama apie neva užstrigusią siuntą, išrašytą baudą ar įsiskolinimą, nurodoma paspausti atsiųstą nuorodą, sumokėti kokią nors sumą arba suvesti prisijungimo prie internetinės bankininkystės ar kitus asmeninius duomenis. JOKIU BŪDU to nedarykite.

Pareigūnai pataria visada atidžiai perskaityti atsiųstą informaciją ir neskubėti imtis veiksmų. Jei tekste pastebite gramatinių klaidų, nurodytas keistas svetainės adresas arba siuntėjo telefono numeris yra su užsienio šalies kodu (ne +370), greičiausiai, tai yra sukčiai. Svarbu žinoti kad joks bankas ar kita valstybinė institucija niekada nesiunčia elektroninių laiškų ar SMS žinučių su prašymu aktyvuoti atsiųstą nuorodą, nurodyti savo asmens kodą, suvesti mokėjimo kortelių, prisijungimo prie elektroninės bankininkystės duomenis, niekada nebūna nuorodų į tiesioginius mokėjimus. Gavę įtartinus laiškus, visada galite paskambinti tiesiogiai bankui ar kitai institucijai, ir pasiteirauti, ar tikrai Jums buvo siųsta informacija apie įsiskolinimą, paskirtą baudą ar užstrigusią siuntą.

Bet, visgi, jeigu paspaudėte nuorodą ir nukentėjote nuo sukčių, kuo skubiau praneškite policijai naudojantis elektroninių paslaugų portalu www.epolicija.lt, ir būtinai susisiekite su banku, kad atliktas pinigines operacijas sustabdytų.

Užgrobia ir paskyras, sukuria netikras svetaines

Policijos pareigūnai įspėja, kad net jei ir gavote Facebook’e žinutę iš draugo su prašymu paskolinti pinigų, neskubėkite pervesti pinigų.

„Pastaruoju metu socialiniuose tinkluose padaugėjo atvejų, kai iš pavogtų anketų sukčiai rašo draugams ir prašo paskolinti pinigų. Jeigu gavai tokį prašymą, visada pasitikrink ar tikrai rašo tavo draugas, paskambink jam ar parašyk trumpąją žinutę.

Sukčiai niekada nenustoja ieškoti naujų būdų kaip mus apgauti, išvilioti pinigus ar asmens duomenis. Būkime budrūs ir netapkime jų aukomis! 

Gavote SMS žinutę iš siuntų tarnybos, kad neatnaujinus adreso per 12 valandų jūsų siunta bus gražinta į niekieno žemę? Ir dar paprašė truputį informacijos apie jus ir jūsų banko kortelę? Žinokite, kad tai yra sukčiai!

Suvedus prašomą informaciją, viskas kas gali atsitikti per 12 valandų, tai ištuštėti jūsų banko sąskaita. Niekam niekada neatskleiskite savo duomenų!

Gana dažnai internetiniai sukčiai sukuria ir gana tikroviškai atrodančias mokesčių inspekcijos, siuntų tarnybos ar pašto svetaines, tad vartotojai visada turi būti atidūs. Jei patys negebate identifikuoti, ar svetainė yra tikra, paprašykite savo artimųjų arba kaimynų pagalbos“, – įspėja policijos pareigūnai.

,,Kėdainių mugės“, virtualaus policijos patrulio  ir Kauno AVPK inf.

Asociatyvi nuotr.