Pašėtės kaime kilusiame pragaištingame gaisre žuvo 76 metų namo šeimininkas Algis Z. Medinis namas supleškėjo iki pamatų. 

Iš medinio namo liko tik nuodėgulių krūva.

Iš medinio namo liko tik nuodėgulių krūva.

Užgesinus liepsnas ir pradėjus tvarkyti gaisravietę, namo koridoriuje rastas sukniubusio vyro kūnas.
Bandė gelbėtis
Gaisras kilo naktį iš antradienio į trečiadienį – pusvalandis po vidurnakčio bendruoju pagalbos telefonu gautas pranešimas dėl gaisro tolimame Pašėtės kaime. Gesinti gaisro atvyko gausios ugniagesių pajėgos: Kėdainių, Šėtos, Pagirių ugniagesių komandos, į pagalbą atskubėjo ir Kauno ugniagesiai. Atvykus pajėgoms, namas jau liepsnojo atvira ugnimi.

Kol kas keliamos dvi
pagrindinės gaisro priežastys – neatsargus rūkymas bei elektros instaliacijos gedimas. „Pirminiais duomenimis, tyčinio padegimo neįtariame“, – sakė Virginijus Stogevičius, Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas.
Pagal kūno radimo vietą ir poziciją, spėjama, kad vyras gaisro metu nemiegojo, tačiau bandė gelbėtis.

Pragaištingo gaisro metu žuvo name gyvenęs Algis. Z.

Pragaištingo gaisro metu žuvo name gyvenęs Algis. Z.

Pagalbą iškvietė artimiausi kaimynai
Prie pat kelio įsikūrusi sodyba iš abiejų pusių ribojasi su kaimynų sklypais. Kaimynai ir iškvietė pagalbą.
„Pagalbą iškvietė gretimoje sodyboje gyvenanti moteris. Ji mane pakėlė sušukusi, kad „Algis dega!“. Ant kojų sukilo ir visas kaimas“, – pasakojo gretimais gyvenanti moteris, dar sunkiai galinti patikėti, kad neteko kaimyno.
„Jis buvo truputį išgeriantis, mėgėjas ir parūkyti. Tačiau gerdavo vienas, nesikviesdavo jokių kompanijų, o išgėręs būdavo ramus. Turėjo sugyventinę, Šėtoje gyveno jo brolis“, – pasakojo kaimynė.
Kaime gyvenęs vyras ūkiškai negyveno. „Jis gyvulių neaugino. Turėjo tik mylimą šuniuką, kurį prižiūrėdavo. Tačiau šunelį vos prieš kelias dienas, sekmadienį, partrenkė automobilis. Dabar išėjo ir jis pats…“ – galva palingavo kaimynė.

Kaltininkai – alkoholis ir cigaretė
Pirmąja šių metų gaisro auka tapo 49 metų Jankūnų kaimo (Pernaravos sen.) gyventojas Antanas Č. Gaisro priežastis – neatsargus rūkymas, mat velionis buvo ne tik mėgėjas patraukti dūmą, bet ir išgerti. Medinis namas supleškėjo iki pamatų, jį telikę tik nugriauti. Žurnalistų kalbinta mirusiojo Antano Č. sugyventinė Violeta Č., žiūrėdama į nuodėguliais virtusią sodybą, tarstelėjo: „Ši vieta kažkokia nelaiminga. Šioje sodyboje tai – jau septintoji auka.“