Kėdainių Rotary klubui oficialiai vadovauti pradėjo Algis Štuikys. SEB banko Kėdainių skyriaus vadovas klubo prezidento regalijas perėmė iš metus vyriškai organizacijai vadovavusio Jono Talmanto.

Jonas Talmantas (kairėje) Rotary klubo regalijas perdavė Algiui Štuikiui.

Jonas Talmantas (kairėje) Rotary klubo regalijas perdavė Algiui Štuikiui.

A. Šuikys tapo aštuonioliktuoju klubo prezidentu. „Rotary klubo veikloje dalyvauju nuo 2009-ųjų. Manau, jog mūsų klubui reikia atsinaujinimo. Kadangi klubo prezidentai rotacijos principu keičiasi kas vienerius metus, tai per tokį trumpą laiką labai ypatingų projektų įgyvendinti nespėjame. Mano tikslas – stiprinti klubą. Labai būtų smagu, jei į jo gretas įsijungtų jaunų vyrų, o jei broliai pritars, priimtume ir moterų. Savaime suprantama, jog aš stengsiuosi tęsti pradėtus darbus, tarp kurių svarbiausia – padėti sunkiau gyvenantiems. Būtų šaunu, jei pagaliau iš mirties taško pajudintume norus užmegzti tarptautinį bendradarbiavimą. Vis garsiau pakalbame, kad įgyvendindami kokį tarptautinį projektą sugebėtume inicijuoti ir pastatyti Kėdainiuose paminklą Nobelio premijos laureatui Česlavui Milošui“, – sakė naujasis Kėdainių Rotary klubo prezidentas.

Kėdainių Rotary klube – veiklūs vyrai, negailintys laiko ir dėmesio tiems, kam reikalinga pagalba.

Kėdainių Rotary klube – veiklūs vyrai, negailintys laiko ir dėmesio tiems, kam reikalinga pagalba.

Metus laiko Kėdainių rotariečiams vadovavęs J. Talmantas sakė, kad visuomeninė veikla nėra tokia paprasta, kaip daugeliui atrodo: „Metai tikrai buvo sunkūs. Kadangi esu labai užimtas žmogus, tai dar vienos pareigos atėmė nemažai laiko. Mes tęsėme pradėtus darbus, padėjome tiems, kas gyvena sunkiau. Juk rotariečiai vadovaujasi principu „Dalintis su tais, kam sunku“. Labdaringa veikla reikalauja itin daug laiko: reikia surinkti gausybę informacijos, ją susisteminti, vėliau ją apsvarstyti ir priimti sprendimus, kam ir kaip padėti. Džiaugiamės, kad brolio Stasio Skaumino paprašyti padėjome vienai cukriniu diabetu sergančiai mergaitei. Jai nupirkome modernią insulino pompą. Dabar jaunos merginos gyvenimas tapo lengvesnis gyvenant su klastinga liga.“

Atsigręžęs atgal J. Talmantas neslėpė, jog vien darbingų vyrų kompanija negali nuveikti visų darbų, ką suplanuoja. „Vis dažniau tarp rotariečių pasigirsta kalbų, kad reikia daugiau mišrių klubų. Vyrai turi puikių idėjų, bet jie nėra tokie geri sumanymų realizatoriai kaip moterys. Tad mišrūs klubai duotų daugiau vaisių negu vien vyriški. Laikas galvoti apie rimtas permainas. Pasaulyje tarp rotariečių daug senjorų. Patirtis rodo, kad darbą ir visuomeninę veiklą suderinti nėra lengva, todėl norime plėsti klubą, kad būtų lengviau pasidalinti pareigomis ir darbais“, – sakė J. Talmantas.

Pastarieji metai Kėdainių rotariečiams buvo gana aktyvūs: jie rengė įvairius susitikimus, vyko į pažintines išvykas, vykdė labdaringą veiklą.

Septynioliktąjį gimtadienį atšventusiame Kėdainių Rotary klube šiuo metu yra 21 narys.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.