Kėdainių rajono savivaldybėje paskelbta gripo epidemija. Toks sprendimas priimtas gavus  informaciją iš Vyriausybės sudaryto Valstybės ekstremaliųjų situacijų centro.


Svarbiausia, kad rajono asmens sveikatos priežiūros įstaigose būtų pertvarkyti besikreipiančių ligonių srautai ir karščiuojantys ligoniai būtų priimti atskirai nuo kitų ligonių.

Stacionaruose uždrausti ligonių lankymą, apriboti planinių operacijų skaičių ir planine tvarka hospitalizuojamų ligonių skaičių. Organizuoti papildomas vietas susirgusiųjų hospitalizacijai. Medicinos personalui dirbti dėvint asmens apsaugos priemones, skirtas apsisaugoti nuo kvėpavimo takų virusinių infekcijų. Organizuoti nedarbingumo išdavimą.

Vaikų ugdymo įstaigų vadovai turi stebėti ir registruoti vaikų ugdymo įstaigų lankomumą. Kasmet gripo sezono metu (nuo 40 iki 20 kalendorinės metų savaitės imtinai) kiekvieną pirmadienį surinkti ir įvertinti informaciją apie neatvykusių mokinių skaičių pagal mokymosi klases.

Paskelbus gripo epidemiją, informaciją apie neatvykusius mokinius rinkti kiekvieną dieną ir teikti Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriui.


Imtis gripo plitimą ribojančias priemones vaikų ugdymo įstaigoje:

  • Spręsti dėl pamokų, darbo, užsiėmimų nutraukimo bendrojo lavinimo mokyklose ir organizuotuose kolektyvuose, sergamumui esant 20 % ir daugiau;
  • Informuoti mokinių tėvus (globėjus), kad vaikui susirgus gripu ar ūmia viršutinių kvėpavimo takų infekcija, jei apie tai praneštų klasės;
  • Į kolektyvus nepriimti sergančiųjų (rekomenduoti jiems pasilikti namuose ir kreiptis į gydytojus);
  • Atsisakyti renginių organizavimo (gripo epidemijos metu rekomenduojama visus renginius atidėti iki epidemijos pabaigos);
  • Sustiprinti patalpų vėdinimą, valymą drėgnu būdu, naudoti dezinfekcines priemones;
  • Sudaryti sąlygas ugdymo įstaigoje dažnai plauti rankas su  muilu.

Globos namams ir kitoms socialines paslaugas teikiančioms įstaigoms pasirūpinti personalu, kuris kontaktuoja su sergančiais gripu,  dirbti dėvint asmens apsaugos priemones, skirtas apsisaugoti nuo kvėpavimo takų virusinių infekcijų, laikytis asmens higienos. Įstaigos darbuotojams, kuriems pasireiškia gripo ar ūminės viršutinių kvėpavimo takų infekcijos požymiai, laikinai nekontaktuoti su pacientais ar įstaigos globotiniais. Stacionariose socialinių paslaugų įstaigose riboti globojamų asmenų lankymą, o asmenims su katariniais reiškiniais neleisti lankyti įstaigose gyvenančių asmenų. Sustiprinti patalpų higiena ir vėdinimą.

Renginių organizatoriai turi atsakingai nuspręsti dėl suplanuotų renginių, vyksiančių uždarose patalpose, atšaukimo arba nukėlimo. Nusprendus organizuoti renginius uždarose patalpose, užtikrinti gripo prevencijos priemonių laikymąsi ir vykdymą. Neorganizuoti naujų renginių iki gripo epidemijos pabaigos paskelbimo. Skleisti informaciją apie profilaktines apsisaugojimo priemones.

Primename gyventojams be reikalo nevykti į gydymo įstaigas, nedalyvauti masiniuose renginiuose. Pasijutę blogai ir ypač jei neseniai lankėtės teritorijose, kur yra išplitęs koronavirusas, kuo skubiau skambinkite trumpuoju numeriu 112.

Pasijutę blogai ir ypač jei neseniai lankėtės teritorijose, kur yra išplitęs koronavirusas, kuo skubiau skambinkite trumpuoju numeriu 112. Didesnis pavojus ir rizika susirgti yra vyresniems žmonėms, nėščioms moterims ir sergantiesiems lėtinėmis ligonis.