Šiemet miškuose – neįtikėtina grybų gausa. Todėl į miškus plūsta ir jauni, ir pagyvenę. Deja, vis dar pasitaiko atvejų, kai žmonės grybaudami paklysta. Vienas tokių įvykių Kėdainių rajone buvo praėjusią savaitę.

Kaip informavoKauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Reda Zarauskienė, rugsėjo 14 d. 20.20 val. gautas pranešimas, kad Kėdainių r., Pūstelninkų k., esančiame miške pasiklydo moteris (gim. 1956 m.). Moteris į mišką išėjo apie 14 val., į namus ji negrįžo net ir pradėjus temti.

Iš moters artimųjų sulaukę pagalbos prašymo, policijos pareigūnai vykdė paklydusiosios paiešką. Joje dalyvavo Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai, taip pat talkino pareigūnai iš Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato, buvo atvykęs ir kinologas su tarnybiniu šunimi, taip pat buvo iškelti du bepiločiai orlaiviai. Kadangi paieška vyko naktį, todėl savanoriai nebuvo pasitelkti.

Rugsėjo 15-osios rytą moteris rasta gyva ir sveika, tačiau, kad būtų galima pargabenti ją į namus, policijos pareigūnams prireikė ugniagesių gelbėtojų pagalbos.

Į pagalbą suskubo ugniagesiai

„Rugsėjo 15-osios rytą, apie 09.45 val. iš policijos komisariato gautas pranešimas, kad Josvainių sen., Josvainių miške reikalinga pagalba iš miško per upelį pargabenti pasiklydusią moterį. Po pusvalandžio Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai jau atvyko prie miško. Tiesa, jiems teko mišku su gelbėjimo rogėmis eiti apie kilometrą, kol pasiekė vietą, kurioje buvo moteris. Ji gelbėjimo rogėmis per upelį buvo perkelta į kitą krantą ir iš miško palydėta į palaukę, kur jos laukė atvykę giminaičiai“, – pranešė ugniagesių atstovė spaudai Džiuginta Vaitkevičienė.

Miške buvo pasiklydęs ir vyras

„Kėdainių mugė“ jau rašė, kad rugpjūčio 16 d. Kėdainių rajone, Krakių seniūnijos miške buvo pasiklydęs 65-erių metų vyras. Naktį jis praleido miške. Policija jį rado tik kitą dieną.

Tąkart, vyras grybauti buvo išvykęs motoroleriu, su savimi neturėjo mobiliojo telefono. Vyro pasigedę artimieji ėmė jo ieškoti, tačiau aptiko tik jo motorolerį, tada buvo kreiptasi pagalbos į policiją. Kadangi vyras buvo sunkiai vaikštantis ir turėjo sveikatos problemų, nedelsiant buvo paskelbta jo paieška, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai.

Deja, sutemus, paieškos buvo bevaisės. Vyro nerado ir į pagalbą atskubėjęs tarnybinis šuo, nepadėjo ir bepilotis orlaivis su termovizoriumi.

Pasiklydęs grybautojas rastas tik kitos dienos vidurdienį. Laimei, miške visą naktį praleidusiam vyrui nieko blogo nenutiko. Jį aptikti padėjo kiti miške tuo metu buvę grybautojai.

Prašo nepamesti galvos dėl grybų ir nerizikuoti

Pareigūnai pastebi nerimą keliančias tendencijas – miškuose neretai pasiklysta vyresnio amžiaus žmonės, kurie neįvertina savo sveikatos ir jėgų, nueina per toli nuo kelio, o panaši aplinka suklaidina, tad patiems rasti išėjimą tampa ypač sunku.

Rūpindamiesi gyventojų saugumu bei sveikata, Kauno apskrities policijos pareigūnai vykstantiems grybauti primena, jog reikėtų pasirūpinti ne tik krepšiais grybams, bet ir mobiliojo ryšio telefonu, pasitikrinti, ar jis įkrautas, ypač svarbu, kad vyresni žmonės nepamirštų būtinų ir kasdien vartojamų vaistų.

Taip pat gyventojai raginami dėvėti ryškesnę aprangą, su savimi turėti švilpuką ir visada susitarti dėl tikslios susitikimo vietos, jei išvyksta grybauti ne vieni. Jei tai daryti žada vieni, nepamiršti apie kuo tikslesnę vietą, į kurią išvyksta, informuoti artimuosius. Policijos pareigūnai rekomenduoja miško lankytojams rinktis kuo geriau pažįstamas vietoves. Jeigu žmonės sumano grybauti nepažįstamuose miškuose, nenukrypti toli nuo kelio arba vaikštinėti ne po vieną, kad būtų lengviau orientuotis.

Kėdainių mugės“, Kauno PGV, Kauno apskr. VPK inf.

Asociatyvi nuotr.