Lietuvos viešosios geležinkelių infrastruktūros tinklą valdanti įmonė „LTG Infra“ toliau kuria žaliąsias erdves šalia geležinkelio.

Kėdainiuose, J. Biliūno gatvėje, šalia kurios driekiasi geležinkelio arterija Vilnius–Klaipėda, daugiau nei vieno hektaro sklype pasodinti 135 želdiniai.

„Žaliausio transporto – geležinkelių – infrastruktūra privalo būti ne tik saugi bei funkcionali, tačiau ir draugiška aplinkai, tvari. Žaliosios erdvės – natūraliausias būdas mažinti traukinių skleidžiamą triukšmą arčiausiai geležinkelio gyvenantiems Kėdainių gyventojams, o keleiviams – gražesnis kraštovaizdis pro traukinio langus“, – sako Arvydas Dveilys, „LTG Infra“ Techninės priežiūros vadovas.

Pasak A. Dveilio, dar viena žaliųjų erdvių nauda – švelninama klimato kaita, nes želdiniai įsisavina į aplinką išmetamą anglies dvideginį (CO2), todėl mažėja aplinkos tarša. Skaičiuojama, kad vienas medis vidutiniškai per metus sugeria apie 10 kg CO2.

Iš viso J. Biliūno g. šalia geležinkelio bus pasodinti 135 dekoratyviniai medžiai ir krūmai – serbinės eglės, juodosios pušys, europiniai maumedžiai ir pūsleniai putinalapiai. Želdinių aukštis siekia nuo 1,3 iki 3 m.

Žaliųjų erdvių įveisimo ir atkūrimo darbų metu šalinami medžiai ir krūmai, menkavertė medėjanti augalija, žuvę, sausi ar intensyviai džiūstantys medžiai, keliantys grėsmę saugiam traukinių eismui. Jų vietoje, atsižvelgus į augavietes ir jų individualias savybes, bus sodinami nauji medžiai ir krūmai, kurie suformuos akiai patrauklią, tankią žalią zoną.

Per šiuos metus „LTG Infra“ šalia geležinkelio visoje Lietuvoje pasodino daugiau nei 20 tūkst. želdinių.

Panašios naujienos