„Mažojo Princo“ dirbtuvėlėse vaikai dėliojo mozaiką iš sagų.

Maždaug trisdešimt mažųjų kėdainiečių septynias vasaros dienas praleido nenuobodžiaudami – jie dalyvavo vasaros poilsio ir užimtumo stovykloje „Saulės rojus“.

Pasak šio vaikų užimtumui skirto projekto vadovės Jolantos Paukštienės, stovyklėlę finansavo rajono savivaldybė, o šv. Juozapo parapija maloniai suteikė patalpas susiburti vaikams, vadovams ir savanoriams. Veiklos netrūko: mažieji kėdainiečiai net dvi dienas iškylavo Josvainiuose, keliavo į Ventės ragą, pakeliui aplankydami Panemunės pilis ir piliakalnius, pasimelsdami bažnytėlėse.

Turiu pagirti puikią savanorių komandą – jie dirbo su atsidavimu ir nuoširdžiai. Sulaukėme ir naujų pagalbininkų, jie mums tapo tikru atradimu“, – džiaugėsi pašnekovė.

O stovyklos savanorė, Šviesiosios gimnazijos vienuoliktokė Saulė Balsytė sakė nesitikėjusi sutikti tiek daug gerų ir nuoširdžių žmonių vienoje vietoje. „Tai nuostabi patirtis. Man patinka savanorystės idėja – be atlygio dalintis tuo, ką turi su kitais. Man patinka dalintis savo patirtimi su vaikais, padėti kitiems ir sulaukti abipusio ryšio“, – atviravo mergina. Pasak jos, stovyklavę vaikai yra draugiški ir kultūringi, noriai bendraujantys, o ir dešimties savanorių komanda esanti stipri.

Na, o vaikai neslėpė, kad jiems smagiausios buvo išvykos į Ventės ragą, maudynės Šušvės upėje Josvainiuose. „Nesigailime, kad čia praleidome laiką“, – tvirtino būrys stovyklautojų: Danielė, Skaistė, Miglė, Kamilė, Jefimas.

Prieš stovyklos uždarymą šv. Juozapo parapijos salėje vaikams užsiėmimą surengė ir Šv. Kazimiero ordino Kėdainių komtūrija, pakvietusi stovyklautojus ir visus norinčius vaikučius į Mažojo Princo dirbtuvėlių užsiėmimą „Vasaros mozaika“.

Vaikai iš sagų dėliojo paveikslėlius, kuriuos vėliau parsinešė namo ir padovanojo tėveliams. Jiems padėjo ir patarė šv. Kazimiero ordino narės J. Paukštienė, Vida Vaičiūnienė, Aida Butkienė, Danguolė Špokienė.

Kėdainių komtūrija Mažojo Princo dirbtuvėles atidaro kartą per mėnesį, pasiūlydama įvairių užsiėmimų šeimoms, auginančioms vaikučius. Praėjusį mėnesį vaikai gamino aitvarus, o gegužę turiningą ekskursiją po Kėdainių muziejus buvo surengusi ordino narė, istorikė Audronė Pečiulytė.

Panašios naujienos