„Šį kartą ji kitokia, kupina nerimo, liūdesio ir jautrių išgyvenimų dėl įvykių Ukrainoje. Negalime užsimerkti, negalime būti abejingi, todėl šiandien visi esame kaip kumštis vieningi ir pasiruošę padėti. 

Laisvė laisvė laisvė.

Žodis, kurio reikšmė daugeliui buvo tarsi  savaime suprantamas dalykas, o šiandien jis įgavo daug didesnę ir svarbesnę prasmę“, – taip kovo 10 dieną Akademijos kultūros centre organizuotą renginį „Gieda paukštis virs mūsų“ pradėjo renginio vedėja floristė Indrė Dambrauskienė.

Prieš šventę Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centras, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba ir Akademijos kultūros centras pakvietė į Ukrainos palaikymo akciją. Į kultūros centro aikštę susirinkusiųjų rankose gausu Lietuvos ir Ukrainos atributikos. Palaikymo akcijos metu žodį tarė LAMMC direktorius dr. Gintaras Brazauskas, Akademijos kultūros centro direktorė Žydronė Smulskienė, LŽŪKT Plėtros padalinio vadovas Rimtautas Petraitis. Priminta apie Akademijoje gyvenančius ir dirbančius ukrainiečius, asmenis, iš sodybos neseniai išvykusius ginti gimtinės. Institucijų vadovai kvietė mylėti savo artimą, savo šalį ir tautą, vienytis su kovojančia Ukraina ir mintimis, ir konkrečiais darbais.

2022 metais Dotnuvos kraštas mini garbingą 650-ąjį jubiliejų. Ta proga buvo apdovanoti Dotnuvos kraštui nusipelnę žmonės.

Minint Nepriklausomybės atkūrimo dieną kviesta pabūti drauge, padėkoti mėgėjų meno kolektyvams, sutelkusiems kūrybai ir tėvynės meilės išraiškai. „Po pandemijos tokį gausų būrį dotnuvių ir svečių matome pirmą kartą. Salė pilna viltingų akių, širdis nežino, kaip džiaugtis. Pasirodo, ši diena mus ypač suvienijo“, – į susirinkusiuosius kreipėsi Akademijos kultūros centro direktorė Žydronė Smulskienė.

Dotnuvos krašto bendruomenė – veikli, pilietiška ir kūrybinga. Tai įrodė „Metų dotnuvio“ rinkimai. 2022 metais Dotnuvos kraštas mini garbingą 650-ąjį jubiliejų. Ta proga Dotnuvos seniūnija kartu su Akademijos kultūros centru nusprendė apdovanoti Dotnuvos kraštui nusipelniusius žmones.

Kraštiečiai galėjo siūlyti, jų nuomone, labiausiai Dotnuvos kraštui nusipelniusius žmones. Seniūnas Modestas Tvaravičius, teikdamas apdovanojimus, pažymėjo, kad mūsų kraštas gali didžiuotis čia gyvenančiomis ir dirbančiomis asmenybėmis, kuriančiomis mūsų krašto istoriją ir sutvirtinančiomis tapatumą.

Metų dotnuviais paskelbti trys asmenys. RYTAS TAMAŠAUSKAS iš Akademijos – kraštotyrininkas, svetainės dotnuviai.lt įkūrėjas, Kėdainių krašto vardyno tyrėjas ir populiarintojas.

Buvusi ilgametė Vainotiškių bendruomenės pirmininkė ELENA PURAUSKIENĖ – žinoma visuomenininkė, tradicijų puoselėtoja ir Dotnuvos krašto garsintoja.

JONAS BALANDIS – aktyvus Dotnuvos kraštotyrininkas, dailininkas ir bendruomenininkas. 

Gimtoji kalba neatsiejama nuo laisvės ja kalbėti, puoselėti ir ja didžiuotis. Akademijos kultūros centro feisbuko paskyroje buvo paskelbtos populiariausio praeitų metų lietuviško žodžio varžytuvės. Šiose varžytuvėse „rungėsi“ daugiau kaip 70 žodžių. Pasak idėjos sumanytojos Žydronės Smulskienės, nugalėjo žodis SVEIKATA.

Akademijos kultūros centro informacija ir nuotraukos

Panašios naujienos