Tradiciškai per Visų Šventųjų dienos ir Vėlinių ilgąjį laikotarpį visi skubame į kapines pagerbti ir prisiminti tų, kuriuos išlydėjome amžinojo poilsio. Šią ypatingą dieną Kauno gyventojai ir miesto svečiai kviečiami prisijungti ir uždegti daugiau nei 3 000 žvakučių.

Lapkričio 1 d. Kauno centre esantį ruožą nuo Kauno Laisvės alėjos fontano iki Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios (Soboro) sušildys 1 500 žvakučių, skirtų Visų Šventųjų dienai paminėti.

„Sielų upė“ – tai Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Kauno fakultete (VU SA KnF) organizuojamas renginys, kurio metu miestu teka tūkstančiai širdį šildančių ir išėjusiems atminti žvakių šviesų.

Kauniečiai ir miesto svečiai kviečiami prisidėti ir uždegti žvakutę šią ypatingą dieną. Šis renginys vyks lapkričio 1 d. nuo 18 iki 21 val., o prie Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios praeiviai galės pasiklausyti gyvos muzikos“, – komentavo Erika Monstavičiūtė, VU SA KnF Organizacinės srities koordinatorė.

Organizatoriai, siekdami sumažinti neigiamą poveikį aplinkai, skatina nesinešti savo žvakučių ir pasinaudoti pastatytais stendais, kuriuose kiekvienas norintis galės gauti žvakutę ir ją uždegti. Tai suteiks progą visiems prisidėti prie tako tiesimo. Užtikrinant tvarumą, po renginio organizatoriai ir savanoriai surinks žvakutes ir jos bus saugomos kitų metų renginiui.

Idėja organizuoti „Sielų upę“ kilo dar 2002 m. Renginio iniciatorė buvo VU SA KnF Kultūros vadybos studijų programos studentė Agnė Januškevičiūtė. Pirmaisiais savo gyvavimo metais iniciatyva vyko tik fakulteto teritorijoje.

Bėgant metams žvakių upė persikėlė į Kauno gatves, tekėjo ir Rotušės aikštėje, ir Vilniaus gatvėje, ir Laisvės alėjoje. Renginys kasmet pritraukdavo vis daugiau miestiečių, todėl 2008 m. Kauno fakulteto Studentų atstovybės prezidentui Algirdui Kvikliui Kauno meras įteikė Gerumo kristalą.

2020 m. dėl pandemijos grėsmės „Sielų upės“ tradicija tęsėsi VU SA KnF socialinių tinklų paskyrose.

2021 m. renginys sugrįžto į Kauno erdves, tačiau kiek pakitęs – parafino žvakės pakeistos į tvarias ir ilgaamžes šviesos diodų (LED) žvakes.

Kaune esantys atsisveikinimo namai „Rekviem Kaunas“ antrus metus iš eilės kviečia Kauno ir kitų miestų gyventojus uždegti žvakutę ne tik ant artimojo kapo, bet ir ant netoli esančių pamirštų ar apleistų kapaviečių.

Šiais metais „Rekviem Kaunas“ atstovai tikisi išdalyti 1 600 žvakučių tokiems kapams.

„Visų Šventųjų diena – tai ramybės, pagarbos ir prisiminimų metas, kuris leidžia kiekvienam akimirką sustoti, užmiršti visus kasdienius rūpesčius ir prisiminti tuos, kurių jau nebeturime. Todėl labai kviečiame visus, kurie atvyks lapkričio 1-ąją aplankyti artimųjų kapų nuo 10 iki 18 val. Kauno Romainių II kapinėse, Eigulių kapinėse ir Petrašiūnų kapinėse, paimti nemokamas žvakutes, kurias bus galima rasti mūsų stenduose prie minėtų kapinių iėjimų ir jas uždegti ant neprižiūrimų kapaviečių. Norime paskatinti Lietuvos gyventojus pagerbti amžinojo poilsio atgulusius žmones ir rūpintis jų kapavietėmis“, – teigė K. Jancevičiūtė.

Atsisveikinimo namų vadovė priduria, kad Lietuvoje esančiose kapinėse yra šimtai ir kartais net tūkstančiai neprižiūrėtų kapaviečių. Ši problema didelė ir artimiausiu metu svarbaus pokyčio nepamatysime, nes palaidotųjų, kurių kapai neprižiūrimi, artimuosius rasti sunku, o norint kapą perleisti kitiems turi praeiti nemažai metų.

Kiekvienas nusipelnė, kad jo kapavietė būtų prižiūrėta ir bent kartą per metus uždegta žvakutė. Tai proga kiekvienam iš mūsų žvakės šiluma sušildyti apleistą kapą, o geru darbu – savo širdį.

Pranešimas žiniasklaidai

(Viršelio nuotr. – LRT.lt)

Panašios naujienos